stare 02-03-13, 12:25   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie "Taylor nie może zabrać mi szansy"

Wiktor Emanuel Cayo (31-3, 22 KO) nie miał w ostatnich latach łatwo w życiu prywatnym. W czerwcu 2008 roku, zmarło kilkunasto-miesięczne dziecko pięściarza przez uduszenie, na skutek zachłyśnięcia się jedzeniem. Wcześniej, zmarł jego ojciec, a następnie trener, Rudy Pena. Był to okres, w którym Cayo wygrywał pewnie swoje walki, lecz historia ta, wymusza na kibicach refleksję.

W 2010 roku, Cayo dobrze prowadził walkę z Marcosem Maidaną i mimo zaliczenia desek w 2 odsłonie, nieco lepiej spisywał się od rywala. Przymnijmy, że Dominikańczyk to wyjątkowo duży i silny reprezentant wagi junior półśredniej. Kiedy wydawało się, że Maidana będzie miał problemy z przełamaniem Cayo, krótkie acz silne i precyzyjne uderzenie Argentyńczyka w tułów rywala, zakończyło pojedynek dwóch pięściarskich twardzieli.

Wydaje się, że późniejsze porażki przed czasem, z Lamontem Petersonem w 12 rundzie w lipcu 2011, a zwłaszcza z Nate'm Campbellem z marca 2012 roku, nosiły przesłanki porażek Cayo, tej sportowej z Maidaną, a być może również kłopotów życia osobistego. Od czasu przegranej z Galaktycznym Wojownikiem, jak nazywany jest Campbell, dominikański bokser stoczył cztery pojedynki, każdy zwycięski. Za tydzień, 28 letni Cayo podejmie na ESPN2 w Atlantic City 22-letniego wschodzącego Amerykanina, Emmanuela Taylora (16-1, 11 KO)

- Jeżeli chcę myśleć o tytule mistrzowskim, muszę dobrze wypaść i wygrać z nim. Pracowałem całe życie, żeby zdobyć tytuł i byłem kilka razy bardzo blisko. Taylor nie może zabrać mi szansy - mówił na tydzień przed walką Cayo.

Źródło: fightnews.com, Redakcja

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-03-13, 14:38   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Może sie jakoś pozbiera

Ps. Chyba zamieniły sie miejscami trójka i jedynka w rekordzie

(31-3,22KO)
Wojto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-03-13, 19:56   #3 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie znałem zbytnio historii życia Cayo, tym bardziej będę trzymać za niego kciuki.

Dominikańczyk powoli pnie się w rankingach poszczególnych federacji (10 IBF), stąd tylko kwestią czasu jest dostanie kolejnej szansy walki o pas mistrzowski.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania