boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-12-12, 17:19   #21 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boksisportywalki Zobacz post
"CO SIĘ PUNKTUJE
Punktując walki, sędziowie zwracają uwagę na następujący elementy:

- Effective Aggressiveness – efektywne nacieranie na przeciwnika, a więc takie, któremu towarzyszy skuteczne zadawanie ciosów. Bokser, który pozostaje w defensywie, również może liczyć na pozytywną ocenę w tym aspekcie, jeżeli to on inicjuje wymiany (i, rzecz jasna, jest skuteczny).

- Defense – wszelkie elementy składające się na defensywę zawodnika, takie jak bloki, uniki, parowanie, zejścia z linii ciosu itd.

- Ring generalship – umiejętność narzucenia rywalowi swojego stylu walki.

- Clean punching – ciosy czyste, a zatem zadane prawidłową częścią rękawicy i mijające blok rywala. Im silniejsze, tym większa ich wartość."
Na co mi to dajesz jak ja to znam. Uważam że najważniejszym elementem z tych 4 są celne ciosy. I kto zadał więcej celnych ciosów, kogo ciosy były mocniejsze i miały większą wymowę powinien wygrać rundę. Defense, ring generalship i effective aggressiveness są pewnym uzupełnieniem i najczęściej zawsze pokrywają się z clean punching.

HILTI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-12, 17:23   #22 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał killleeerrr85 Zobacz post
Jesteś niemozliwy Pisałeś gdzies wcześniej na forum bokserskim czy tu dopiero wystartowałes?. Klimatem przypominasz gosci z orga... podobny poziom merytoryczny wpisów Jest tak że ja mam racje i koniec. Podaje Ci źródło do strony gdzie jest profesjonalnie przedstawione zasady punktacji, a Ty to zlewasz jak 3 letni dzieciak i piszesz takie rzeczy że głowa mała: "Jest to sport walki i najważniejszym elementem jest clean punching" albo "Później wychodzą takie kwiatki ze ten kto idzie do przodu ten wygrywa, bo jest to najbardziej zauważalny element." Nie zadałeś sobie nawet trudu przeczytania tego tekstu który Ci podeslałem bo pojęcie "efektywnej agresji" jest tam dokładnie wyjaśnione i wbrew temu co pisze to nie jest to "ze ten kto idzie do przodu ten wygrywa". Serwując takie teksty nie nadajesz sie na partnera do dyskusji bo brak Ci jakiejkolwiek pokory i umiejątności przyznania się do tego że możesz nie mieć w temacie racji. Zamiast tego idziesz w zaparte i swoje przemyślenia traktujesz jak absolutną prawde a one prawdą nie są. Ja jestem otwarty na dyskusję i argumenty, ale nie argumenty typu "bo ja mam rację i koniec". Z takimi to na orgu sobie możesz znaleźć odpowiedniego kompana do dyskusji. Tutaj wątpie.
Od dawna wiadomo ze zasady punktacji w boksie dają duże pole do manewru. Jest to sport niewymierny i stąd takie rozbieżności w punktacji. Po za tym zacząłem dyskusje odnosząc się do statystyk ciosów i w odniesieniu do nich pisałem że pokazują wszystkie ciosy w celu, której nijak się maja do punktowanych clean punch.

stare 19-12-12, 17:41   #23 (permalink)
champion

Domyślnie

Też się qr...va nie macie o co kłócić.

Wszyscy wiedzą o co chodzi, ale będą się licytować, łapać za słówka...
Poje...bało Was, czy Wam się nudzi?
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-12, 17:45   #24 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał HILTI Zobacz post
A na cholerę ty mi to dajesz jak ja to znam. Uważam że najważniejszym elementem z tych 4 są celne ciosy. I kto zadał więcej celnych ciosów, kogo ciosy były mocniejsze i miały większą wymowę powinien wygrać rundę. Defense, ring generalship i effective aggressiveness są pewnym uzupełnieniem i najczęściej zawsze pokrywają się z clean punching.
Nie wiem co wiesz, na czym się znasz widzę, że dużo pyszczysz opanuj trochę emocje zewrzyj dupę. Dałem ci jakbyś nie wiedział ale widzę, że wiesz wszystko.
Boksisportywalki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-12, 17:50   #25 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Boksisportywalki Zobacz post
Nie wiem co wiesz, na czym się znasz widzę, że dużo pyszczysz opanuj trochę emocje zewrzyj dupę. Dałem ci jakbyś nie wiedział ale widzę, że wiesz wszystko.
Gdybym nie wiedział czegoś takiego to bym nie zabierał głosu. W boksie te zasady od lat są te same dają duże pole do manewru przez co każdy wynik da się obronić po przez pisanie o defense czy ring generalship. Gdy tak na prawdę każdy wie że to clean punch robią różnice i dopiero gdy walka budzi dużo kontrowersji i mówi się o wałku wyciągane są pozostałe elementy. Może słusznie, bo również one mają wpływ na walkę, ale nie aż w takim stopniu.

Dlatego ze wszystko kreci się wokól celnych ciosów. Starasz się narzucić swój styl walki po to zęby zadać więcej clean punch, nacierasz na rywala po to żeby zadać więcej clean punch, starasz się mieć dobra obronę po to żeby nie przyjąć więcej clean punch.

stare 19-12-12, 18:52   #26 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie

Cytat:
Nie "Effective punching" bo czegoś takiego nie ma tylko albo "effective aggression" albo "clean punching" Do tego dochodzi jeszcze "ring generalship" i "defence". Po stronie Marqueza w tej walce na pewno stał "cleaning punching" bo trafił wiecej czytelnych i robiących wrażenie ciosów. Nie mam wątpliwości co do tego. Natomiast efektywna agresja i ring generaship zdecydowanie stały po stronie Pacquaio. Odnosnie pierwszego to Filipińczyk był agresorem i to on wiecej trafiał (choć mniej czytelnych ciosów niż JMM)... wystarczy wgląd w statystyki w ilość trafionych ciosów. To że był agresorem nie podlega chyba dyskusji. Jeżeli natomiast mowa o ring generalship to był to w tej walce kolejny arcyważny czynnik optujący za zwyciestwem Pacquaio. To on narzucał TEMPO walki i to od niego zalezało na jakich warunkach ta walka się będzie toczyć... to on miał swobodę operacyjna w tej walce.Marquez natomiast walczył w warunkach jakie zostały mu z góry narzucone, czyli skupienie się na defensywie i kontrowanie.

I w końcu już któryś raz to pisze, ale jest to nie do przecenienia argument za równością walki, tj. to że punktujacy ja fachowcy w tej dziedzinie wypunktowali ja niemal po równo, tj. 57 dla Marqueza, 51 dla Pacquaio, 36 remis. Dołaczając do tego staty z walki dość grubo na korzysć Paca to nie ma żadnej obiektywnej przesłanki żeby o walce mówić jak o wałku. Mnie punktując wyszedł remis bo starć równych było tam bardzo dużo... Moim zdaniem jedna z najtrudniejszych walk do punktowania jakie kiedykolwiek widziałem. Na tyle równa, że mnie osobiście nie dziwi żaden wynik od 117:111 dla Marqueza po 116:112 dla Paca... a taki rozrzut punktacji jeśli chodzi o ta walkę wystepuje. W trudnosci rozstrzygnięcia o zwycięzcy uważam, że to ten sam poziom w historii co chocby z takie klasyki jak Holmes-Witherspoon, Hopkins-Taylor czy Hopkins-Calzaghe... tamtych walk nikt wałkami nie nazywa... w przypadku Marqueza z Paciem jest to na forach powszechne.
Nie mogę tutaj się zgodzić z kolegą. Clean czy effective punching to zwroty stosowane wymiennie chodzi tutaj o ciosy mające impakt na przeciwnika. O efektywnej agresji czyli w przypadku Mannego z tamtego pojedynku – nieefektywnej albo „parze, która idzie w gwizdek” już pisałem.
Nieskutecznemu agresorowi nie sposób przyznać rządzenia ringiem, ja przyznaje te rządy karcącemu owego agresora niemiłosiernie Marquezowi.
O defensywie nawet nie pisałem, bo dla mnie oczywistym była wyższość JMM w tej materii.
A opinie rzeczywiście były podzielone, ale cóż to zmienia?
Przez większość trzeciej walki Manny dostawał lekcję boksu od Juana.
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-12, 18:52   #27 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Jeżeli natomiast mowa o ring generalship to był to w tej walce kolejny arcyważny czynnik optujący za zwyciestwem Pacquaio. To on narzucał TEMPO walki i to od niego zalezało na jakich warunkach ta walka się będzie toczyć... to on miał swobodę operacyjna w tej walce.Marquez natomiast walczył w warunkach jakie zostały mu z góry narzucone, czyli skupienie się na defensywie i kontrowanie.
Narzucone, czy wybrane przez Niego? Pięściarz nie zawsza stawia na defensywę, bo Go do tego zmuszają... Inaczej biedny byłby taki Floyd, którego wwszyscy zmuszają do defensywy
tygrum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-12, 18:58   #28 (permalink)
champion

Domyślnie

Marquez ostatnią walkę z Pacmanem przegrywał i nokaut na wojowniczym Dinamicie był tylko kwestią czasu. Wszedł mu cios i było po walce. Wyniki pozostałych walk mogły iść w obie strony.
Dinamita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-12, 19:00   #29 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej Pastuszek Zobacz post
Przez większość trzeciej walki Manny dostawał lekcję boksu od Juana.
Ale to jest znowu zbyt stanowczo napisane. Czyimś zdaniem dostawał, czyimś nie i tyle. To opinia, a nie niepodważalny fakt.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-12, 19:26   #30 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie

Opinia oparta na wrażeniach płynących z oglądania odskakującej jak jojo głowy Mannego i nieudolnych prób dobrania się do skóry JMM przez Filipińczyka.
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania