boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-04-13, 21:41   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie Mayweather kontra Khan w drugiej połowie roku?

Mateusz Wajs informował dzisiaj o pozbawieniu Andre Warda pasa wagi super średniej przez organizację WBC. „Syn Boży” nie jest godzień pełnowartościowego pasa i został obdarzony „emeritusem” jednak kiedy tylko będzie zdrów może walczyć o swoje dawne trofeum. Chorowity mistrz będzie się przyglądał jak o jego tytuł biją się zawsze groźny Sakio Bika i niespodzianka, niespodzianka... rodak pana Sulaimana Antonio Periban.

Jeszcze ciekawiej wygląda ranking wagi półśredniej ogłoszony przez WBC. Organizacja ta przyznała drugie miejsce zawodnikowi, który nie ma na koncie żadnej potyczki w limicie 147 funtów, a zwie się tenże bokser Amir Khan. Współpraca pana Sulaimana z Golden Boy Promotions i Showtime układa się wzorowo, a „czujący pismo nosem” już zapowiadają, że wywindowanie „King Khana” na liście najlepszych „półśrednich” według WBC może oznaczać tylko jedno. W drugiej połowie roku w razie „planowych” zwycięstw Floyda Mayweathera nad Guerrero i Khana nad Diazem będziemy świadkami pojedynku Mayweathera z Khanem. Zawsze frapowała mnie konfrontacja obdarzonego nieprawdopodobną szybkością Brytyjczyka z coraz bardziej stacjonarną wersją Floyda, ale wypadałoby dla przyzwoitości wygrać najpierw cokolwiek w rzeczonej kategorii wagowej. Czy ktoś będzie zawracał sobie głowę takimi detalami? Z pewnością nie Jose Sulaiman.

Tymczasem pierwsze trzy pięściarskie miesiące przyniosły powody do zadowolenia HBO i szefowi Top Rank Bobowi Arumowi. Telewizja zanotowała świetny start pokazując znakomite starcia Bradleya z Prowodnikowem i Riosa z Alvarado. Już w sobotę uczta dla fanów science science, której głównym daniem będzie Rigondeaux kontra Donaire. Wyprowadzka grupy Golden Boy póki co zupełnie nie popsuła interesów HBO, a decyzja o zielonym świetle dla Aruma i otworzeniu drzwi dla mniejszych grup, które mogą występować z kompetytywnymi matchupami na razie popłaca.

- Ludziom trzeba dać twarde, wyrównane, dobre walki. Parowanie najlepszych zawodników z przeciwnikami, których z góry wiadomo, że rozniosą nikogo nie interesuje. Kto k...a chce to oglądać ? - pyta retorycznie wujek Bob odnosząc się do licznych „ustawek” Ala Haymona.

Riposta Golden Boy i Showtime w postaci znakomitych gal z niecierpliwością oczekiwana przez fanów.

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-04-13, 21:54   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Widzę Andrzeju, że nie jestem jedyny, którego frapowałaby ta konfrontacja.. Jakoś dopatruję się tu nieco większych, niż wynikałoby to z bilansu, szans Brytyjczyka, głównie za sprawą konfrontacji stylów.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-04-13, 02:55   #3 (permalink)
contender

Nominowany 30 razy w 7 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Wielu narzekało, że Khan nie poprawił się w pojedynku z Moliną, a według mnie boksował jabem lepiej niż w jakiejkolwiek wcześniejszej walce po Prescottcie. I nawet jeżeli nie jest to clue problemów Amira Khana, tak jednak ten aktywny, bardziej agresywny niż we wcześniejszych pojedynkach lewy prosty Brytyjczyka powinien w zasadzie być podstawą boksu bardzo wysokiego i niebagatelnie szybkiego Khana. Lewy prosty, którego na przykład brakło Khanowi w pojedynkach z Petersonem i Maidaną, gdzie ten przez Khana został kompletnie nie wykorzystany i dlatego obie te walki były bardziej wyrównane niż powinny być, gdyby tylko Brytyjczyk w pełni wykorzystywał w tym elemencie swój potencjał. Według compubox w żadnej walce średnio na rundę nie wyprowadził więcej lewych prostych niż z Moliną. Zwłaszcza w kontekście pojedynku z Mayweatherem - mając w pamięci starcie z Oscarem de la Hoyą, gdzie mający przewagą warunków fizycznych Oscar, dopóki z jakiegoś powodu (jak lubię Golden Boya, tak taktycznie lubił dawać ciała) nie przestał boksować lewym prostym, to w pierwsza połowie walki dawał niezwykle wyrównaną walkę Floydowi. To plus przewaga szybkości plus niesamowita łatwość wyprowadzania kombinacji byłyby kluczem do potencjalnej wygranej Khana.

Tak naprawdę nie ma co się dziwić, że Khan w przeciągu jednego pełnego okresu przygotowawczego u Virgila Huntera nie zmienił swojego boksu - bo nie było na to szans, więc pojawiające się głosy zniecierpliwienia a nawet krytyki Khana za jego boks z Moliną, rzeczywiście w dużym stopniu przypominający to, co pokazywał za czasów 'kadencji' Freddiego Roacha, są dla mnie nieuzasadnione. Nieuzasadnione są dla mnie też opinie, jednoznacznie stwierdzające, że Khan nie będzie w stanie, jak kiedyś Lennox Lewis, czy później Władimir Kliczko, uschematyzować swojego boksu i poprawić defensywy - myślę, że można mieć wątpliwości, ale tak kategoryczne opinie, w obliczu gigantycznego talentu Khana, wydają się zbyt daleko idące. Skoro Marco Antonio Barrera ze sluggera był w stanie przemienić się w jednego z najlepszych technicznie pięściarzy na świecie (ulubiony tekst Jima Lampleya w kontekście progresu pięściarzy), to dlaczego mający wręcz nieograniczony potencjał w light contact Khan nie?

Głosy na temat Amira Khana obecnie bardzo przypominają mi komentarze na temat Władimira Kliczki z 2005 roku - i odnosząc się do krytycznych komentarzy na temat występu Khana z Moliną, to co powiedzieć na temat Ukraińca, który w pierwszej walce pod wodzą Emanuela Stewarda ... przegrał przed czasem z Lamonem Brewsterem. Kliczko 1,5 roku po porażce z Brewsterem, w pojedynku z Samuelem Peterem trzy razy padał na deski i w średnim stopniu przypominał pięściarza, który potem zdominował wagę ciężką, popełniając błędy, jakie potem w jego wykonaniu były nie do pomyślenia. Larry Merchant po pierwszej walce Kliczki z Peterem powiedział coś w stylu, że ten test pozwala zdefiniować Ukraińca jako poważnego zawodnika - Khan ten test ma za sobą, w pojedynku z Maidaną, który zresztą swobodnie można porównać do tamtej walki Kliczki z Nigeryjczykiem. W ogóle, porównanie Kliczki i Khana i przebieg kariery obu wydaje się bardzo zasadne - porażki Włada z Sandersem i Purritym swobodnie można porównać do porażki Khana z Prescottem, a przegraną z Brewsterem, do porażki Khana z Garcią - obaj walczyli z pięściarzami, których mogli swobodnie wypunktować, jeden się wystrzelał, drugi wyszedł się bić, więc obaj zawalczyli głupio, obaj także pokazali konkretne serce do walki i wytrzymałość na ciosy lepszą, niż powszechnie się uważa. Czy Khan w późniejszym etapie swojej kariery dotrzyma w tym porównaniu kroku Kliczce, nie wiem, mam nadzieję, że tak.

Wracając do pojedynku Mayweathera z Khanem, to oceniając szanse na odbycie się takiej konfrontacji, wydaje mi się, że Floyd jest innym pięściarzem niż Pacquiao, bardziej skorym do przyjmowania prawdziwych wyzwań aniżeli Pacquiao - wprawdzie podobnie jak Filipińczyk, Mayweather nie unikał bardzo kasowych pojedynków może z przereklamowanymi (Cotto, Mosley, Marquez) pięściarzami, ale też potrafił wyjść do ringu z Victorem Ortizem czy teraz Robertem Guerrero, którzy naturalnie są poważnymi postaciami w amerykańskim boksie, ale też nie gwiazdami pierwszej wielkości. Coraz mniej opcji we współpracy z GBP plus długi kontrakt z Showtime - dlaczego nie? Zaś jeszcze co do samego pojedynku, Khan byłby znacznie trudniejszym przeciwnikiem niż Hatton, Marquez, De la Hoya, Mosley czy Cotto. Guerrero też wydaje się wyjątkowo mocnym, nie pasującym Floydowi rywalem. Świetny finisz kariery Mayweathera, choć kto wie, ile ten finisz potrwa i ile jeszcze lat Amerykanin poboksuje.
Piotr Topór jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-04-13, 03:11   #4 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jeszcze nie dawno stawiałbym, że Khan da bardzo trudną walkę podstarzałemu Maywetherowi... Ma dobre warunki fizyczne i świetną szybkość co mogłoby się w tej konfrontacji okazać bardzo ważne przy stulu prezentowanym przez obu... Gdzies tam wyobrażałem sobie nawet scenariusz, że Khan ta walke ma szanse wygrać... Dzisiaj (Po Petersonie i Garcii) patrzę na to o wiele sceptyczniej... Konfrontacja stylów nadal pozwalałaby oczekiwać nader ciekawego widowiska, ale uważam, że Khan jest za bardzo jednowymiarowy żeby dać Floydowi zwycięską walkę, nawet temu podstarzałemu Floydowi... Mogłoby być ciekawie, mogłoby pójść kilka rund dla Khana, ale na jego zwycięstwo szans już nie widzę... Tak czy siak po odbudowaniu sie Khana chętnie bym tą walke obejrzał.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-04-13, 08:13   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Piotr... zgadzam się z prawie wszystkim co napisałeś, poza ostatnim akapitem Temat Filipińczyka to Twój słaby punkt od dawna.. Dlaczego uważasz, że Ortiz.. a zwłaszcza Gurrero to wyzwania dla Moneya, a Bradley i Marquez już nie, biorąc pod uwagę realne wyzwania dla Pacquiao...? Mam nadzieję, że pamiętasz również walki Pacmana, zanim stał się mega gwiazdą.. Ale z drugiej strony rozumiem, że z uprzedzeniami dyskusja jest trudna...

stare 13-04-13, 08:19   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał killleeerrr85 Zobacz post
Jeszcze nie dawno stawiałbym, że Khan da bardzo trudną walkę podstarzałemu Maywetherowi... Ma dobre warunki fizyczne i świetną szybkość co mogłoby się w tej konfrontacji okazać bardzo ważne przy stulu prezentowanym przez obu... Gdzies tam wyobrażałem sobie nawet scenariusz, że Khan ta walke ma szanse wygrać... Dzisiaj (Po Petersonie i Garcii) patrzę na to o wiele sceptyczniej... Konfrontacja stylów nadal pozwalałaby oczekiwać nader ciekawego widowiska, ale uważam, że Khan jest za bardzo jednowymiarowy żeby dać Floydowi zwycięską walkę, nawet temu podstarzałemu Floydowi... Mogłoby być ciekawie, mogłoby pójść kilka rund dla Khana, ale na jego zwycięstwo szans już nie widzę... Tak czy siak po odbudowaniu sie Khana chętnie bym tą walke obejrzał.
Te dwie walki (Peterson i Garcia) nie mogą zmienić mojego postrzegania hipotetycznego starcia Khan - Money.. nie widzę ani jednej właściwie analogii.. Przypominam, że Peterson nie wygrał tej walki... Nie wiem, dlaczego czyjeś postrzegania miałaby zmieniać walka z Petersonem, a już z Maidaną nie... Jeżeli walki te miałyby mieć wpływ to wręcz przeciwny.. być może Brytyjczyk musiał zostać pobity dwa razy (Prescott i Garcia), aby w końcu jego ewentualna ewolucja stała się faktem. Druga sprawa - jest wąska grupa bokserów, dla których porażka nawet w takich rozmiarach, przyspiesza ich bokserską dojrzałość.. Wszystko wskazuje na to, że Khan ma wielkie jaja... bo tylko tak można być po porażkach pięściarzem lepszym, zwłaszcza po ciężkich nokautach. Niejeden po takim laniu, nigdy nie nawiązuje już do swoich możliwości.. Niejeden potrzebuje 5 walk z ogórkami, a i tak niewiele mu to daje...

stare 13-04-13, 10:37   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Fajna walka by była, ale po porażkach Khan potrzebuje mocnego zwycięstwa aby odbudować swoją pozycję medialną, bo sportowo jest to zawodnik kapitalny z wielkim potencjałem a wyłożył to pięknie Piotr, jeśli miał bym stawiać kiedy do takiej walki może dojść to raczej w roku 2014 tak moim zdaniem, a przed walką Khan vs Money chętnie zobaczył bym amira w konfrontacji z Devonem Alexandrem, wtedy wzrosła by również wartość czysto finansowa takiego starcia, a tak znakomita konfrontacja zasługuje na gróbe miliony z PPV,
Podsumowując na jesieni zobaczymy floyda z kim innym niż Khan. Pytanie z kim? rewanż z Cotto nie wchodzi w grę, więc ktoś z limitu welter/junior welter może Garcija, może Maidana, Matthysse? zobaczymy bo dogadanie walki Floyda z Bradleyem było by niezwykle trudne
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-04-13, 10:57   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Jak przed walka z Ortizem napisalem, ze w mojej ocenie Khan, czy nawet Ortiz moga sie okazac trudniejszymi rywalami niz sam Manny, to ktos pisal "prowokacja".
Khan-Mayweather.. jestem zdecydowanie na tak, Amir, a konkretnie jego szybkosc(ogolna motorynka), to moze byc naprawde trudny test dla Floyda, ktory ktory mimo swietnej formy, juz nie zaxchwyca tak jak dawniej. Wydaje mi sie, ze na punkty wynik takiego zestawiania, to sprawa otwarta.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-04-13, 11:03   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Motorowiec(Literat) Zobacz post
Jak przed walka z Ortizem napisalem, ze w mojej ocenie Khan, czy nawet Ortiz moga sie okazac trudniejszymi rywalami niz sam Manny, to ktos pisal "prowokacja".
Kto to jest "ktoś"?

stare 13-04-13, 11:54   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Summa sumarum te warunki fizyczne Khana są na papierze gorsze od Mayweathera. Co do walki, to nie będę się rozpisywał, bo jest ona na razie w planach, ale IMO ze względu na style walka byłaby bardzo ciekawa. Khan jest zdecydowanie najszybszym gościem w tym limicie i nie musiałby się zbytnio obawiać nokautu ze strony Floyda.
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania