boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 18-11-13, 17:30   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Szpilka zastąpi chętnie Haye'a w walce z Furym 8 lutego

Kontrowersyjny Tyson Fury (21-0, 15 KO) nie oszczędza, fotografującego się w szpitalnym klimacie Davida Haye'a (26-2, 24 KO), nie dając tym samym wiary w powagę sytuacji, o jakiej wspomniał były champion wagi junior ciężkiej. Niemniej kontrowersyjne, wydaje się zachowanie młodego Artura Szpilki (16-0, 12 KO), który wyraził gotowość do zastąpienia Haye'a 8 lutego w ringu. Pięściarz grupy Ulrich Knockout Promotions, rozpisuje się na swoim fanpage'u, ze chętnie przyjmie walkę z Furym, nie widząc w tym żadnego problemu.

Jak to w "show-biznesie" bywa, nie ważne co mówią, byle był oddźwięk i chyba tak należy potraktować zapewnienia 24-letniego Szpilki, o swojej motywacji do walki na "Wyspach". Co prawda pojedynek z mierzącym ponad dwa metry Brytyjczykiem, byłby dla naszego zawodnika bardzo dochodowy, lecz szanse Polaka, zdaniem większości fanów, znikome.

Andrzej Wasilewski, odpowiedzialny za karierę Szpilki, tonuje napięcie. Zdaniem menedżera, Szpilka chce walczyć z każdym, lecz co innego chcieć, a co innego praktyka. Przypomnijmy, że kilka dni temu Polak chciał wcielić się w rolę rywala Odlaniera Solisa. Andrzej Wasilewski nie odcina się od zapewnień Szpilki o swojej gotowości do walki z Furym i twierdzi, że należy poczekać, gdyż nie wiadomo co wyniknie z rezygnacji Haye'a. Niewykluczone bowiem, że 8 lutego nie dojdzie na "Wyspach" do żadnej pięściarskiej imprezy.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-13, 17:44   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Ja nie mam nic przeciw
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-13, 17:45   #3 (permalink)
V.I.P

Nominowany 19 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Szpilka pewnie by i chciał, ale cóż promotor nie pozwoli.
eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-13, 18:53   #4 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cóż zgody promotora nie dostanie bo można na nim zarabiać największą kasę a walka z Furym to pewna porażka. Szpilka stara się walczyć w stylu do którego nie jest stworzony. "Zgrywa" osiłka i mocno bijącego twardziela ale prawda jest taka że po ringu przestawiali go i Mollo i Minto. Nie muszę chyba nikomu przypominać że Tyson od tamtych jest ze 3 klasy lepszy i dużo silniejszy...
Wystarczyłoby że poszedł by do przodu...
Ale cóż.
Artur może się promować do woli. Z Chisorą chciał walczyć już ładny czas wcześniej a jak możliwość się znalazła (patrz niby propozycja tylko dla Zimnocha ;D) teamtu nikt nie drążył...
BlackDog jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-13, 20:53   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Taaaa, ja też chce zastapic Haye.
Zagadzam sie, z BlackDogiem. Szpilka fizycznie prezentuje się bardzo wątle przy takich zawodnikach jak Fury czy Ortiz, jakby walczył ze dwie kategorie niżej mimo iż gabarytami az tak strasznie nie odstaje. Te chlopy pomiatali by nim jak szmacianą lalka a jak Artur czuje się z rywalami których nie potrafi zdominowac fizycznie, widac bylo chociazby w starciu ze Saulsburrym i nie chodzi mi bynajmnniej o ten niby nokdaun. To juz faktycznie zdecydowanie predzej Solis.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-13, 21:41   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Nie chce być zbyt szczery ale umówmy się... Chyba nikt tutaj nie daje szans na zrobienie większej kariery Szpilce niż np Sosnowskiemu. Dostanie zapewne przy mądrym prowadzeniu walkę jakąś dobrą ale nie przekonuje mnie w niczym ten pięściarz bym miał go zestawiać z czołówką. Tym bardziej już.

Póki co Artur prezentuje poziom tylko trochę wyższy od Mike Mollo który był tyle czasu nie aktywny. Wysłanie go z obroną jaką prezentuje na kogoś tak silnego, już jednak doświadczonego i mocno bijącego jak Fury było by samobójstwem.
Bo nie wydaje mi się by Fury bił lżej niż Ci bokserzy którzy Artura karali.

O czym my tu zresztą rozmawiamy...
Gdyby tak naprawdę chodziło o rozwijanie sportowe Artura powinien zdobywać doświadczenie w wadze junior ciężkiej gdzie nikt by nim raczej nie pomiatał. Tam zresztą miałby dużo łatwiej, byłby od razu lepszy automatycznie a ryzyko drastycznej porażki dużo mniejsze.
Dodatkowo miałby czas by dojrzeć emocjonalnie i pod względem umiejętności.
A jeśli chciałby podbijać wagę ciężką to proszę bardzo. Przecież ma ogromną ilość czasu nawet do głupiej 30 gdzie zostało by mu najmarniej 5 lat boksowania.
Ale wiadomo dlaczego Szpilka siedzi w Hw i tematu nawet nie warto poruszać.
Porównywanie go do Fury'ego moim zdaniem nie na miejscu... Sama fizyczność sprawiłaby że Artur momentalnie by się pogubił jak w walce z Mollo gdzie zaczął "aktorzyć" i by odetchnąć udawał że Mollo kolejny raz nieprzepisowo go przewraca...
A gdzie tam Mollo do Tysona jeśli chodzi o siłę.

stare 18-11-13, 21:46   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Szpila od Furego odbijałby się jak od ściany... Fury zjadłby go samą siłą i gabarytami razem z butami... Tutaj nawet nie ma o czym gadać... Walkę z ciekawości bym zobaczył, ale rozstrzygniecie mogłoby być tylko jedno.

Moim zdaniem Szpilka w cieżkiej ma ten sam problem co Proksa w średniej, tzn. jest za mały i za słaby fizycznie na tle rywali przy czym jakos dziwnie ciężki i bez możliwości zbicia niżej Tak jak Proksa odbijał się od Gołovkina tak myślę że Szpilka będzie odbijał sie nie tylko od takich byków jak Fury, ale tez przeciętnie dużych i silnych ciężkich.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-13, 22:16   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Czy ja wiem? U Proksy z tego co czytałem chodziło o zamiłowanie do kolarstwa a co za tym idzie rozwinięte nogi. U Szpilki problemem jest raczej pomysł na jego karierę.
Nie oszukujmy się że Szpilka bardziej w więzieniu to się spasł niż przypakował. Później oczywiście zaczął to ubić ale tylko do pewnego momentu. Nie interesuje się bardzo jego karierą i osobą ale z tego co pamiętam nawet z najniższą wagą był mocno otłuszczony.
Miałby co gubić.
Tu problemem są raczej nie możliwości a pieniądze.
Bo jeśli Szpilka chwali się że pomiędzy walkami tyje 10kg to o czym my mówimy?
Teraz postanowili Artura przypakować. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wydaje mi się że muszą się boleśnie przekonać o tym że Artur nie nadaje się na boksera wchodzącego w wymiany i nie cofającego się.
Zobaczymy kto się myli.

stare 18-11-13, 22:32   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Co do tematu walki Szpilka - Fury to wiadomo, ze to nie jest dobry okres dla Artura. Jeszcze jest mlody, ale dajcie mu czas moze sie rozwinac i nie musi, jak bedzie popelnial te same bledy czyli glownie brak gardy to nigdy nic z niego nie bedzie. Trzeba poczekac chlop ma cios, wiec niech pracuje nad tym czego nie ma. Smieszy mnie tylko jak pompujecie Fury'ego jak dla mnie z Haymeykerem nie mialby zadnych szans. Ogorki go trafiaja i jest zamroczony, do tego jeszcze dodam brak sprawnosci i to mu najbardziej przeszkadza zeby byc mistrzem ktorym nigdy nie bedzie!! BEZ ODBIORU
optymista88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-13, 22:48   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Szpilka waży dużo, a jest mały i wątły... Wład ważąc kilka kilo więcej od niego wygląda przy nim jak rzymski gladiator a siłowo bije go na łeb jakby różniło ich kilka kategorii wagowych. Szpilke wazącego jakies 105 kg średnio silni fizycznie Minto i Mollo przestawiali sobie po ringu jak pacynkę. Od McCline'a odbijal się jak od ściany. Jak wygladałoby to z takim kolosem jak Fury, az strach myśleć. Szpilka musiałby być wirtuozem żeby móc niwelowac ta różnicę gabarytowo-siłową... niestety wirtuozem nie jest. Walka z kazdym silnym i dużym ciężkim, który coś sobą reprezentuje będzie dla niego niemal nie do przejscia. Z Furym nie ma szans najmniejszych. Ewentualnie jak Fury wchodząc na ring potknie sie o line i pierd*lnie głową o matę... innej szansy Artur nie ma.

Można Furego nie lubić, ale dzisiaj jest to klasowy pięściarz. Mam warunki, nie boi się, jest ambitny i coś umie... Jak na dzisiejsze standardy to bardzo dużo.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania