boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Włodarczyk pokonał Palaciosa na punkty po ciekawej walce (http://www.boxing.pl/forum/newsy/18135-wa-odarczyk-pokonaa-palaciosa-na-punkty-po-ciekawej-walce.html)

Wiechu 22-09-12 23:54

Włodarczyk pokonał Palaciosa na punkty po ciekawej walce
 
Znacznie różnił się dzisiejszy rewanż pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (47-2-1, 33 KO) i Francisco Palaciosem (21-2, 13 KO), od ich pierwszej walki sprzed półtora roku. Po dwunastu ciekawych rundach sędziowie punktowali: 116-112, 117-112 oraz 116-113 na korzyść "Diablo" Włodarczyka, który dzięki takiemu werdyktowi zachował swój mistrzowski pas WBC w wadze cruiser.

Początek walki mógł się kibicom szczególnie podobać. Palacios jak zapowiadał, tak zrobił i od początku ruszył do ataku wywierając dużą presję na polskim mistrzu. Pierwsze dwie rundy prawdopodobnie obfitowały w więcej wyprowadzonych i trafionych ciosów niż cała pierwsza walka pomiędzy tymi dżentelmenami. Rolę również znacząco się odwróciły, tym razem to Włodarczyk większość czasu się cofał, zaś pretendent z Portoryko rzucał wszystko na jedną szalę idąc śmiało do ataku. Palacios bardzo mocno "akcentował" początki rund, często zmieniał pozycje na mańkuta, Włodarczyk skupił się na kontrowaniu, jednak znacznie aktywniejszym niż zazwyczaj i to najczęściej do niego należały końcówki starć.

Po 4 rundach na kartach sędziowskich widniał remis, po kolejnych 4 prowadził już Włodarczyk, co może akurat wzbudzać sporo wątpliwości, gdyż w przedziale rund 4-8 akurat lepsze wrażenie sprawiał pretendent. W pewnej chwili wydawało się nawet, iż przejął on kontrole nad wydarzeniami w ringu, że pewnie zmierza do zwycięstwa, jednak chyba za bardzo przeliczył się tak mocno forsując tempo. Od 8 rundy widocznie zaczynał słabnąć, zaś Włodarczyk coraz częściej lokował mocne uderzenia na głowie coraz bardziej otwartego rywala. Pod koniec dziesiątego starcia po mocnym lewym sierpowym Francisco Palacios został wyraźnie zamroczony, jednak Włodarczyk w sposób dosyć niezrozumiały mając kilkanaście sekund na wykończenie rywala, jakby odpuścił, nie wyprowadził już żadnego ciosu. Ostatnie rundy to przewaga Polaka, Palacios był bokserem aktywniejszym, jednak to "Diablo" dobrze wykorzystywał luki w obronie oponenta i trafiał mocniejszymi uderzeniami. Pod koniec dwunastej rundy Portorykańczyk znowu sprawiał wrażenie zamroczonego, jednak i tym razem Włodarczyk pozwolił mu zakończyć rundę, a w konsekwencji i cały pojedynek na stojąco.
Po walce, w wywiadzie dla telewizji Polsat, Palacios zgodził się z werdyktem sędziów, przyznając, że w tym pojedynku był od panującego mistrza pięściarzem gorszym.

Jedyny aktualnie polski mistrz świata prestiżowej federacji, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk w końcu ponownie zaprezentował się w dobrym stylu, wygrywając istotny pojedynek bez kontrowersji. Oby tak dalej, oby tego więcej.

Kosmonauta 23-09-12 00:01

Walka diametralnie inna od ich poprzedniego starcia. Diablo wszedł w walkę od samego początku, miał problemy, gdy Palacios zmieniał pozycję na odwrotną. Obaj w pełni się zrehabilitowali za żenuę jaką odstawili w Bydgoszczy. Palacios, podobnie jak w pierwszym starciu, zaczął puchnąć w okolicach 9 rundy.
Walka ciekawa, mało kto chyba zakładał, że będzie tak to wyglądało. Szkoda, że nie udało się Krzyśkowi skończyć Palaciosa, było blisko.

robercik 23-09-12 00:07

Palacios zaczął puchnąć już po 6. rundzie. Jakieś takie dziwne i sygnalizowane ciosy zadawał, że Włodar nagle nauczył się schodzić z linii ciosów, omijać podbródkowe i kontrować. Walka była dobra, jednak Włodar w ogóle nie ma szybkości i jest sztywny.

Kosmonauta 23-09-12 00:11

Zapomniałem dodać, że elegancko u Krzyśka chodził lewy prosty

Winky 23-09-12 00:12

A jednak skubaniec dał radę:) Zdecydowanie lepsza postawa Krzyśka niż w pierwszej walce, więcej ciosów, większa aktywność... Nacierający, bardzo chcący wygrać Palacios sam się otwierał dając Krzyśkowi więcej okazji do kontrowania i celnego lokowania swoich akcji.

Gdyby Krzychu miał jeszcze lepszy ten lewy prosty i częściej go uderzał, to spokojnie zrobiłby czasówke.

Brawo Diablo

killleeerrr85 23-09-12 00:16

Walka wyglądała w ten sposób ponieważ PAlacios postanowił atakować. Mógł moim zdaniem robić to co w pierwszej walce jeżeli chciał dzisiaj wygrać. Tak to bawił się trochę w gre która sztywnemu i mało ruchliwemu Włodarowi leżała najbardziej. Walka fajna dla oka. Było w sumie na co popatrzeć, ale to też głównie dzięki Palaciosowi, choć i Włodar wydawał się bardziej otwarty niż w pierwszej walce.

Walka względnie równa, choć rundowa tak na pierwszy rzut oka 7-5 dla Włodara z tym zastrzeżeniem, że chyba 9 runde widziałem od połowy. W drugiej połowie walki Wizard spuchł i przez to głównie Włodar miał go kilka razy podłączonego do prądu i aż dziw że chyba w 10 rundzie Palaciosa nie skończył, a zamiast tego to tylko powymieniał z nim usciski pod linami.

Włodar już lepszy nie będzie. Jest solidnym bokserem i to wszystko. Strasznie toporny i ograniczony. Z przciwnikami dobrymi na nogach będzie miał zawsze cholernie pod górkę. Za to z takim hukiciem może dac zajebistą walkę.

szmagel 23-09-12 00:18

Palacios jest sam sobie winien że nie wytrzymał tempa które sam narzucił. Walka ciekawa, zupełnie inna niż pierwsza zakończona pewnym zwycięstwem Diablo. Mało brakowało i byłaby wygrana przed czasem, nie pamiętam w której rundzie ale ten lewy sierp nieźle zachwiał Palaciosem, szkoda że Krzysiek nie poszedł za ciosem.

Rockefeller 23-09-12 00:25

Mogl Palacios rzucic wszystko na jedna szale, drugiej takiej szansy nie dostanie.

effukt 23-09-12 00:28

Szkoda, że ten Diablo nie bije seriami, ale i tak pozytywnie mnie zaskoczył swoja postawą

puciu 23-09-12 00:38

Krzychu lepiej niż w pierwszej walce ale głównie dzięki postawie Palaciosa, która mu leżała. Z drugiej strony kim jest właściwie ten Palacios?z kim wlaczył? To była jego druga 12 w życiu i druga z Włodarczykiem, na dodatek wygrał 5 rund. Nie wróży to dobrej przyszłości dla DIabolo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.