boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 25-08-12, 23:31   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Abraham pokonał Stieglitza. Powrót Króla?

Arthur Abraham (35-3, 27 KO) pokonał w walce wieczoru na gali w Berlinie Roberta Stieglitza (42-2, 23 KO), tym samym Ormianin odebrał mistrzowi jego pas WBO w kategorii super średniej. Sędziowie po zaciętej walce punktowali dwukrotnie 116-112 oraz 115-113. Abraham był już w swojej karierze mistrzem świata organizacji IBF w kategorii średniej.

Mistrz był w dobrej formie i podszedł do pojedynku ambitnie. To Stieglitz w każdej poza pierwszą rundą ruszał od początku do ataku i zawsze chciał odpowiedzieć swoją akcją na każdy celny cios przeciwnika. Jednak w tym pojedynku na pierwszy plan wyszła największa wada Stieglitza - jego słaba obrona i skłonność do przyjmowania niepotrzebnych ciosów. Rosjanin nigdy nie miał dobrego balansu, dodatkowo ma fatalną skłonność do zastygania w miejscu po przyjęciu mocnego ciosu. Nie inaczej było tym razem, szczególnie po przyjmowaniu prawych sierpowych nad lewą ręką, bądź prawych prostych Abrahama. Stieglitz głupiał i zamiast sklinczować czy odskoczyć, stał naprzeciw Ormianina i albo zastygał przyjmując ciosy, albo próbował kopać się z koniem. To nie mogło dobrze się skończyć i pomimo dobrej szybkości, dynamiki oraz urozmaiconych akcji, Stieglitz przyjmował masę mocnych uderzeń, które bardziej zapisywały się w pamięci sędziów, niż jego liczne, jednak posiadające znacznie mniejszą wymowę trafienia.

Abraham w swoim stylu, dobrze bronił się za podwójną gardą i przyspieszał zwyczajowo w drugiej części danego starcia. Po słabszej pierwszej części dystansu, do głosu zaczął dochodzić od czwartej rundy, kiedy to pierwszy raz poważnie zagroził rywalowi mocnymi ciosami z prawej ręki. Wspominane uderzenia spowodowały obfite opuchnięcie lewego oka zdetronizowanego mistrza, które było kilkukrotnie obiektem obserwacji lekarzy ringowych, proszonych o opinie przez sędziego ringowego - Joe Corteza. Obaj pięściarze wypadli dobrze kondycyjnie, a walka miała prawo się podobać nawet wybrednej widowni.

Udany występ Abrahama w walce o wysoką stawkę. Czy "Król" jednak powrócił? W tej kategorii będzie bardzo trudno utrzymać mu się na "tronie", nawet jeżeli jest to tron drugoplanowy, bo przecież nikt Abrahama za najlepszego super średniego na świecie nie może uważać. Zobaczymy jak ambitnie Ormianin podejdzie do swojego mistrzostwa, a miernikiem tej ambicji będzie poziom jego rywali. W tej kategorii na brak talentu zdecydowanie nie można narzekać, Ormianin wie coś o tym, gdyż trzykrotnie przegrywał w turnieju supersix z najlepszymi jej przedstawicielami.

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-08-12, 23:39   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Super walka, nie spodziewałem sie tego. Obydwaj w bardzo dobrej formie.
Zadziwiła mnie wytrzymałosc na ciosy Stieglitz'a, niejeden zawodnik zostałby takimi znokautowany, a on mimo to dalej pokazywal hart ducha, dalej próbowal, nie poddał sie. Abraham pokazał za to, ze nie mozna stawiac na nim kreski, zdobyl pas napewno ma na horyzoncie kilka ciekawych starc. Dalej jest niebezpieczny.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-08-12, 00:54   #3 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Będzie tak jak w średniej czyli obijanie przeciętniaków. Utraty pasa to on już napewno nie zaryzykuje.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-08-12, 01:21   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Będzie tak jak w średniej czyli obijanie przeciętniaków. Utraty pasa to on już napewno nie zaryzykuje.
Właśnie pokonał jednego z czołowych super średnich Stieglitza. Ward i Froch, czyli najlepsi nie będą chcieli już z nim walczyć bo przecież wygrali z Abrahamem zdecydowanie. Stieglitz mieścił się w TOP5 tej kategorii. Jedyna walka z TOPu dla Abrahama z możliwych to rewanż z Dirrellem. Jest jeszcze Balzsay i Bute, ale Balzsay'a raczej Uniwersum nie puści na Abrahama, bo za dużo musieli przejść żeby odzyskać pas, a Bute będzie miał teraz pewnie inne plany.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-08-12, 01:35   #5 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Pokonał kogoś z TOP5 bo musiał żeby zdobyć pas. Rewanżu z Dirrellem też nie przewiduje, prędzej Kesslera (o ile ma w planach zejście niżej) ale tego też bym mu odradzał
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-08-12, 08:02   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Frazier Zobacz post
Jest jeszcze Balzsay i Bute, ale Balzsay'a raczej Uniwersum nie puści na Abrahama, bo za dużo musieli przejść żeby odzyskać pas, a Bute będzie miał teraz pewnie inne plany.
Balzsay nie ma już tego paska. Zapomniałeś jeszcze o Kesslerze, w końcu obaj są od Sauerlanda, a z tym jego przejściem do lhw to nic pewnego.
candrew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-08-12, 10:03   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Dobra walka Abrahama, zawalczył całkiem ciekawie. Stieglitz z taką obroną nie mógł wygrać.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-08-12, 11:05   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 232 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Mi wyszło 117-111 dla Abrahama. Swoją drogą stracił już trochę ze swojego ciosu.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-08-12, 11:25   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Punktacja wg mnie zaniżona. Nie punktowałem wprawdzie sam, ale w zasadzie po paru pierwszych rundach dała się poznać totalna dominacja Abrahama.
Był dobrze przygotowany, ale to chyba nie jego zasługa. To Stieglitz jest tak słaby.

O ile zaczął dość energicznie i z animuszem, z wiarą w zwycięstwo, nie było tak źle, później nie potrafił znaleźć recepty na Arthura. Nie potrafił, bo... Abraham nawet technicznie jest od niego lepszy (a wirtuozem techniki , jak wiemy, nie jest )
Stieglitz pokazał, że jak zwykle jest bardzo dobrze przygotowany kondycyjnie i że ma serce do walki. Poza tym nic. Dobrze bodajże Gmitruk wspomniał, że ma słabą pracę nóg. Tak popatrzyłem i faktycznie. Chyba nawet Włodarczyk lepiej się porusza na nogach. To jego spory mankament.

Tak mnie zastanawia tylko, czemu Abraham nie znokautował Roberta?
Jego ciosy w super średniej nie robią już takiego wrażenia?
Dobrze zna Stieglitza i chciał oszczędzić kolegę w i tak wygranej walce?
To Stieglitz okazał się twardszy, niż się wielu wydawało (m.in. mi)?
Był zmęczony pod koniec walki, i wolał nie ryzykować, wiedząc, że na punkty wygrywa zdecydowanie?

Tak sobie myślę, że najprawdopodobniej wszystkiego po trochu.

Walka mnie zaskoczyła. Sądziłem, że będzie słabsza. Obaj zaprezentowali wysoki poziom, obaj bardzo chcieli zwyciężyć, obaj nie olali sprawy.

Jednak pięściarzem lepszym w zasadzie w każdym aspekcie był po prostu Arthur Abraham.
O ile początek był bardzo emocjonujący, bo Stieglitz zawiesił wysoko poprzeczkę i walka była wyrównana., o tyle w dalszych rundach totalnie dominował Abraham (mimo iż jednak sporo przyjmował) i raczej oglądało się z zaciekawieniem kiedy i czy w ogóle Robert Stieglitz padnie?
Ale nie padł...

PS Nie znam niemieckiego. Może ktoś wie dlaczego, udzielając wywiadu zaraz po walce, Abraham mało nie poryczał się, jak dziecko?
Tak się wzruszył, że znowu stoi na piedestale i znowu jest "mistrzem świata"? (Cudzysłów z wiadomych powodów)
Z takim Wardem, Frochem i paru innymi z czołówki super średniej Arthur Abraham byłby absolutnie bez szans.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-08-12, 11:26   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mateusz Wajs Zobacz post
Swoją drogą stracił już trochę ze swojego ciosu.
Myślę, że facet zmienił nieco filozofię uderzenia.. Kiedyś uderzał przy kilku zaledwie zrywach w rundzie i mając takich a nie innych rywali, coś tam zawsze z tych piekielnie mocnych cepów dochodziło.. Dzisiaj nie szarżuje z cepami, a bije przemyślanie, dużo częściej.. co siłą rzeczy może stanowić o mniejszej sile pojedynczego uderzenia... Abraham się w mojej ocenie bardzo rozwinął!
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania