boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Grzegorz Proksa zwakował mistrzostwo Europy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/17854-grzegorz-proksa-zwakowaa-mistrzostwo-europy.html)

Wiechu 31-08-12 15:55

Grzegorz Proksa zwakował mistrzostwo Europy
 
Jak dowiedziało się boxing.pl, dosłownie przed chwilą, Grzegorz Proksa (28-1, 21 KO) oficjalnie zwakował tytuł mistrza Europy kategorii średniej. Jest to standardowa procedura przed walkami o mistrzostwo świata, której musiał się poddać chociażby Albert Sosnowski przed swoją mistrzowską szansą z Witalijem Kliczko.

Proksa wywalczył tytuł EBU w listopadzie 2011 roku, pokonując efektownie w trzech rundach Sebastiana Sylvestra. Pięściarze wówczas bili się o wakujący pas. W swojej pierwszej obronie, Polak niespodziewanie przegrał z Walijczykiem Kerrym Hopem, tracąc tym samym cenne "błękitne" trofeum. Na szczęście w rewanżu Super G znokautował Hope'a i odzyskał mistrzostwo starego kontynentu. Teraz, pięściarz z Węgierskiej Górki ma szansę na jeszcze bardziej prestiżowy tytuł. Już jutro w nocy będzie starał się odebrać Giennadijowi Gołowkinowi jego mistrzostwo świata WBA w limicie do 160 funtów.

Źródło: Redakcja


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.