boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Proksa vs Gołowkin – odliczamy. Zostało 5 dni! (http://www.boxing.pl/forum/newsy/17813-proksa-vs-goa-owkin-odliczamy-zostaa-o-5-dni.html)

Adrian Golec 27-08-12 19:24

Proksa vs Gołowkin – odliczamy. Zostało 5 dni!
 
Gennadij Gołowkin, dla którego - jak dzisiaj sam zawodnik stwierdził - największym pięściarskim idolem jest Sugar Ray Robinson, uważa, że jego dużym atutem jest cierpliwość w ringu. Z pewnością cecha ta, może być przydatna w "polowaniu" na szczękę Grzegorza Proksy, chronioną jedynie balansem ciała. Zastanawiające jest bowiem zetknięcie się zupełnie innych stylów boksowania. Polak walczy niekonwencjonalnie, jak zwykło się mawiać; taki wypracował sobie styl i trudno na dzisiaj go zmienić. Kazach wręcz przeciwnie; charakteryzuje go klasyczna filozofia boksu, podrasowana w jego przypadku wysoką dynamiką i ofensywnym charakterem. Jak zatem nałożą się te dwa style, dowiemy się dopiero w sobotę. Niemniej już dzisiaj możemy po spekulować i tu znajdą się zwolennicy, jak i przeciwnicy opinii mówiącej o trudnościach, jakie sposób boksowania Proksy może przysporzyć sobotniemu rywalowi.

Ci fani zawodowego boksu, zdaniem których sposób boksowania Grzegorza, może okazać się zupełnie nietrafiony w przypadku starcia z tak zdyscyplinowanym i silnym, ale przede wszystkim doświadczonym zawodnikiem jakim jest Gołowkin, należą w naszym kraju do mniejszości, co wydaje się naturalne i miejmy nadzieję, że się mylą. Ocena ta jest jak najbardziej jednak dopuszczalna. Styl boksowania, jaki prezentuje Grzegorz, wydaje się być zarezerwowany jedynie dla geniuszy boksu. Sposób obrony przed ciosami rywali, ma w sobie w przypadku naszego zawodnika wiele improwizacji. Również charakter wyprowadzanych pod różnym kontem uderzeń przez Polaka, dla niejednego przeciwnika okazał się w przeszłości nie do przeskoczenia. Refleks, szybkość, wykorzystanie odwrotnej pozycji; te wszystkie elementy sprawiały, że dotychczasowi rywale Polaka gubili się jak "dzieci we mgle". Pytanie, czy to geniusz niekonwencjonalności Proksy, czy raczej niedostatek w pięściarskim poziomie dotychczasowych rywali polskiego pięściarza? Na palcach jednej ręki możemy bowiem policzyć bokserów, którzy walcząc w tak charakterystyczny sposób, bazując w głównej mierze na refleksie przy zupełnym pominięciu zasłony z rękawic, byli w stanie zwyciężyć najlepszych. Pozostaje nam zatem mieć nadzieję, że nie odkryliśmy do dzisiaj pełni talentu Proksy.

Ibeabuchi 28-08-12 11:35

Ostrożnie z tym hurraoptymizmem. Waciany Hope w pierwszej walce porządnie rozbił twarz Grześkowi, więc strach pomyśleć, co może być gdy zostanie (a na pewno zostanie) parę razy ustrzelony przez Gołowkina. Obawiam się Proksa jest po prostu podatny na rozcięcia i to mu dobrze nie wróży. Grzegorza bardzo lubię, szanuję i życzę mu zwycięstwa, jednak dmuchanie balona dlatego, że jest rodakiem znów może zakończyć się niedzielnym kacem (bez alkoholu). Gienia zrobi wszystko, by wygrać przed czasem, bo zechce się dobrze pokazać w USA/HBO. Z Ruskimi i ich pochodnymi nie ma żartów. Nie wierzycie? Zapytajcie swoich dziadków.

Adrian Golec 28-08-12 12:29

Cytat:

Napisał Ibeabuchi (Post 346303)
Ostrożnie z tym hurraoptymizmem. Waciany Hope w pierwszej walce porządnie rozbił twarz Grześkowi, więc strach pomyśleć, co może być gdy zostanie (a na pewno zostanie) parę razy ustrzelony przez Gołowkina. Obawiam się Proksa jest po prostu podatny na rozcięcia i to mu dobrze nie wróży. .

Czy powyższy tekst, naprawdę można odczytywać jako optymistyczny dla Grzegorza...??

KiDDynamite 28-08-12 12:35

Cytat:

Napisał Adrian Golec (Post 346308)
Czy powyższy tekst, naprawdę można odczytywać jako optymistyczny dla Grzegorza...??

Adrian, zapytaj dziadka:D

Adrian Golec 28-08-12 12:37

Cytat:

Napisał KiDDynamite (Post 346311)
Adrian, zapytaj dziadka:D

Rozbawiłeś mnie :)

Ibeabuchi 28-08-12 13:06

Adrian - oczywiście.

Rollins 29-08-12 16:17

Skoro odliczamy, to zostało trzy dni (i parę godzin) :)

Rollins 30-08-12 09:26

Teraz już tylko dwa dni i kilkanaście godzin.

puciu 30-08-12 09:43

Mistrz floodingu znowu w akcji. 3,5k postów najebane tego typu tekstami.
Człowiek wchodzi na forum, chce zobaczyć co nowego kilka nowe posty...tam 10 podbitych tematów po kolei otwiera a tam tego typu posty..on już sam sobie odpisuje.

Rollins 30-08-12 12:44

Cytat:

Napisał puciu (Post 346527)
Mistrz floodingu znowu w akcji. 3,5k postów najebane tego typu tekstami.
Człowiek wchodzi na forum, chce zobaczyć co nowego kilka nowe posty...tam 10 podbitych tematów po kolei otwiera a tam tego typu posty..on już sam sobie odpisuje.

Jeśli mówisz do mnie, to też mnie denerwuje, że jest tylko 10 ostatnich pozycji. Mogłoby być więcej.

Ale jak ktoś jest nieudacznikiem, to zawsze będzie miał problemy ze znalezieniem czegokolwiek.
Jest sporo innych możliwości.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.