boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 21-10-12, 08:08   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Garcia obronił pasy i znokautował Moralesa

W walce wieczoru gali na Brooklynie, mistrz WBC i WBA wagi junior półśredniej, Danny Garcia (25-0, 16 KO) w pojedynku rewanżowym stanowiącym walkę wieczoru imprezy, nie dał tym razem szans Erikowi Moralesowi (52-9, 36 KO), który nie był wczoraj w stanie stawić czoła dużo młodszemu i większemu rywalowi.

Do momentu nokautu, jaki miał miejsce w rundzie czwartej, 36-letni Meksykanin radził sobie względnie dobrze, wykorzystując bogate doświadczenie i umiejętności. Garcia przestrzelił na początku wiele ciosów, podczas, gdy El Terrible, w drugim otwarciu trafiał precyzyjnie. Ciosy meksykańskiej legendy, nie niosły za sobą takiego spustoszenia, jak w przypadku uderzenia 24-letniego Garcii z rundy czwartej. Już odsłona trzecia, mogła zwiastować to, co stało się za chwilę. Portorykańczyk zaczął trafiać rywala w korpus i pod koniec tej rundy, Morales przyjął bardzo mocny prawy, po którym był zamroczony. Udało mu się jednak dotrwać do gongu. Odsłona czwarta do przede wszystkim ścinający z nóg Meksykanina, potężny lewy sierp Garcii. El Terrible zdołał co prawda podnieść się, jednak jego narożnik poddał swojego pięściarza. Młody portorykański mistrz obronił pasy, a legendarny Morales poważnie zbliżył się do zakończenia swojej wielkiej kariery.

Zgodnie z zapowiedzią, jakiej legendarny Morales dokonał po walce, wyjdzie do ringu po raz ostatni, by podziękować swoim wiernym fanom za wsparcie, jakiego udzielali mu przez całe lata kariery.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-10-12, 10:51   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Poczatke spokojny, mialem wrazenie, ze Danny chcial by Erik ruszyl i sie wystrzelal, a w pozniejszych rundach podkrecic tempo(jak w walce nr.1)i zdominaowac koncowke. Morales jednak nie rwal sie do szalenczych atakow, walka byla wzglednie rowna[u mnie:1)M.2)G.3)G], Danny wiecej wyprowadzal ciosow, a Meksykanin byl preczyjniejszy.
Kiedy mogloby sie wydawac, ze chlopaki przelamali pierwsze lody i rusza bardziej zdecydowanie, Danny mocno naruszyl Moralesa(to byla koncowka 3 rundy) ktory chwiejnym krokim wrocil do swojego naroznika. Gong uratowal weterana, ale ten juz niestety nie doszedl do siebie(przynajmniej ja mialem takie wrazenie).
Czwarta runda, to poczatkek konca, pierwszy celny cios ktory doszedl, znow zachwial Erikiem, a za chwile bylo juz po wszystkim, Garcia dokonczyl to co zacza w poprzedniej odslonie, i zakonczyl chyba wspaniala kariere Meksykanskiego wojownika, ktory sam przyznal, ze w Stanach juz walczyc nie bedzie. Spodziewac sie trzeba pozegnalnej walki w Meksyku, gdzie rywalem bedzie zapewne ktos inny z duzym nazwiskiem, zblizacy sie do emerytury.

Bardzo ciekawie rozwinela sie kariera Dannego(ktoremu jeszcze niedawno wrozono szybka strate pasa), chetnie zobaczylbym go z Matthysse, lub Riosem.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-10-12, 11:38   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

A myśleliście, że Garcia będzie gorszy, czy w Moralesie odezwie się jakiś zew młodości?
Z!D0 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-10-12, 11:50   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Z!DO

No wiesz, Morales od powrotu pokazywal, ze moze walczyc z mlodszymi, silniejszymi, szybszymi... liczylem, ze Erik zawiesi poprzeczke wysoko, choc trudo mi bylo sobie wyobrazic, by wygral.

Co do Garci, to mi od poczatku podobal sie jego boks(juz po pierwszej walce z Erikiem bylem pod niemalym wrazeniem), gdzie wielu pisalo, ze z Dannego nic nie bedzie, szybko straci pas, czy, ze jest wielu lepszych w tej dywizji. Zobaczymy co dalej.

stare 21-10-12, 11:59   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Z!D0 Zobacz post
A myśleliście, że Garcia będzie gorszy, czy w Moralesie odezwie się jakiś zew młodości?
Garcia lepszy.. zbudowany zwycięstwem nad Khanem.. a Erik co najwyżej mógł zawiesić wysoko poprzeczkę (wysoko - w tym przypadku zachowując proporcje)..

stare 21-10-12, 12:09   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

...no to ja chcę Garcia vs Matthysse...
Winky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-10-12, 12:16   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Winky Zobacz post
...no to ja chcę Garcia vs Matthysse...
Ja też.. Miałbym przy tej okazji chęć zagrania u buka

stare 21-10-12, 12:25   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Powiem szczerze, że o ile Garcia w ogóle mnie wcześniej nie przekonywał, o tyle teraz (i nie wnioskuję po tej walce) widać w nim to "coś". Slow starter, ale bardzo dużo widzi, spory wachlarz ciosów, świetny lewy sierpowy, którym skończył Khana (czyli dyskusja tutaj na +100 komentarzy czy był to lucky punch), tym samym ciosem skończył również Moralesa. Mogłoby się wydawać, że Garcia "bije na pamięć", ale to są wyćwiczone, "measured punches". Jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju jego kariery i z nieukrywaną sympatią czekam na dalsze walki.

PS.
Super ta gala na Brooklynie ze świetnym klimatem i bardzo sympatycznym akcentem z Tysonem Więcej takich produkcji.
KiDDynamite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-10-12, 12:34   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał KiDDynamite Zobacz post
(czyli dyskusja tutaj na +100 komentarzy czy był to lucky punch)
O kurde, byly takie opinie? Jakies argumenty na poparcie tego?

Poza tym, zgodzialbym sie ze wszytkim co napisales, gala swietna, a i mnie obecnosc Tysona, czy Judaha, bardzo ucieszyly.

stare 21-10-12, 12:39   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał KiDDynamite Zobacz post
Powiem szczerze, że o ile Garcia w ogóle mnie wcześniej nie przekonywał, o tyle teraz (i nie wnioskuję po tej walce) widać w nim to "coś". Slow starter, ale bardzo dużo widzi, spory wachlarz ciosów, świetny lewy sierpowy, którym skończył Khana (czyli dyskusja tutaj na +100 komentarzy czy był to lucky punch), tym samym ciosem skończył również Moralesa. Mogłoby się wydawać, że Garcia "bije na pamięć", ale to są wyćwiczone, "measured punches". Jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju jego kariery i z nieukrywaną sympatią czekam na dalsze walki.
i.
Widziałeś jego wcześniejsze walki? Jak widzisz Garcię pod porządną presją ze strony silnego rywala..?
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania