boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-08-12, 14:11   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Powietkin: Jestem gotowy na braci Kliczko, interesuje mnie też walka z Haye

Posiadacz pasa WBA w kategorii ciężkiej, Aleksander Powietkin (24-0, 16 KO), 29 września w swojej obowiązkowej obronie zmierzy się z weteranem ringów, prawie 40-letnim Hasimem Rahmanem (50-7-2, 41 KO). Rahman, dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej, najlepsze czasy ma dawno za sobą. Od czasu porażki z Władimirem Kliczko w 2008 roku nie wygrał z nikim poza "journeymanami" i jego pozycja w rankingu WBA świadczy wyłącznie o postępującej marności tej federacji. Mimo to, Powietkina nie dziwi taka polityka organizacji, ponadto, Rosjanin twierdzi, że jest już gotowy na braci Kliczko. Przypomnijmy, iż Powietkin dwukrotnie wycofywał się z umówionej walki z Władimirem Kliczko, federacja IBF wyrzuciła go nawet za to ze swojego rankingu.

- Nie byłem zaskoczony kiedy Rahman został ogłoszony obowiązkowym pretendentem, ponieważ to jest wielki pięściarz. Walczył z prawdziwymi przeciwnikami, pokonał Lennoxa Lewisa, nie mogę go zlekceważyć -
powiedział Powietkin.

- Mamy go na video, ale jest za gruby, to się pewnie zmieniło - dodał Rosjanin.

- Z pewnością jestem gotowy na braci Kliczko, ale jestem także zainteresowany pojedynkiem z Davidem Haye w Anglii, to jest najbardziej interesujące starcie
- z pewnością takie deklaracje cieszą, jednak ile w nich szczerych intencji, a ile marketingowej gry?

- Istnieją także pewne niedomówienia z Marco Huckiem i rewanż z nim jest kolejną możliwością. Również doceniam Chrisa Arreole z Ameryki, zatem istnieje wiele opcji - wymienia "Biały Lew".

- Mam nadzieję, że zawalczę jeszcze raz w 2012 roku, po tym jak załatwię sprawę obowiązkowego pretendenta - zakończył Powietkin.

Mając na uwadze ostatnią formę i tryb prowadzenia kariery przez Powietkina, ciężko jest uwierzyć w niektóre słowa Rosjanina. Miejmy jednak nadzieje, że choć jeden z wymienianych pojedynków z jego udziałem się zmaterializuje i Powietkin w końcu podejmie wymagającego obiektywnie przeciwnika z czołówki wagi ciężkiej.

Źródło: Redakcja, Boxingscene

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-08-12, 14:20   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Może szuka wreszcie swojej największej wypłaty.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-08-12, 15:40   #3 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Musi się spieszyć, pojedynek z Huckiem pokazał, że Powietkin jest do ustrzelenia nie tylko przez Kliczków, ale i Helleniusa, Fury'ego, Adamka, a i z Arreolą nie byłbym taki pewien. Z pokonanym Powietkinem żaden Kliczko nie zawalczy.
Vroobelek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-08-12, 16:27   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Co to za kociak pod tym lwem? wygląda na groźnego
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-08-12, 16:46   #5 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Jak juz to ja bym wolal Hucka z Hayem jak juz
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-08-12, 23:49   #6 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Povietkin vs Haye - KO na Rusku
Povietkin vs którykolwiek z braci - KO na Rusku

Povietkin vs Arreola - STAWIAM na KO na Rusku (Chrisa cechuje wyjątkowa jak na tą posturę wydolność, którą mógłby dojechać Ruska.)

Tak naprawdę trudno przewidzieć predyspozycję Olka, za dużo zamieszania w jego sztabie ostatnio i nie wiadomo, co w jego głowie jest grane. Jakby nie patrzeć, miał moc, żeby wyjść jako tako z opałów z Huckiem, mógł kilkakrotnie paść, ale dał radę, było widać, że nie chce się poddać, ciężko wyrokować...
Kosmonauta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-08-12, 10:22   #7 (permalink)
challenger

Domyślnie

Z wielką chęcią zobaczyłbym pojedynek Povietkina z Adamkiem (który moim zdaniem Povetkin by przegrał jeśli Adamek ważył by 98-99 kg) a jeśli chodzi o walki z Kliczkami to będzie to tylko duża wypłata i pierwsza porażka. Z Hayem,Arreolą i Hukiciem natomiast nie widzę wyraźnego faworyta.
Ofensywa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-08-12, 21:08   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

O Haye czy Kliczkach niema co mówić, bo to jak gadać o Szpilce i Adamku, ale załoze sie ze z Chrisora ruski dostałby po misce i schodziłby przegrany z niezłym pomidorem z łba.
ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-08-12, 22:02   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Domyślnie

Powietkina zbytnio się teraz postrzega pod kątem ostatniej walki z Huckiem. Moim zdaniem z jakichś powodów zaboksował tam znacznie poniżej swoich możliwości. I tak jednak z Kliczkami nie ma najmniejszych szans. Haye byłby faworytem w walce z Rosjaninem, ale jego wygrana nie byłaby wcale tak oczywista. Ja nie skreślam jeszcze Saszy, jestem ciekawy co pokaże w najbliższej walce, bo nie wierzę, że forma z Hucka to prawdziwy Powietkin.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-08-12, 01:55   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Domyślnie

Ja oceniam Powietkina przez pryzmat Hucka, Czagajewa, Firthy, Oruha, Mory praktycznie wszystkich walk w ciągu ostatnich 3 lat, gdzie Powietkin wyglądał bardzo, bardzo miernie. Patrząc na te walki to on sie łapie dopiero w końcówce pierwszej dziesiątki HW head 2 head jeżeli nie dalej. Z Hayem to moim zdaniem nokaut w okolicach szóstej rundy, Powietkin łapał Huckowe cepy pływał i tylko brak wyczucia Bośniaka i jego zmęczenie pozwalały Ruskowi przetrwać. Haye pewnie by poszedł szybko na niego odważnie, wiedząc, że tutaj ma największe/najszybsze szanse i znokautował w okolicach połowy dystansu. Co by o Haye-u nie powiedzieć to taktyke pod swoje poważniejsze walki wybierał z bardzo trzeźwą głową, i do Władka, bo wypadł lepiej niż powinien przez balans i do Chisory i nawet do Wałujewa, gdzie wiedząc, że sędziowie będą mu sprzyjać, zawalczył skrajnie bezpiecznie dając żenujący... ale mało ryzykowny/efektywny spektakl.
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania