boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 20-01-13, 12:05   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Kelly Pavlik przechodzi na emeryturę

Były niekwestionowany mistrz wagi średniej, 30-letni Kelly "The Ghost" Pavlik (40-2, 34 KO) ogłosił zakończenie pięściarskiej kariery.

Po tym jak w związku z kontuzją z pojedynku z Pavlikiem wycofał się Andre Ward, pochodzący z Youngstown "Duch" przy braku dalszej motywacji przemyślał sprawę i zdecydował się zawiesić rękawice na kołku. Główną przyczyną takiej decyzji jest obawa Pavlika o stan swojego zdrowia:

- Kiedy walczysz zbyt długo, zaczynasz mieć problemy ze zdrowiem. To jest dla mnie bardzo istotne. Nie mówię o czasie teraźniejszym, mówię o przyszłości, kiedy będę miał 55 czy 60 lat, co wtedy ze mną będzie? Po co mam ryzykować, szczególnie w takim sporcie. To jest bardzo brutalny sport i nigdy nie wiesz co może się zdarzyć - dzieli się refleksją Pavlik.

- Zdobyłem mistrzostwo świata, broniłem go. Byłem mistrzem przez 3 lata i zarobiłem niezłe pieniądze. Po co mam ryzykować zdrowie? Nie czuję już także zajawki do boksowania. Rozpoczynam nowy rozdział w moim życiu - dodał Kelly.

Kelly Pavlik zdobył mistrzowskie tytuły WBC i WBO w wadze średniej w walce z niepokonanym ówcześnie Jermainem Taylorem we wrześniu 2007 roku. Pavlik w drugiej rundzie tamtego pamiętnego pojedynku wylądował na deskach i był na krawędzi nokautu. Bokser zdołał się jednak pozbierać i przełamał rywala nokautując go w siódmej rundzie. W rewanżu Pavlik ponownie po świetnej dla oka walce wygrał na punkty.

W 2008 roku, w umownym limicie 170 funtów Pavlik zmierzył się z byłym hegemonem w wadze średniej - Bernardem Hopkinsem. Doświadczony "Kat" wśród okrzyków zdziwienia nie dał żadnych szans znacznie młodszemu pięściarzowi, dając mu największą lekcję w życiu. Od tamtego czasu Pavlik nie był już tym samym pięściarzem. W ostatnich latach przyznał się do poważnych problemów alkoholowych, w odbudowaniu się nie pomogła sromotna przegrana i strata tytułów z Sergio Gabrielem Martinezem w kwietniu 2010 roku. Od tamtej pory Pavlik przymierzany był do pojedynków z mistrzami kategorii średniej i super średniej, jednak żaden pojedynek nie doszedł do skutku. "Duch" obijał na undercardach bokserską trzecią ligę.

Pavlik z pewnością będzie zapamiętany jako "people's champ". W rodzinnym Youngstwon był niezwykle popularny i lubiany, zawsze serdeczny w stosunku do kibiców, starał się walczyć jak najczęściej przed "swoimi", w rodzinnych stronach. Jego fenomenalne pojedynki z Jermainem Taylorem to obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika pięściarstwa.

Źródło: redakcja, cytaty: ESPN

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-01-13, 12:10   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Nie pij dużo Kelly!
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-01-13, 12:30   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

I dobrze. Nic by już z niego nie było.

PS Można było przypuszczać, że walka z Wardem, to tylko skok na kasę.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-01-13, 12:32   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Nie pij dużo Kelly!
Ty też Adrian

stare 20-01-13, 12:44   #5 (permalink)
prospect

Domyślnie

Zobaczymy za rok, czy wróci. Jeśli nie, to znaczy, że faktycznie skończył z alko.

Wielka szkoda, pojedynki z Taylorem to były super walki, jedne z najlepszych ostatnich lat. To już ponad 5 wiosen od tamtych walk, a pamietam je jakby były dzisiaj. W oczy zawsze mi się rzucały jego warunki fizyczne, bo 191 cm i 72,5 kg to naprawdę sztuką zrobić. Sam się męczyłem, żeby zbić na zawody 3 kg, więc aż boję się myśleć, ile ten chłop musiał zrzucić przed walką. Mam nadzieję, że będzie konsekwentny w swej decyzji
Paweł Sawicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-01-13, 13:20   #6 (permalink)
champion

Domyślnie Paweł Sawicki

A widziałeś, żeby menele mieli problemy ze zrzuceniem wagi...?

Może taki sposób miał Kelly... Nie na dłuższą metę, jak widać [żartuję oczywiście]

stare 20-01-13, 13:23   #7 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Ech dla mnie to mocno zmarnowany zawodnik...szkoda ze zmarnowany w duzej mierze przez samego siebie
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-01-13, 14:58   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Szkoda... liczylem na walke z Bute, Abrahamem, czy Frochem. Z drugiej strony, bardzo szanuje ta decyzje... bo jezeli nie ma sie glodu walki, a finansowo jest sie ustawionym, to na ch*j psuc sobie rekord, a dodatkowo tracic zdrowie i rozmieniac sie na drobne(ile to bylo wielkich mistrzow co za pozno powiedziali dosc....)
Sadze, ze za jakis czas jeszcze zobaczymy Ducha w ringu... Licze jednak, ze nastapi to nie dlatego, ze skonczy sie hajsik, a dlatego, ze znow wroci dawna motywacja, a pieniadz to bedzie tylko przyjemny dodatek do dobrej walki. W kazdym razie ta decyzja nieco zaskakuje, bo ja absolutnie nie skreslalbym Kellego z takim Bute.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-01-13, 15:07   #9 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Na zdrowie ta emerytura na pewno mu nie wyjdzie.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-01-13, 15:17   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Nie jest stary,rekord ma znakomity ale niestety kończy. Oby poradził sobie w życiu bez boksu
Enrique jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania