boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 30-09-13, 11:44   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Cytaty z konferencji prasowej Ward - Rodriguez

Po najdłuższej w karierze przerwie w występach (14 miesięcy), na ring 16 listopada powróci niekwestionowany mistrz kategorii super średniej, aktualnie dzierżący pas federacji WBA Andre "S.O.G." Ward (26-0, 14 KO). Rywalem czołowego przedstawiciela rankingów p4p będzie niepokonany i przez ostatnie miesiące usilnie domagający się w mediach walki z Wardem, Dominikańczyk Edwin "La Bomba" Rodriguez (24-0, 16 KO). Pojedynek zatytułowany "The Return", odbędzie się w Citizens Business Bank Arena w Ontario w Kalifornii. Transmisją zajmie się telewizja HBO.

Tymczasem, w sobotę odbyła się pierwsza konferencja prasowa promująca to interesujące starcie. Nie zabrakło tradycyjnego face to face oraz słownych deklaracji głównych bohaterów gali. Rodriguez, który w ostatnim swoim występie już w pierwszej rundzie zdemolował Denisa Graczewa w finale turnieju w Monte Carlo, jest w pełni świadomy, że z zawodnikiem kalibru Warda, musi być lepszy niż kiedykolwiek wcześniej.

- Jestem młodym bokserem, który będzie mierzył się z wielkim bokserem, starając się samemu zostać wielkim. Ten pojedynek jest moją drogą do wielkości. Wzbudza we mnie wiele emocji i motywacji, aby trenować ciężej i być lepszym niż kiedykolwiek wcześniej. Szczerze, to Andre Ward jest bardzo dobrym pięściarzem, a ja nigdy wcześniej nie musiałem być w optymalnej dyspozycji. Ale jadąc na ten obóz przygotowawczy wiem, że muszę być przygotowany najlepiej jak mogę. Będę musiał być lepszy niż kiedykolwiek wcześniej - wyjaśnił Rodriguez.

Tymczasem Ward wietrzy ze strony swojego przeciwnika i jego teamu mały podstęp:

- Wiem, że Edwin i jego ekipa chcą mnie złapać w słabszej formie. Myślą, że po rocznej przerwie od boksowania, trafili w dobry czas, żeby mnie dopaść. To dobrze, to zwiększa atrakcyjność pojedynku, wszystko się wyjaśni 16 listopada
- powiedział podopieczny wziętego trenera Virgila Huntera.
- On jest teraz w gazie, ostatnią walkę wygrał przez nokaut już w pierwszej rundzie, ale z całym szacunkiem dla Graczewa, nie jestem taki jak on. Nie będę stał i przyjmował 14, 15, 16 ciosów bez odpowiedzi. To jest inny poziom i myślę, że ludzie przekonają się o tym 16 listopada - dodał.

- Widziałem Edwina w Las Vegas kilka tygodni temu i wyglądało na to, że bardzo udanie spędzał tam czas -
powiedział Ward z ironicznym uśmieszkiem na twarzy.

- Wiem, że on [Rodriguez] dopiero dotarł na obóz przygotowawczy. My pracujemy już od jakiegoś czasu, ja nie mam do zrzucenia 20-25 funtów. Jeżeli myślą, że ich lekceważę, to bardzo grubo się mylą. Odrobiłem swoją pracę domową dotyczącą Edwina, odrabiałem ją przez ostatnie 2 lub 3 lata. Znam przebieg jego sparingów z Corneliusem White'em. Wiem o jego kłopotach z wagą i noszeniu plastiku. Wiem to wszystko, bo kiedy widzę kolesia w mojej kategorii, z którym mógłbym potencjalnie zawalczyć, nastawiam uszy i badam, co się dzieje. Wiem o wszystkim, dlatego to nie jest tak, że młody koleś z dobrą passą złapie mnie przez zaskoczenie - zakończył obrońca tytułu.

Bez względu na prowokacyjne słowa mistrza, Rodriguez pozostał opanowany i w odpowiedzi potwierdził jedynie pewność siebie z jaką podchodzi do tej walki:

- Zwycięstwo w Monako nad byłym olimpijczykiem z rekordem 19-0 [Ezequiel Maderna], podczas gdy ja nie zakwalifikowałem się na olimpiadę, plus znokautowanie Denisa Graczewa już w pierwszej rundzie po tym, jak wytrzymał 12 rund z Lucianem Bute, podniosło mój poziom pewności siebie. Ale zawsze byłem pewny swoich możliwości. Wiem, co mam do zaoferowania. Wierzę w siebie. Mam silną wolę i nikt jej nie złamie -
powiedział.

Który z nich miał rację, przekonamy się już za półtora miesiąca.

Źródło:
fightnews.com, redakcja

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania