boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 31-10-13, 20:36   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Mateusz Masternak o rozstaniu z Gmitrukiem, nowym trenerze i planach na przyszłość

Mateusz Masternak (30-1, 22 KO) jeszcze długo będzie pamiętał galę w Moskwie, podczas której stracił tytuł mistrza Europy w wadze junior ciężkiej. Jego pogromcą okazał się częściowo niedoceniany wcześniej Grigorij Drozd (37-1, 26 KO), który wygrał z Polakiem przez techniczny nokaut w 11 rundzie.

Miesiąc po przegranej "Mastera" dużo się w jego karierze zmienia. Wiadomo już, że jego długoletniego trenera Andrzeja Gmitruka ma zastąpić niemiecki szkoleniowiec z grupy Sauerland - Karsten Roewer.

W rozmowie z polsatsport.pl 26-letni Mateusz Masternak opowiedział nieco więcej o swojej sytuacji, rozstaniu z trenerem i planach na przyszłość.

Na pytanie Tomasza Kiryluka dotyczące zmiany trenera na Niemca zaproponowanego prze grupę Sauerland, Mateusz odpowiedział:

- Myślę, że to jest dobra opcja, chociaż oficjalnie jeszcze nie mogę powiedzieć, że na 100 procent jest moim trenerem. To niezły trener, liczę na to, że zdyscyplinuje trochę mój styl, sposób boksowania. Znam go z sali, ale osobiście nigdy z nim nie trenowałem. Według mnie to obecnie najlepszy wariant, jaki miałem. Powiedział, że mi pomoże. Na pewno do najbliższej walki to z nim się będę przygotowywał, a co będzie dalej, zobaczymy.

Po rozstaniu z cenionym w Polsce szkoleniowcem, do mediów szybko zaczęły przenikać negatywne emocje.

- Nie chcę się obrzucać błotem w mediach z trenerem Gmitrukiem, chociaż to on zaczął to robić. Złego słowa o nim nie powiedziałem i teraz też nie chcę mówić, bo jest to osoba, której bardzo dużo zawdzięczam, ukształtował mnie jako boksera, doprowadził mnie do walki o mistrzostwo Europy i na tym temat się zamyka. (...) To Gmitruk mnie zostawił a nie ja Gmitruka (...) - powiedział Masternak.

Jednak już po pytaniu, czy prawdą jest, jak wg dziennikarza twierdzi Gmitruk, że Mateusz usiłował narzucić mu swój "styl" treningów, "Master" pozwolił sobie na więcej swobody w ocenie byłego trenera:

- Dobra... powiedziałem, że nie będę mówił źle na trenera... Chcę tylko powiedzieć tyle... To jak Gmitruk jest trenerem, skoro on słuchał mnie a nie ja jego? No dlaczego? To przecież ja się uczyłem od niego i jeśli ja nie miałem racji, dlaczego on się na to godził? Przecież trener też jest rozliczany z walk, ja poniosłem porażkę, ale to jest też jego porażka. Czyli on zgodził się na mój cykl przygotowań, wiedząc, że nie mam racji, że źle trenuję i że prawdopodobnie przegram? Gratuluję Gmitrukowi kreatywności, pomysłu na przygotowanie i tego wszystkiego, jeśli on daje sobie narzucić metody treningowe zawodnika. Ja osobiście, gdyby mój zawodnik chciał trenować sam, to bym wyszedł z sali, powiedziałbym "dziękuję, do widzenia" -
rzucił Masternak.

Pomijając te niesnaski, czołowy polski reprezentant wagi cruiser w przyszłość patrzy ze sporą dawką optymizmu:

- Nie uważam, że moja ostatnia walka wpłynie znacząco na moją postawę w ringu, nie uważam, że stoję nad przepaścią i że jest duże prawdopodobieństwo, że w nią wpadnę. Wciąż jestem pewny siebie, dalej moim celem jest walka o mistrzostwo świata i dalej uważam, że jestem w stanie to zrobić. (...) - Wiem, ile błędów popełniliśmy w tej walce, jaką miałem paskudną kontuzję, ile było perypetii. Drozd w tej walce naprawdę był zawodnikiem z najwyższej półki mojej kategorii wagowej i uważam, że ma szansę z każdym z zawodników z obecnych mistrzów świata. A mimo wszystko toczyłem z nim... przegrywałem walkę, ale dotrzymywałem mu kroku. Po prostu w pewnym momencie byłem już tak poirytowany, że też wyczerpałem się w tej walce psychicznie. Ale udźwignąłem ciężar tego pojedynku, chciałem walczyć, ale pewne rzeczy spowodowały, że nie byłem w stanie tego dnia zrobić w ringu nic więcej. Jestem przekonany, że jeśli będę dobrze przygotowany i dobrze dysponowany, zwyciężę. Jestem pewny, że moja kariera jeszcze nabierze blasku, w sumie tego blasku za bardzo nie straciła. Nie można powiedzieć, że nic się nie stało, ale to nie jest koniec świata. Dalej mam 26 lat i dalej mam przed sobą perspektywę - zakończył "Master".

Cytaty
z polsatsport.pl

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-10-13, 20:59   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Blasku nie straciła bo jeszcze nie nabrała.A Gmitruk zrobił widocznie co powinien.Jeśli zawodnik chce sam ustalać cykl treningowy to trener po prostu zamknął drzwi z drugiej strony.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-10-13, 22:17   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Ananasek traci w moich oczach.
Dinamita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-13, 08:42   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Widać, że Masterowi jednak uderzyła sodówka, myślał, że jest mądrzejszy od trenera. W tym przypadku więcej winy za porażkę ponosi on sam niż trener.

Zamiast refleksji widać u niego butę, w takim wypadku powinien posypać głowę popiołem i przeprosić, że nie słuchał trenera, a on ma jeszcze jakieś pretensje do Gmitruka, że tamten go do czegoś nie zmusił.

Na koniec jeszcze twierdzi, że to trener go zostawił, a co niby miał zrobić skoro zawodnik stwierdził, że sam jest lepszym trenerem.
Brak zdolności do prawidłowej refleksji nie jest dobrym prognostykiem. Analiza samej walki w jego wykonaniu też jakaś dziwna, dostał lanie od solidniaka, ale już jest gotowy na mistrzów.

Ten zawsze grzeczny w mediach zawodnik okazuje się nie być, aż tak grzeczny.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-13, 09:43   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

W tym momencie już nie jestem kibicem Masternaka. Zobaczył nowy lepszy świat i zwariował. Nie po raz pierwszy stryj zamienił siekierkę na kijek, te powiedzenie nabiera tutaj dużego znaczenia.
Polski_ogier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-13, 10:03   #6 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

To dopiero teraz zauwazyliscie ze to bufon? Juz od dawna bylo to widoczne
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-13, 11:27   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie wiemy jak bylo, wiec bylbym ostrozny z zarzutami, ze Master ma sobie glowe posypac popiolem. Fakty sa takie, ze to Gmitruk przygotowywal Masternaka do tej walki i przygotowal go zle. I nie jest to pierwszy raz kiedy Mateusz walczy slabo. W pewnym momencie cos sie zacielo i niestety nie ma postepow. Adamek tez spod reki Gmitruka wyszedl z dziurawa obrona, wiec solidna niemiecka szkola boksu wydaje sie dobra droga zeby sprobowac wycisnac cos wiecej z potencjalu Mastera. To nie jest tak, ze Sauerland od wczoraj zajmuja sie boksem. Dla nich to kasa i oni inwestuja w Masternaka. Widzieli, ze zle sie dzieje (kazdy to widzial kto ogladal ostatnie wystepy Mateusza) i podejmuja dzialania w celu ochrony inwestycji. Nie ma sie co obrazac. Wspolpraca z Gmitrukiem od dluzszego czasu nie gwarantowala rozwoju.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-13, 12:02   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
To dopiero teraz zauwazyliscie ze to bufon? Juz od dawna bylo to widoczne
Ja dopiero teraz, wydawał mi się trochę inny, skromniejszy, tym bardziej jak opowiadał jak ciężko miał w życiu, to myślałem, że docenia i szanuje pewne sprawy. Widać nie jestem tak spostrzegawczy.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-13, 13:14   #9 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał omen Zobacz post
Ja dopiero teraz, wydawał mi się trochę inny, skromniejszy, tym bardziej jak opowiadał jak ciężko miał w życiu, to myślałem, że docenia i szanuje pewne sprawy. Widać nie jestem tak spostrzegawczy.
Też myślałem,że nie za lekkie dzieciństwo i dorastanie nauczyło go trochę pokory do życia.Ale okazuje się,że Master jest trochę nadęty.Pewność siebie to cecha bardzo pożądana u pięściarzy ale braku właściwej oceny sytuacji może być zgubna dla zawodnika.Mateusz już widział ubitego Diabła i zielony pasek na swoich biodrach.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-13, 15:37   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał omen Zobacz post
zapomnialo bydle kiedy cielakiem bylo.

a tak szczerze, to wiedziale, ze tak bedzie...te opieradalanie trenera heheh sam koles w ringu wymachuje rekawicami i dostal wpierdol. zmarnowal wszysztko.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania