boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Mateusz Borek o kulisach walki Szpilka - Zimnoch z Mollo w tle (http://www.boxing.pl/forum/newsy/20106-mateusz-borek-o-kulisach-walki-szpilka-zimnoch-z-mollo-w-tle.html)

Wiechu 01-03-13 09:23

Mateusz Borek o kulisach walki Szpilka - Zimnoch z Mollo w tle

Przytaczamy fragment artykułu Mateusza Borka ze strony polsatsport.pl, w którym omawia on sytuację wokół Artura Szpilki (13-0, 10 KO) oraz Krzysztofa Zimnocha. Na pojedynek pomiędzy młodymi bokserami wagi ciężkiej szczerzy sobie zęby coraz większa ilość kibiców nad Wisłą.

(...) Szpilka pragnie walki z Zimnochem, Zimnoch marzy o pobiciu Szpilki. Ale czy chcą tej walki promotorzy? Przede wszystkim trzeba zacząć od istotnej informacji. Prawa do starć Zimnocha mają po połowie zarówno Tomasz Babiloński (Babilon Promotion), jak i duet Wasilewski/Werner (Knockout Promotions). Babiloński podtrzymuje zdanie zawodnika: - Krzysiek o niczym innym nie marzy, jak o pobiciu Szpilki. Tymczasem Wasilewski, który wspólnie z Wernerem jest stuprocentowym promotorem Szpilki, twierdzi coś innego: - Rozmawiałem z Krzyśkiem. On nie pali się do walki z Arturem. Powiedział, że obaj mają teraz dobry czas sportowo i medialnie. Dlatego powinni odwlekać moment bezpośredniego starcia jak najdłużej. Czy to możliwe, aby Zimnoch mówił co innego każdemu ze swoich promotorów?

Babiloński bardzo sprytnie chciał podgrzać atmosferę i zapewne też podnieść gażę Zimnocha za walkę ze Szpilką, bo postanowił wcześniej zakontraktować pięściarzowi z Białegostoku starcie z... Mollo. 23 lutego ogłosił, że Zimnoch zmierzy się z Amerykaninem 29 czerwca w amfiteatrze w Ostródzie. To ma być taki korespondencyjny pojedynek ze Szpilką. Okazuje się, że do tej walki wcale nie musi dojść. Wasilewski informuje: - Jestem współpromotorem Zimnocha i nie muszę się zgodzić na ten pojedynek, zwłaszcza że mam w kontrakcie klauzulę na rewanż Szpilki z Mollo.

Innego zdania jest sam Amerykanin. – To bzdura. Nie ma żadnej klauzuli rewanżu. Nic takiego nie podpisałem – opowiada mi Mollo. - Od kilku dni wydzwania do mnie amerykański partner pana Wasilewskiego, Leon Margules i proponuje podpisanie kontraktu na walkę rewanżową. Do niej wcześniej czy później i tak dojdzie, bo w pierwszej walce oszukali mnie sędzia, lekarz i komisarz. Łuki brwiowe rozbił mi Artur łokciem i głową, więc po czwartej rundzie walka powinna zostać zgodnie z regulaminem przerwana, a o zwycięstwie powinny decydować karty punktowe. A na nich prowadziłem. Czuję się oszukany, więc rewanż będzie – zapewnia.

Co zatem z walką Zimnoch – Mollo w Ostródzie? – Babiloński złożył mi dobrą ofertę. W tej chwili leczę kontuzję, ale jestem gotów pojawić się w Polsce w końcówce czerwca. Tak naprawdę, to zamierzam pobić i Zimnocha i Szpilkę – klaruje plany The Mercilles. Na początku tygodnia w całej sprawie ujawnił się jeszcze jeden podmiot – agencja promotorska BOXING 360 LLC, mająca siedzibą na nowojorskim Brooklynie. W piśmie przesłanym do Babilońskiego, a podpisanym przez Laurę Leibfreid, poinformowano polskich promotorów, że oni są jedynym przedstawicielem Mollo, do podpisywania umów w imieniu pięściarza. Mollo ma inne spojrzenie na sprawę. – Ci promotorzy to historia. Nic mnie z nimi nie łączy. Nie załatwili mi żadnej walki przez dwa lata. Sam jestem sobie sterem i promotorem. Tamta umowa dawno wygasła.

Jak się zakończy historia walki Szpilka – Zimnoch? Kto i gdzie zmierzy się z Mollo w czerwcu? Czy Zimnoch w Ostródzie, czy Szpilka w USA (mówi się, że miałby to być co-main event przed walką o pas MŚ)?

Wydaje się, że sytuację może rozwiązać tylko... telewizja. Za parę tygodni będziemy wiedzieć więcej.

Źródło:
Mateusz Borek, polsatsport.pl

Tomasz Baranek 01-03-13 09:53

Mam nadzieje, że tym razem Zimnoch nie zostanie wydymany i jednak zawalczy z Mollo.

HILTI 01-03-13 11:08

Kto by się spodziewał że będzie taka walka o zapuszczonego i past prime Mollo. Chyba największym wygranym tutaj jest sam Mollo.

Mollo-Szpilka było bardzo widowiskowe, taka bitka przyciąga przed tv nie tylko koneserów, wiec zrozumiałe jest że jego walka w Polsce również wzbudzi duże zainteresowanie. Wasilewski jak zwykle ostatnio przespał decyzje i zamiast mówić o rewanżu wcześniej obudził się dopiero, gdy ma Mollo walczyć z Zimnochem. Dla Zimnocha byłaby to znowu bardzo duża promocja.

Jeżeli ma dojść na jesieni do walki Szpilka-Zimnoch to nawet lepiej żeby z Mollo teraz zawalczył Zimnoch, nawet dla Wasilewskiego z perspektywy Szpilki będzie to na rękę. Wygrana nad popularnym Zimochem, który wcześniej wygrał z Mollo jest dużo bardziej opłacalne niż rewanż z Mollo. Wasilewski jak zwykle tego nie rozumie, chyba ze on obawia się walki Szpilka-Zimnoch i jej nie chce. Dziwi te przeszkadzanie Zimnochowi, którego promotorem jest również Wasilewski.

Dobrze że Borek co raz bardzie się w to angażuje widać że chyba powstanie program boxing cafe, coś na wzór cotygodniowego cafe futbol w Polsa Sport. W piłce bardzo dobrze tropi absurdy i apeluje o normalność.

Vroobelek 01-03-13 11:50

Ja tu widzę całkiem pozytywny sygnał - Borek wskazuje na to, że to telewizja rozdaje karty, a nie jakieś ambicje promotorów. W Polsacie się wkurzyli na numer z wycofaniem Szpilki, więc teraz sami zamierzają przypilnować tego co się dzieje. Tak samo z tą plotką o walce Janik-Głowacki - dla Polsatu takie walki przyciągają ludzi (i kasę).

Taszun 01-03-13 12:03

nie sadzilem ze odwolanie Szpilki z gali cos poruszy w polsacie. wydaje sie ze cos tam jednak poruszylo.

A z tym ze szpilka ma miec rewanz z mollo to rzeczywiscie ponownie Wasilewskiemu dziwnie sie przypomnialo o czyms jak ma walczyc Zimnoch:)
a co do przedluzenia kontraktu przez Zimnocha.
W tej grupie jest jeden ciezki w ktorego pieniadze sa i beda pompowane. wiecej kasy oni nie maja zeby pompowac w kolejnego wiec nawet z takiego powodu nie podpisalbym kontraktu. pomijam juz osobiste relacje

robercik 01-03-13 12:39

Mollo miałby się niby na 20 kwietnia przygotować na Szpilkę? Bez jajec, przecież ten facet ma niezagojone na pewno łuki brwiowe jeszcze, to jak tu robić sparingi? Data na czerwiec z Zimnochem byłaby idealna, bo Mollo będzie na pewno przygotowany solidnie i bez szwanków żadnych. Mogliby Szpilce kogoś innego załatwić, bo Mollo to nie jest jakiś Jennings (na TOPie), z którym można robić rewanże. 500 innych ciekawych bokserów jest.

szmagel 01-03-13 12:55

Cytat:

Napisał Wiechu (Post 370275)
Wasilewski informuje: - Jestem współpromotorem Zimnocha i nie muszę się zgodzić na ten pojedynek, zwłaszcza że mam w kontrakcie klauzulę na rewanż Szpilki z Mollo.

To byłoby zwyczajne blokowanie kariery Zimnocha i plucie mu w w twarz. hamstwo nad hamstwa tym bardziej że Szpilce rewanż gówno by dał.

effukt 01-03-13 13:58

Mollo ich zbije i bedzie koniec bo dzielą chlopaki skóre na niedźwiedziu xd

wariat3000 01-03-13 14:17

mam wrazenie ze wasilewski bedzie udupiac zimnocha tak dlugo jak bedzie to mozliwe,nie da mu sprawdzic sie z nikim kto potrafi cokolwiek. a wszystko to po to by szpilka z zimnochem mial mozliwie jak najlatwiej.bo powiedzmy sobie szczerze,wasilewski i szpila maja tu najwiecej do stracenia.

inna sprawa ze walka szpila-zimnoch ma olbrzymi potencjal medialny i promotorzy robia wszystko by ten balonik jeszcze nadmuchac. niestety mam wrazenie ze w tej grze zimnoch jest tylko pionkiem,bezczelnie wykorzystywanym w celu nabicia szpilce jeszcze wiekszego fejmu

Rollins 01-03-13 17:05

Co do jednego nie mam wątpliwości - Zimnoch zbije Mollo i zbiłby Artura Szpilkę jak gówniarza. (piszę "zbiłby" bo wątpię, żeby do pojedynku doszło w najbliższym czasie)
Więc Wasyl będzie kombinował, jak tylko można.
Ten facet psuje boks w Polsce.
Boi się o swojego pupilka, bo jak mu Szpilka pęknie, to kogo będzie... pompował? ;)

Dlatego wymyśla jakieś rewanże z Mollo, które nikomu do niczego nie są potrzebne, bo chociaż Szpilka dał w niej dupy, to jednak wygrał wyraźnie i bez jakiejkolwiek wątpliwości.

Szkoda gadać. Cieszy mnie tylko, że ju nawet działacze Polsatu skapnęli się czym jest "Cyrk obwoźny Wasyl i spółka"

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.