boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-03-13, 11:54   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Bernd Boente o dywagacjach na temat walki Krzysztofa Włodarczyka z Witalijem Kliczko

Bernd Boente - menadżer zajmujący się interesami ukraińskich mistrzów w wadze ciężkiej - skomentował w rozmowie z Przeglądem Sportowym ostatnie słowa Krzysztofa Włodarczyka o chęciach walki z Witalijem Kliczko i podawanych informacjach, jakoby mistrz niższej kategorii wagowej WBC mógł zostać "z marszu" pretendentem do tytułu w wyższej dywizji.

- Dla mnie to zupełna nowość. Z tego co wiem, decyzją WBC obowiązkowego pretendenta wyłoni walka Chris Arreola - Bermane Stiverne, do której ma dojść 27 kwietnia - powiedział Boente.

(...) - Jeśli WBC zdecyduje inaczej, wówczas zastosujemy się do wytycznych federacji. To oni tutaj rządzą. Wszyscy polscy bokserzy, z którymi mierzyli się bracia Kliczkowie - Albert Sosnowski, Tomasz Adamek, Mariusz Wach - okazywali się twardzielami. Polacy znani są z tego, że walczą z sercem i nigdy się nie poddają. Włodarczyk to dobry pięściarz i jestem pewien, że mogłaby to być dobra walka. Jest niepokonany i...

Jak widać menadżer pomylił Krzysztofa Włodarczyka z Andrzejem Wawrzykiem, na doprecyzowanie dziennikarza, że chodzi o mistrza niższej kategorii, dał wyraz zdziwieniu:

- Jak mistrz świata wagi junior ciężkiej może zostać obowiązkowym pretendentem w wadze ciężkiej? Jestem więcej niż pewien, że nie może. Słyszałem, że mistrz jednej kategorii może walczyć z mistrzem innej, ale nie słyszałem, żeby mógł zostać mianowany na pretendenta. Ta informacja musi być zatem błędna - stwierdził niemiecki menadżer.

(...) - Nie zapominajmy, że promotorzy Arreoli i Stiverne'a, odpowiednio Dan Goosen i Don King, otrzymali gwarancje od WBC i można stawiać w ciemno, że przy zmianie decyzji podaliby federację do sądu. Tych gwarancji nie można ich pozbawić ot tak. Może takie informacje biorą się stąd, że walkę Arreola - Stiverne przekładano już trzykrotnie? Jednak normalnie miejsce takich pięściarzy zająłby kolejny bokser z rankingu, w tym wypadku numer trzy.

Boente ponadto rzucił kolejne oskarżenia w kierunku obozu Mariusza Wacha. Polski reprezentant nie dość, że był na dopingu w pojedynku z Władimirem Kliczko, to według grupy K2 miał jeszcze majstrować przy rękawicach, aby zadać mistrzowi wagi ciężkiej jak największe obrażenia:

- Doping to okropieństwo, ale jeszcze gorsze, że ludzie Wacha chcieli zagrać nieczysto w inny sposób. Nie wiem, czy to była inicjatywa samego Wacha, ale chyba większą winą można obarczyć jego współpracowników. Próbowano majstrować z prawą rękawicą, wyjęto z niej wyściółkę. Przed walką Witalij, razem z przedstawicielami Niemieckiej Federacji Boksu, sprawdzili to w szatni i rękawica musiała zostać wymieniona. Jeśli umyślnie planuje się poważne zranienie swojego przeciwnika, kombinując z rękawicami, stanowi to absolutnie najgorsze przestępstwo, jakie można popełnić w boksie. Nie ma na to żadnego wytłumaczenia. Dla dopingu też nie, ale to było jeszcze gorsze.

Źródło:
Przegląd Sportowy, Przemysław Osiak

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-03-13, 22:04   #2 (permalink)
mom
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

z ta rekawica to prawda ? widzialem zajscie ale wydawalo mi sie ze Vitek probuje tylko narobic szumu lub jest przewrazliwiony - wymienili i po problemie ale przeciez chyba da sie sprawdzic czy tamta poprzednia byla kombinowana ?
mom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-13, 02:15   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

No ale na boksie to on się zna heh... My, kibice, znamy mistrzów wg wszystkich najważniejszych federacji przeciętnie mniej więcej pewnie w 3/4, włącznie z kategoriami, na które ludzie w Europie i Stanach nie zwracają uwagi. Ale poważny, udzielający wywiadów w każdą stronę pan gejek Boente nie ma pojęcia, kim jest mistrz WBC w cruiser... Jebać to, że faktycznie Włodarczyk większego fame'u nie ma, bo i czemu miałby mieć, ale dla mnie Boente pokazuje swoją ignorancję w takich chwilach i kompletny brak zainteresowania sportem na rzecz hajsu...

PS nie to, żebym udawał zdziwionego
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania