boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 29-12-12, 13:32   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Postów: 9876
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Aktualizacja rankingu Boxing.pl - waga ciężka

W rankingu wagi ciężkiej wiele się nie zmieniło, choć niewielkie zmiany mogą mieć spory ciężar gatunkowy. Trzech zawodników z klasyfikacji na przestrzeni ostatniego miesiąca z kawałkiem zanotowało kolejne występy, byli to: Tomasz Adamek, David Price (wygrana nad Mattem Skeltonem w drugiej rundzie) oraz debiutujący w klasyfikacji Tyson Fury (punktowe zwycięstwo nad Kevinem Johnsonem). Bardzo słaba walka Polaka ze zmierzającym ku końcowi kariery pięściarzem z niższej kategorii musiała być oceniona bardzo surowo. Domyślam się, że wedle niektórych może aż zbytnio, gdyż Adamek wypadł nawet poza względnych żółtodziobów - Price'a i Fury'ego, oraz Arreolę, którego ponad 2 lata temu temu w sposób zdecydowany pokonał.

"Góral" oczywiście w słabej obecnie dywizji ma szanse na powrót nawet na miejsce w pierwszej piątce. Musi jednak zanotować zwycięstwo z liczącym się rywalem, nie można już dawać mu kredytu zaufania podczas obijania Walkero-podobnych i ufać, że drzemie w nim jeszcze coś znacznie większego oczekującego na zaprezentowanie się w pojedynku z kimś, kto będzie tego wymagał. Jeżeli dojdzie do walki z okupującym czwartą lokatę Bułgarem Kubratem Pulewem, Adamek po ostatniej wpadce z pewnością nie będzie faworytem. Szanse na papierze oczywiście nadal są, jednak z postępującą zniżką formy, obecną opieką trenerską i zabójczą strategią treningów nastawionych na pakowanie zbędnej masy, ciężko już uwierzyć, że cokolwiek się zmieni. A aby Adamek sprawił niespodziankę, zmiana charakteru jego boksowania lub nawet powrót do starego sposobu walki, jest niezbędny.

Stosunkowo wysokie miejsce w klasyfikacji Aleksandra Powietkina jest efektem mizerii za jego plecami. Zdaje sobie sprawę, że Sasza sportowo przegrałby zapewne i z Chisorą i z Arreolą i z młodymi Brytyjczykami, jednak ma pewne oficjalne osiągi (w kontrze do Fury'ego i Price'a) oraz walczy w miarę regularnie i nie przegrał ostatnio wyraźnie żadnej walki (w przeciwieństwie do Derecka Chisory). Arreola, niestety mógłby być już w rankingu zarówno przed Chisorą, jak i przed i Powietkinem, ale na szczęście dla rankingu i niestety dla niego samego walczy ze zbyt słabymi przeciwnikami. Cristobal zapewne nigdy pewnego poziomu nie przeskoczy, co pokazały walki z Kliczką i Adamkiem, jednak równocześnie stać go na więcej niż jest w stanie pokazać z rywalami pokroju Butlera czy Moliny. Jego miejsce przed Heleniusem wynika z porażki tego ostatniego z Dereckiem Chisorą, zaś Brytyjczyków wyprzedza, gdyż jest już po prostu bardziej zweryfikowany, a klasa przeciwników, których nokautuje jest podobna, do tych których wspinając się w górę rankingu pokonują Brytyjczycy. Przypomnijmy, iż Arreole czeka pojedynek eliminacyjny WBC z Bermanem Stivernem, który może pomóc mu utrzymać się w rankingu.

Pierwsza czwórka nie wymaga chyba większego komentarza. Pulew mocno rozbudził apetyt na swój boks bardzo dobrym pojedynkiem z Aleksandrem Dimitrenką, z niecierpliwością czekamy na więcej. Chisora na wysokiej lokacie nadal ze względu na dobrą walkę z Witalijem i pokonanie Heleniusa. "Del Boy" nie ma jednak dużo czasu i aby utrzymać się na liście musi jak najszybciej pokazać się w ringu. Planowany na marzec pojedynek z Manuelem Charrem zapowiada się ciekawie i pokaże, na ile Chisora po nokaucie z rąk Davida Haye będzie jeszcze w stanie czerpać ze swoich głównych atutów w postaci odporności i nieustannego ataku.

Na końcu rankingu David Price przed Tysonem Fury, gdyż pomimo, iż rekord ma skromniejszy, to jego potencjał wydaje się większy i jest uwiarygodniony dodatkowo sukcesami amatorskimi, co według mnie niweluje niewielką różnicę w wartości zwycięstw. Aczkolwiek ci dwaj są zdecydowanie blisko i ich miejsca na końcu listy bez większych kontrowersji mogłyby wyglądać odwrotnie.

Podsumowując listę: pierwsza dwójka spod znaku dużego "K" nie przestała oczywiście dystansować całej reszty, aczkolwiek niedaleko za jej plecami czai się na tę ostatnią walkę z Witalijem podbudowany efektowną wygraną nad Chisorą David Haye. Potem długo nic i natrafiamy na perspektywicznego i chociaż częściowo zweryfikowanego już Kubrata Pulewa. Za nim jest obecnie przepaść i tam ściśnięta cała reszta stawki. Na jej końcu, szczególnie w postaci Price'a widnieje jednak nadzieja na duży awans i duże dosłownie i w przenośni pojedynki. Planowany na końcówkę lutego pojedynek z Tonym Thompsonem, o ile ten wyjdzie przygotowany, będzie dobrym ku temu początkiem przygotowań.

Ranking aktualny:


1. Władimir Kliczko (59-3, 50 KO)

2. Witalij Kliczko (45-2, 41 KO)

3. David Haye (26-2, 24 KO)

4. Kubrat Pulew (17-0, 9 KO) +1

5. Aleksander Powietkin (25-0, 17 KO) +1

6. Dereck Chisora (15-4, 9 KO) +1

7. Chris Arreola (35-2, 30 KO) +1

8. Robert Helenius (18-0, 11 KO) +1

9. David Price (15-0, 13 KO) +1

10. Tyson Fury (20-0, 14 KO) debiut

Ranking poprzedni:


1. Władimir Kliczko

2. Witalij Kliczko

3. David Haye

4. Tomasz Adamek

5. Kubrat Pulew

6. Aleksander Powietkin

7. Dereck Chisora

8. Chris Arreola

9. Robert Helenius

10. David Price

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-12-12, 13:38   #2 (permalink)
champion
  
 
Avatar szmagel
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Postów: 5055
Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Co to za ranking ? Oceniacie styl wygranych, rywali czy co ? Price pokonuje dziadkó z którymi nie ma prawa przegrać a nawet wygrać na pkt, Helenius wraca po rocznej przerwie, po wygranej wałem z Chisorą i pokonaniu dziada Williamsa i wskakuje na 8 miejsce. Tymczasem Adamek po 4 wygranych walkach w roku, jedym ostatnim wale wypada z rankingu ? no bez jaj. To ranking aktualnych możliwości czy czego ?

PS: czy czasem zwycięstwa Furego nie są bardziej znaczące od zwycięstw Price ? kompletnie nie rozumiem tego rankingu.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-12-12, 13:43   #3 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: May 2010
Postów: 3753
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Łał, Fury się złapał..
Z!D0 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-12-12, 13:43   #4 (permalink)
champion
  
 
Avatar Wojtek Mistrzu
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Łomianki
Postów: 2821
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Panowie mimo całego szacunku dla Waszego portalu i mimo szacunku dla redaktorów, ten ranking jest absurdalny. Rozumiem, że chcieliście zaakcentować regres Adamka, ale kiedy widzę Chisore na 6. miejscu albo Price'a na 9., czy też Arreole na "8" i jednocześnie nie widzę Adamka w pierwszej "10" to mnie pusty śmiech ogarnia... Nie wiem, może nie zrozumiałem i to jakiś żart?
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-12-12, 13:45   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Tomasz Baranek
 
Zarejestrowany: May 2010
Postów: 9641
Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Nie bardzo mi się to widzi. Fury w górę, Price może nieznacznie też, Powietkin na dół, Arreola w ogóle powinien wylecieć. Słabo trochę.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-12-12, 13:48   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Postów: 9876
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Szmagel przeczytaj opis to zrozumiesz

Adamek przegrał z rozbitym Cruiserem, wcześniej według wielu przegrał z jednorękim Chambersem, a już na pewno walka była zbyt wyrównana jak na walkę z połową boksera żeby to w ogóle liczyć inplus, o zataczaniu się z Walkerem nie wspominam, bo to akurat może się zdarzyć. No i ta walka z Kliczką. Adamek jechał na wygranej z Arreolą, w walkach ze śmiesznymi przeciwnikami, które często wygrywał zbytnio się męcząc dawało mu się kredyt zaufania, teraz kiedy wyboksował go podstarzały Cruiser takiego kredytu już mu udzielić nie można, jakbyście z łaski swojej czytali uzasadnienie, a nie sam suchy ranking, to byłoby to łatwiej zrozumieć. Adamek ma być w rankingu, bo co?

Pod uwagę w rankingu bierze się głównie dwa ostatnie lata, ranking jest kompromisem pomiędzy osiągnięciami a potencjałem i umiejętnościami. Poza pierwszą trójką osiągniecia są bardzo mizerne, więc proporcjonalnie sporo się przywiązuje uwagi do potencjału. Ranking nigdy nie będzie idealny, zdaje sobie sprawę, że po Pulewie reszte można ułożyć w dowolnej kolejności i będzie to można uargumentować. Tak to już jest w słabych wagach, że nie szuka się tych najlepszych, tylko tych, którzy ostatnio nie pokazali jacy to są słabi.

Jak ktoś krytykuje ranking, to niech ma na tyle odwagi żeby zaprezentować swój własny.
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-12-12, 13:48   #7 (permalink)
champion
  
 
Avatar szmagel
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Postów: 5055
Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Chisory nie zauważyłem, to faktycznie przesada. Facet po tylu porażkach z rzędu w rankingu i to tak wysoko ?
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-12-12, 13:56   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Postów: 9876
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Po tylu porażkach z rzędu? Styl w jakim przegrał z Witkiem, to lepsze zwycięstwo niż 60% z tego rankingu odniosło w całej swojej karierze. Adamek wygrał z Cunninghamem, a Chisora przegrał z Heleniusem, Szmagel ty nie za dużo czytasz Boxreca? Wiesz gdzie ja mam oficjalne werdykty walk? Dla mnie rankingu nie układają skorumpowani sędziowie.
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-12-12, 14:15   #9 (permalink)
champion
  
 
Avatar szmagel
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Postów: 5055
Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Wiechu wiem jakie powinny być wyniki tych walk ale dalej nie rozumiem pozycji Price'a. Ok zgodze się facet ma potencjał ale jakie znaczenie mają jego wygrane ? Przeciwnicy to śmiech na sali. Ma być równowaga pomiędzy potencjałem a sukcesami... z tym że nie wydaje mi się aby różnica potencjału/umiejętności na lini Fury - Price była tak znacząca żeby Price przeskoczył dotychczasowe zwycięstwa Furego.

Mój aktualny top10:
1. Wład
2. Witek
3. Haye
4. Pulew
5. Adamek (mimo wszystko)
6. Povetkin
7. Fury
8 Price
9. Chisora
10. Helenius

Teraz troche wyjaśnień. Wład, Witek, Haye to wiadomo, 3 najlepszych ciężkich i tyle w temacie. 4 Pulew, mistrz europy, ostatnie zwycięstwa w świetnym stylu. Teraz Adamek, mimo tego że widać regres to wciąż scisły top tej wagi, zaliczył wpadke ale suma sumarum nie był to jakiś mega wał (w mojej opini), na te chwile jak na moje jest w stanie obskoczyć sasze, wygrać z Pulewem. Nie wiem czy z Furym i Price (pewnie nie) ale oni to póki co nic nie pokazali więc stąd ich niższe pozycje. Kariera Povetkina to są dla mnie jak dotąd jakieś jaja. Fury > Price z uwagi na wartość zwycięstw no i na końcu Helenius, facet który wrócił po wałku i ograł starego Williamsa, słaby wyczyn w dodatku drewiak jak ich mało.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-12-12, 14:19   #10 (permalink)
prospect
  
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Postów: 983
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Pierwsza 4 idealna.

Nie rozumiem dlaczego Adamek z 4 wyleciał poza 10...przez to Powietkin ma awans ale za co? Z walkę z cruiserem Huckiem czy pobicie wraka Rahmana.
To samo Arreola za co awans.

Mimo całego wyjaśnienia moje zdanie jest takie że to jest bez sensu.


Price przed Furym to są jaja
Boksisportywalki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Aktualizacja rankingów boxing.pl - waga lekka Mateusz Wajs Newsy 13 12-12-12 15:09
Polacy o "Mistrzostwo Świata" wagi ciężkiej. Coraz mniej chce mi się śmiać... Adrian Golec Publicystyka 19 13-10-12 09:18
"Super Six" w wadze ciężkiej? Paweł Rozmytański Newsy 12 23-03-12 23:57
Marco Huck w wadze ciężkiej? "ha ha ha" - reedycja Wiechu Newsy 6 25-02-12 20:09
Jameel McCline dla Boxing.pl: O powrocie, Adamku, Gołocie i generalnie wadze ciężkiej Wiechu Wywiady 15 18-10-11 22:28


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.