boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 01-03-13, 09:23   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Mateusz Borek o kulisach walki Szpilka - Zimnoch z Mollo w tle

Przytaczamy fragment artykułu Mateusza Borka ze strony polsatsport.pl, w którym omawia on sytuację wokół Artura Szpilki (13-0, 10 KO) oraz Krzysztofa Zimnocha. Na pojedynek pomiędzy młodymi bokserami wagi ciężkiej szczerzy sobie zęby coraz większa ilość kibiców nad Wisłą.

(...) Szpilka pragnie walki z Zimnochem, Zimnoch marzy o pobiciu Szpilki. Ale czy chcą tej walki promotorzy? Przede wszystkim trzeba zacząć od istotnej informacji. Prawa do starć Zimnocha mają po połowie zarówno Tomasz Babiloński (Babilon Promotion), jak i duet Wasilewski/Werner (Knockout Promotions). Babiloński podtrzymuje zdanie zawodnika: - Krzysiek o niczym innym nie marzy, jak o pobiciu Szpilki. Tymczasem Wasilewski, który wspólnie z Wernerem jest stuprocentowym promotorem Szpilki, twierdzi coś innego: - Rozmawiałem z Krzyśkiem. On nie pali się do walki z Arturem. Powiedział, że obaj mają teraz dobry czas sportowo i medialnie. Dlatego powinni odwlekać moment bezpośredniego starcia jak najdłużej. Czy to możliwe, aby Zimnoch mówił co innego każdemu ze swoich promotorów?

Babiloński bardzo sprytnie chciał podgrzać atmosferę i zapewne też podnieść gażę Zimnocha za walkę ze Szpilką, bo postanowił wcześniej zakontraktować pięściarzowi z Białegostoku starcie z... Mollo. 23 lutego ogłosił, że Zimnoch zmierzy się z Amerykaninem 29 czerwca w amfiteatrze w Ostródzie. To ma być taki korespondencyjny pojedynek ze Szpilką. Okazuje się, że do tej walki wcale nie musi dojść. Wasilewski informuje: - Jestem współpromotorem Zimnocha i nie muszę się zgodzić na ten pojedynek, zwłaszcza że mam w kontrakcie klauzulę na rewanż Szpilki z Mollo.

Innego zdania jest sam Amerykanin. – To bzdura. Nie ma żadnej klauzuli rewanżu. Nic takiego nie podpisałem – opowiada mi Mollo. - Od kilku dni wydzwania do mnie amerykański partner pana Wasilewskiego, Leon Margules i proponuje podpisanie kontraktu na walkę rewanżową. Do niej wcześniej czy później i tak dojdzie, bo w pierwszej walce oszukali mnie sędzia, lekarz i komisarz. Łuki brwiowe rozbił mi Artur łokciem i głową, więc po czwartej rundzie walka powinna zostać zgodnie z regulaminem przerwana, a o zwycięstwie powinny decydować karty punktowe. A na nich prowadziłem. Czuję się oszukany, więc rewanż będzie – zapewnia.

Co zatem z walką Zimnoch – Mollo w Ostródzie? – Babiloński złożył mi dobrą ofertę. W tej chwili leczę kontuzję, ale jestem gotów pojawić się w Polsce w końcówce czerwca. Tak naprawdę, to zamierzam pobić i Zimnocha i Szpilkę – klaruje plany The Mercilles. Na początku tygodnia w całej sprawie ujawnił się jeszcze jeden podmiot – agencja promotorska BOXING 360 LLC, mająca siedzibą na nowojorskim Brooklynie. W piśmie przesłanym do Babilońskiego, a podpisanym przez Laurę Leibfreid, poinformowano polskich promotorów, że oni są jedynym przedstawicielem Mollo, do podpisywania umów w imieniu pięściarza. Mollo ma inne spojrzenie na sprawę. – Ci promotorzy to historia. Nic mnie z nimi nie łączy. Nie załatwili mi żadnej walki przez dwa lata. Sam jestem sobie sterem i promotorem. Tamta umowa dawno wygasła.

Jak się zakończy historia walki Szpilka – Zimnoch? Kto i gdzie zmierzy się z Mollo w czerwcu? Czy Zimnoch w Ostródzie, czy Szpilka w USA (mówi się, że miałby to być co-main event przed walką o pas MŚ)?

Wydaje się, że sytuację może rozwiązać tylko... telewizja. Za parę tygodni będziemy wiedzieć więcej.

Źródło:
Mateusz Borek, polsatsport.pl

Wiechu jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-13, 09:53   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Mam nadzieje, że tym razem Zimnoch nie zostanie wydymany i jednak zawalczy z Mollo.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-13, 11:08   #3 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Kto by się spodziewał że będzie taka walka o zapuszczonego i past prime Mollo. Chyba największym wygranym tutaj jest sam Mollo.

Mollo-Szpilka było bardzo widowiskowe, taka bitka przyciąga przed tv nie tylko koneserów, wiec zrozumiałe jest że jego walka w Polsce również wzbudzi duże zainteresowanie. Wasilewski jak zwykle ostatnio przespał decyzje i zamiast mówić o rewanżu wcześniej obudził się dopiero, gdy ma Mollo walczyć z Zimnochem. Dla Zimnocha byłaby to znowu bardzo duża promocja.

Jeżeli ma dojść na jesieni do walki Szpilka-Zimnoch to nawet lepiej żeby z Mollo teraz zawalczył Zimnoch, nawet dla Wasilewskiego z perspektywy Szpilki będzie to na rękę. Wygrana nad popularnym Zimochem, który wcześniej wygrał z Mollo jest dużo bardziej opłacalne niż rewanż z Mollo. Wasilewski jak zwykle tego nie rozumie, chyba ze on obawia się walki Szpilka-Zimnoch i jej nie chce. Dziwi te przeszkadzanie Zimnochowi, którego promotorem jest również Wasilewski.

Dobrze że Borek co raz bardzie się w to angażuje widać że chyba powstanie program boxing cafe, coś na wzór cotygodniowego cafe futbol w Polsa Sport. W piłce bardzo dobrze tropi absurdy i apeluje o normalność.
HILTI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-13, 11:50   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ja tu widzę całkiem pozytywny sygnał - Borek wskazuje na to, że to telewizja rozdaje karty, a nie jakieś ambicje promotorów. W Polsacie się wkurzyli na numer z wycofaniem Szpilki, więc teraz sami zamierzają przypilnować tego co się dzieje. Tak samo z tą plotką o walce Janik-Głowacki - dla Polsatu takie walki przyciągają ludzi (i kasę).
Vroobelek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-13, 12:03   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

nie sadzilem ze odwolanie Szpilki z gali cos poruszy w polsacie. wydaje sie ze cos tam jednak poruszylo.

A z tym ze szpilka ma miec rewanz z mollo to rzeczywiscie ponownie Wasilewskiemu dziwnie sie przypomnialo o czyms jak ma walczyc Zimnoch
a co do przedluzenia kontraktu przez Zimnocha.
W tej grupie jest jeden ciezki w ktorego pieniadze sa i beda pompowane. wiecej kasy oni nie maja zeby pompowac w kolejnego wiec nawet z takiego powodu nie podpisalbym kontraktu. pomijam juz osobiste relacje
Taszun jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-13, 12:39   #6 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Domyślnie

Mollo miałby się niby na 20 kwietnia przygotować na Szpilkę? Bez jajec, przecież ten facet ma niezagojone na pewno łuki brwiowe jeszcze, to jak tu robić sparingi? Data na czerwiec z Zimnochem byłaby idealna, bo Mollo będzie na pewno przygotowany solidnie i bez szwanków żadnych. Mogliby Szpilce kogoś innego załatwić, bo Mollo to nie jest jakiś Jennings (na TOPie), z którym można robić rewanże. 500 innych ciekawych bokserów jest.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-13, 12:55   #7 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiechu Zobacz post
Wasilewski informuje: - Jestem współpromotorem Zimnocha i nie muszę się zgodzić na ten pojedynek, zwłaszcza że mam w kontrakcie klauzulę na rewanż Szpilki z Mollo.
To byłoby zwyczajne blokowanie kariery Zimnocha i plucie mu w w twarz. hamstwo nad hamstwa tym bardziej że Szpilce rewanż gówno by dał.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-13, 13:58   #8 (permalink)
contender

Domyślnie

Mollo ich zbije i bedzie koniec bo dzielą chlopaki skóre na niedźwiedziu xd
effukt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-13, 14:17   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

mam wrazenie ze wasilewski bedzie udupiac zimnocha tak dlugo jak bedzie to mozliwe,nie da mu sprawdzic sie z nikim kto potrafi cokolwiek. a wszystko to po to by szpilka z zimnochem mial mozliwie jak najlatwiej.bo powiedzmy sobie szczerze,wasilewski i szpila maja tu najwiecej do stracenia.

inna sprawa ze walka szpila-zimnoch ma olbrzymi potencjal medialny i promotorzy robia wszystko by ten balonik jeszcze nadmuchac. niestety mam wrazenie ze w tej grze zimnoch jest tylko pionkiem,bezczelnie wykorzystywanym w celu nabicia szpilce jeszcze wiekszego fejmu
wariat3000 jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-13, 17:05   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Co do jednego nie mam wątpliwości - Zimnoch zbije Mollo i zbiłby Artura Szpilkę jak gówniarza. (piszę "zbiłby" bo wątpię, żeby do pojedynku doszło w najbliższym czasie)
Więc Wasyl będzie kombinował, jak tylko można.
Ten facet psuje boks w Polsce.
Boi się o swojego pupilka, bo jak mu Szpilka pęknie, to kogo będzie... pompował?

Dlatego wymyśla jakieś rewanże z Mollo, które nikomu do niczego nie są potrzebne, bo chociaż Szpilka dał w niej dupy, to jednak wygrał wyraźnie i bez jakiejkolwiek wątpliwości.

Szkoda gadać. Cieszy mnie tylko, że ju nawet działacze Polsatu skapnęli się czym jest "Cyrk obwoźny Wasyl i spółka"
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania