stare 13-04-13, 20:11   #1 (permalink)
V.I.P

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Patryk Szymański dla Boxing.pl!

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Patrykiem Szymańskim (6-0, 2 KO), który dziś na gali w Schuetzen Park w North Bergen zmierzy się z Davidem Romanem Curielem (3-0-1, 1 KO).

Boxing.pl: Patryk dziś stoczysz swój kolejny zawodowy pojedynek. Przypomnij kto będzie Twoim rywalem?

Patryk Szymański: Moim przeciwnikiem będzie niepokonany David Curiel [3-0-1, 1 KO przyp. red.].

Jak przebiegły przygotowania do tej walki? W jakiej jesteś formie i najważniejsze, jak układa Ci się współpraca Jamesem Ali Bashirem?

Po ostatniej walce 15 marca miałem tylko kilka dni odpoczynku i podtrzymywałem formę wypracowaną do tamtego pojedynku. Pracowaliśmy nad błędami z tamtej walki i dziś pokażę się na pewno z dużo lepszej strony. Z trenerem Bashirem współpracuje mi się bardzo dobrze. Jest to trener z wielkim doświadczeniem, co widać na każdym treningu.

Ostatnio sparowałeś trochę z kolegą z grupy, Michałem Chudeckim. Powiedz jak w Twojej opinii przebiegł ten sparring. Co z niego wyniosłeś i czy w przyszłości będziecie również wspólnie sparować?

Nie był to sparing, a bardziej taka zabawa na wyczucie dystansu. Od czasu do czasu pomagamy sobie w przygotowaniach, a prawdziwych sparingów miedzy sobą nie mamy.

Wrócę do Twojego trenera Bashira. Powiedz w jakim stopniu i w jakich elementach zmienił Twoje przygotowania w porównaniu z De Leonem?

Na pewno wprowadził dużo więcej sparingów. Kładzie na ten element treningu bardzo duży nacisk. Sparowałem 3-4 razy w tygodniu i widzę, że przynosi to duży efekt. Nie chcę porównywać trenerów, ponieważ każdy ma swoje doświadczenie i oboje mnie czegoś nauczyli.

Powiedz co wiesz o swoim rywalu widziałeś go już w akcji? Możesz powiedzieć jaki masz plan na ten pojedynek?

O planie taktycznym nie chce za dużo mówić. Widziałem dwie walki swojego przeciwnika. Jest to dobry zawodnik, ale jestem do tej walki przygotowany na 110% i wierzę w swoją wygraną.

Z pojedynku na pojedynek łapiesz doświadczenie stajesz się coraz to bardziej popularny. Czy są plany Twojej walki w Polsce?

To gdzie i kiedy walczę zostawiam swojemu promotorowi Mariuszowi Kołodziejowi. Ja zajmuję się treningiem i tylko kiedy dostaje informacje o kolejnej walce, staram się przygotować jak najlepiej potrafię. Oczywiście, że chciałbym zaboksować znowu w Polsce przed swoja publicznością mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłości znów będę miał taką okazję.

Jaki jest Twój cel na rok 2013?

W tym roku wspólnie z Panem Mariuszem Kołodziejem mamy plan zawalczyć o młodzieżowe mistrzostwo świata. Mam nadzieje że wszystko przebiegnie pomyślnie.

Liczysz na doping Polonii? Jak wiele Tobie to pomaga w ringu?

Mam nadzieje ze dotrze spora grupa Polonii. Motywuje mnie to do walki. Doping w boksie jest bardzo ważna częścią, bo bez kibiców boks by nie istniał.

W Dzierżonowie Mariusz Kołodziej otwiera swój kolejny Gym. Powiedz jak ważne jest to przedsięwzięcie dla Polskiego boksu oraz czy będziesz miał okazję tam trenować?

Jest to bardzo dobry pomysł. W Polsce ciężko jest o profesjonalne warunki do treningu, a tam będzie to stworzone. Mam nadzieję, że będę tam trenował podczas przyotowań do walki w Polsce

Na ważeniu doszło do małych przepychanek. Powiedz co dokładnie tam zaszło oraz jak Ty się odnosisz do takiego zachowania swego rywala?

Był wygadany, cały czas coś mówił w moją stronę. Dla mnie takie zachowanie jest śmieszne. Wszystko zweryfikuje ring, dlatego nie wciągam się w żadne pogawędki z przeciwnikiem przed walką. Wychodzę do ringu i tam pokazuje co potrafię, a nie na ważeniu przed walka.

Chciałbyś przekazać coś kibicom i czytelnikom boxing.pl?

Chciałbym pozdrowić wszystkich czytelników boxing.pl i zapraszam do dalszego śledzenia mojej kariery. Na pewno emocji nie zabraknie. Pozdrawiam!

Dziękuję za Twój czas życzę powodzenia i trzymam kciuki za Twoje kolejne zwycięstwo!

Rozmawiał Witold Szmagaj

foto: Kasia Niedźwiedzka/Global Boxing

Vittek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania