stare 02-02-13, 04:04   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Molina wyraźnie pokonał Spinksa

Na wydarzeniu pięściarskim w UIC Pavilion w Chicago Carlos Molina (21-5-2, 6 KO) bez problemów wygrał na punkty z byłym mistrzem świata dwóch kategorii wagowych - Corym Spinksem (39-8, 11 KO). Stawką potyczki była druga lokata w zestawieniu organizacji IBF w dywizji junior średniej.

Już w pierwszej rundzie pojedynku Molina trafił Spinksa trzykrotnie lewym sierpowym. Następne trzy minuty były dosyć wyrównane. Cory starał się utrzymywać Meksykanina na dystans, trafiając nawet krótkim prawym sierpowym, ale z każdą kolejną sekundą przewaga Moliny uwidaczniała się coraz bardziej. 29-letni "King" skracał dystans, wywierał presję na Amerykaninie i zatrudniał go celnymi ciosami.

Od początku piątego starcia Molina podkręcił tempo. W odsłonie dziewiątej Spinks został ukarany odjęciem punktu przez sędziego ringowego za trzymanie. Ponadto w rundzie jedenastej, po lewym sierpowym, Molina wysłał na deski mieszkańca Saint Louis. "Next Generation" był także liczony w rundzie ostatniej. Syn byłego mistrza świata wagi ciężkiej zdołał wytrwać jednak resztkami sił do finalnego gongu.

Ostatecznie arbitrzy punktowi wytypowali wysokie zwycięstwo Meksykanina, punktując: dwa razy 119-106 oraz 120-105.

Źródło: Redakcja
Zdjęcie: boxingscene.com

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-13, 11:08   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

czyli ze Spinksa nic już nie zostało... Pora na emeryturę...
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-13, 12:09   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Molina to jest kozak i nawet z walki z takim nudziarzem jak Spinks potrafił zrobić widowisko zdatne do oglądania. Oby jak najszybciej wrócił do bicia się z prawdziwą czołówką i w końcu zdobył jakiś pasek, bo to po Campillo drugi największy pechowiec zawodowego boksu ostatnich lat.
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-13, 12:22   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiechu Zobacz post
Molina to jest kozak i nawet z walki z takim nudziarzem jak Spinks potrafił zrobić widowisko zdatne do oglądania. Oby jak najszybciej wrócił do bicia się z prawdziwą czołówką i w końcu zdobył jakiś pasek, bo to po Campillo drugi największy pechowiec zawodowego boksu ostatnich lat.
Teoretycznie to był oficjalny eliminator IBF więc powinni mu dać w nastepnej walce Boundrage i możliwość zdobycia paska tej federacji... W praktyce to wszystko moze się popier*olic jak zwykle bo też wątpię, że Boundrage bedzie chciał tej walki... bardzo duże ryzyko za małą kasę... wątpię czy na to pójdzie... Jak dla mnie już od dawna Molina zasługują na tytuł bo w 154 jest na pewno wiodacą siłą... Udowodnił to już przynajmniej kilkoma meczami jak te z Lara i Kirklandem.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-13, 13:39   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Krótko: Molina niczym nie zaskoczył. W swoim stylu - pressing i sporo ciosów. Niesilnych wprawdzie, ale zadawanych z dużą częstotliwością.
Bardzo dobra kondycja.

Zaskoczył Spinks. Wiadomo było, że to już nie ten sam Spinks, co kiedyś. Faworytem był Molina i to chyba u wszystkich tutaj.
Ale takiej deklasacji (bo można śmiało tak powiedzieć), to się nie spodziewałem.
Bojąc się o werdykt (wałek) zacząłem punktować walkę (a skoro zacząłem, to już dokończyłem).
U mnie było 120:106 - drugą rundę dałem remisową, bo tam celnych ciosów nie było za wiele. Atakował wprawdzie, miał inicjatywę i narzucał swój styl Molina, ale nie było zbytnio efektów.

Cytat:
Napisał Wiechu Zobacz post
Pechowiec? Raczej "wałkowiec", czy jak to tam nazwać.
Pech to jest np jak się bokser potknie, a drugi go w tym czasie znokautuje
Kiedy sędziowie robią pięściarza wyraźnie i z premedytacją w balona, to nie można tu mówić o pechu, tylko o ofierze przekrętów i układów, co najwyżej.
Taka sama rzecz się ma z Campillo.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-13, 17:45   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Molina zrobił co do niego należało i to w lepszym stylu niż można było się spodziewać. Teraz nich dają mu title shota z Bundrage i w końcu Molina doczeka się swojego paska.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-13, 20:26   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Teraz wiele zależy od Bundrage przed którym niełatwe wyzwanie bo ma do pokonanie ishe smitha ale myślę że k9 pokona go, no i wtedy obowiązkowa walka z moliną tylko żeby carlos nie czekał rok na walkę bo wiadomo że cornelius walczy bardzo rzadko, zobaczymy zresztą, być może K9 wymiga się od tego i doprowadzi do walki unifikacyjnej z Canelo gdzie może dobrze zarobić przynajmniej, bo na razie trudno mi uwierzyć że rudzielec zawalczy z floydem albo larą czy troutem i pewnie wybierze alternatywne starcie
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-02-13, 00:58   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Wasyl powinien wysłać Jonaka na galę FNF najlepiej w Ciupago bo po tym co pokazali Spinks i Castillo nie mam wątpliwości,że Jonak jeśli nie spaliłby się psychicznie także odprawiłby obu z kwitkiem. Co jak co ale wygrane na obcym terenie z dwoma,trzema znanymi zawodnikami nawet tak bardzo past prime jak bohaterowie tego eventu znacznie bardziej podniosłyby notowania Jonaka niż obicie ku uciesze gawiedzi stada średniaków w dalekiej polsce gdzie polarny niedźwiedź mówi dobranoc. Niestety niektórym wystrcza bycie dostarczycielem emocji dla górników na prowincjonalnych galach co odpowiada promotorowi który ma z tego stałe pewne dochody + kaska za title shot do którego ten zawodnik jest chodowany...

Chciałbym zobaczyć na ESPN Jonak-Delvin Rodriquez,Jonak-Smith lub walkę z którymś z zawodników na zakręcie kariery - Spinks,Gomez,Powell ewentualnie z powracającym Foremanem. Z pewnością każdy z tych zawodników miałby chrapkę na rankingowe miejsca Jonaka a przy dużej dozie promotorskich działań myślę,że elminator lub walka o interim też byłaby do załatwienia szczególnie ze Spinksem bo to,że znowu będzie w elminatorze jest prawie pewne - IBF nie zapomina o lojalnych składkowiczach.
Ofensywa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania