boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 25-07-13, 09:37   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Bradley: Jeżeli nie będzie testów organizacji VADA I USADA, nie będzie walki

Dwunasty października, to z pewnością data z niecierpliwością wyczekiwana przez każdego dojrzałego bokserskiego fana. Tego dnia na ringu rękawice skrzyżować mają Timothy Bradley (30-0, 12 KO) i Juan Manuel Marquez (55-6-1, 40 KO) w walce o tytuł WBO w kategorii półśredniej. Jednak w ostatnim wywiadzie dla boxingscene radio, Amerykanin wyraził swoją niezgodę na słowa Boba Aruma, który stwierdził, że losowe testy, na które zgodzili się obaj bokserzy mają być robione przez Komisję Stanową Nevady (NSAC). Bradley twierdzi, że nie ma nic przeciwko NSAC, ale na kontrakcie wyraźnie widnieją nazwy dwóch innych organizacji, które mają być zaangażowane. Mowa tutaj o organizacji VADA (Voluntary Anti-Doping Association), która zajmuje się testowaniem reprezentantów sportów walki oraz USADA (Amerykańska Agencja Antydopingowa) - narodowej agencji antydopingowej w USA, która zajmuje się testowaniem głównie w sportach olimpijskich.

Bradley formułuje sprawę jasno i ostro, albo testy będą przeprowadzać VADA i USADA, albo walka z Marquezem nie odbędzie się.

- Mój kontrakt mówi, że VADA i USADA mają być zaangażowane w testowanie. Nigdzie nie jest wspomniane o trzeciej organizacji. Rozmawiałem z Keith Kizer z NSAC w tym tygodniu, z Marquezem i innymi osobami przez telefon i podzieliłem się z nimi moimi obiekcjami.

- Dałem im znać, że NSAC robi testy, o które prosił ich mój promotor, ale u mnie w kontrakcie widnieje zapis o organizacjach USADA i VADA. Nie mam nic przeciwko zaangażowaniu komisji z Nevady, ale kontrakt mówi, że zatrudnione powinny być również USADA i VADA.

- Jeżeli te organizacje nie będą brały udziału w testach, będzie to naruszenie warunków kontraktu. (...) Jeżeli on [Marquez] nie będzie testowany przez organizacje VADA i USADA walki w ogóle nie będzie.

- Jeżeli ktoś nie chce dać się badać, to jest to dla mnie podejrzane. Nie będę walczył z kimś na tym poziomie ryzykując, że on oszukuje. Wszyscy muszą być testowani. Jeżeli on [Marquez] nie będzie, do walki nie dojdzie - powiedział Bradley.

Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji, z pewnością byłaby to wielka szkoda, gdyby do walki ostatecznie nie doszło.

Źródło
: b-scene radio, redakcja

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-13, 10:19   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dziwne trochę, że o testach zawsze najgłośniej drą mordę najwięksi koksiarze.
Wiedzą pewnie ile im to powera dodaje

Niech jeszcze zrobią testy na inteligencję, testy DNA (czy Marquez, to rzeczywiście Marquez), no i oczywiście niech dmuchają w alkomat przed walką
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-13, 10:46   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Bradley po porażce z Pacquiao stał się irytujący. Chwalił ten wałek bez końca.
Walka z Prowodnikowem była fajną odskocznią, ale widać już wraca dawny, wysoko uniesiony, wielki łeb - gaduła.
Andre Ward jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-13, 19:18   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Jedyne co ich łączy w 147 to Pacman.. Jeden złapał go na błędzie życia, drugi wypadł nieźle z racji wakacyjnej dyspozycji Pacmana.. Tak się zastanawiam, ilu w półśredniej mogłoby ich pobić....
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-13, 20:10   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Jak dla mnie to Marquez już z Pacqiao IV był na kure*skim dopingu... Najlepsza muskulatura w karierze, największa siła fizyczna w karierze, największa siła ciosu w karierze... i to wszystko w wieku 40 lat. Moim zdaniem bez silnych wspomagaczy by się tak nie dopompował... W sumie zarzutu z tego powodu mu robić nie zamierzam bo sadzę, że każdy bierze mniej lub bardziej, a sztuka polega tylko na tym, żeby nie dać się złapać... jemu się udało. Testy jakie by nie były i tak zapewne nie są w stanie wyeliminować tego, tylko moze ryzyko wpadnięcia jest wieksze... Może tego właśnie się Marquez obawia? W każdym razie bardzo bym żałował gdyby się nie dogadali bo świetna walka przeleciałaby koło nosa. Duża szkoda by sie wydarzała.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-13, 22:04   #6 (permalink)
challenger

Domyślnie

Znowu przepychanki na temat dopingu...nuda
Nihilus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-07-13, 10:05   #7 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nihilus Zobacz post
Znowu przepychanki na temat dopingu...nuda
Powiedziałbym standard... Szkoda, że cała atmosfera wokół walki zaczyna krążyć wokół testów. Najważniejsza jest przecież sama potyczka. Czemu ma służyć ta sytuacja? Czyżby miał być to "języczek u wagi" ku odwołaniu pojedynku? Raczej nie, ale dziś nie ma nic pewnego w boksie.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania