boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 22-07-12, 16:45   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Wywiad z Dannym Garcią: "wiedziałem, że on nie ma ciosu"

Mistrz WBC i WBA wagi lekkopółśredniej, Danny Garcia (24-0, 15 KO) sprawił nie lada niespodziankę wygrywając przez KO w 4-tej rundzie z Brytyjczykiem Amirem Khanem (26-3, 18 KO). W tym momencie nikogo nie dziwi pewność siebie Amerykanina, który przed walką odgrażał się, że znokautuje złote dziecko brytyjskiego boksu i jak czas pokazał, słowa dotrzymał. W wywiadzie dla fighthype.com, Danny mówi o walce z Khanem, reakcji na upadek rywala na deski i o planach powrotu na ring.

Gratulujemy nokautu na Amirze Khanie. Jakie to uczucie być na bokserskim szczycie?

Znakomite. Miałem doskonały obóz przed walką i wiedziałem, że jestem w stanie go znokautować. Wiedziałem, że Khan zacznie bardzo szybko, każdy to wiedział. Wiedziałem, kiedy tempo walki się nieco uspokoi. Byłem w stanie przystosować się do jego szybkości i znokautować go.

On zaczął bardzo szybko i trafił Cię kilkoma dobrymi ciosami. Czy twoja pewność siebie wzrosła, gdy poczułeś, że jesteś w stanie przyjąć bez większych problemów jego cios?

Wiedziałem, że on nie ma ciosu. Mówiłem o tym przez cały tydzień, bo ludzie próbowali mi wmówić, że on mocno uderza i pytali, jak sobie poradzę z jego siłą. Wiedziałem, że on jest piekielnie szybki, ale wiedziałem też, że ja uderzam mocniej od niego. Wiedziałem, że kiedy moje ciosy zaczną spadać na jego szczęce to nie będzie w stanie ich przyjmować, bo on naprawdę szybko bije, a to kosztuje wiele energii. Ja też mogę być tak szybki jak on, ale zamykam pięść, kiedy wyprowadzam cios. Wielu ludzi tak szybkich jak on pozostawia otwarte pięści przy wyprowadzeniu ciosu.

Wyprowadziłeś dużo lewych sierpowych. Kiedy trafiłeś i on padł na deski, to myślałeś, że walka zostanie przerwana? Wyglądał na bardzo zamroczonego.

Myślałem, że to koniec po upadł na plecy. Trafiłem go mocnym ciosem, a on ponadto uderzył głową w deski. To pewnie go obudziło, kiedy uderzył głową. Sierpowy był bardzo mocny, za tym ciosem poszła siła mojego całego ciała. Wcześniej trafiłem go kilkoma lżejszymi sierpami i zdałem sobie sprawę, że mogę go trafić. Zacząłem akcję podbródkowym z dystansu i wtedy usiadłem. Skręciłem całe ciało. Wyglądało to tak, że chcę odejść od niego, ale tak naprawdę to wiedziałem gdzie on jest. Skupiłem całą swoją siłę w pięści i trafiłem.

Naazim Richardson powiedział, że tak długo jak będziesz w stanie osiągnąć limit 140 funtów, to będziesz postrachem tej dywizji. Czy to dla Ciebie dobra waga? Jesteś w niej jednym z większych bokserów?

Myślę, że mógłbym zrobić limit 140 funtów jeszcze 4 albo 5 razy i dalej wyrządzać krzywdę w tej dywizji, bo 147 funtów to tylko 7 funtów więcej, ale trzeba się do tego przygotować. Trzeba rozwinąć siłę i przygotować szczękę na mocniejsze ciosy. Pracujemy nad tym, ale dopiero co znalazłem się na szczycie, więc teraz jest czas na to, by trochę porządzić i dopiero potem zmienić kategorię wagową.

Byłeś zaskoczony tym, jak bardzo on jest odważny po tym jak upadł na deski?

Zaskoczyło mnie to bardzo, bo zwykle gdy jest trafiony, to ucieka wokół ringu trzeba za nim biegać. Uważam, że on chciał mnie wtedy znokautować. Chciał pokazać coś światu i chciał mnie znokautować. Pokazał ogromne serce do walki i tym mnie zaskoczył. On jest prawdziwym mistrzem i właśnie tak robią prawdziwi mistrzowie, schodzą z ringu z tarczą, albo na tarczy. Gdybym ja był trafiony w walce, to też by znieśli mnie na tarczy. Ja chcę dawać fanom świetne walki i noce, których nigdy nie zapomną.

Była w czwartej rundzie taka sytuacja, że myślałem, że sam się trafisz jednym z ciosów. Trenowałeś by skończyć rywala i wyprowadzałeś na treningu takie mocne ciosy, czy zadziałał po prostu instynkt zabójcy?

(śmiech) Właśnie tak sparuję w klubie. Sparowałem naprawdę ciężko i wyprowadzałem naprawdę mocne ciosy. Kiedy wyprowadzam cios, to używam całego ciała do tego, więc nie używam mnóstwa energii. Używam pędu ciała, rozluźniam je i schodzę nisko na nogach. To wygląda tak, jakbym sam miał się trafić, ale tak naprawdę to się rozluźniam i używam swojego pędu przeciwko rywalowi.

Wygrałeś wielką walkę, nie chcę Cię pytać z kim zmierzysz się w kolejnym pojedynku, ale kiedy to będzie?

Mam nadzieję, że późno w październiku albo wcześnie w listopadzie. Nie wiem jeszcze z kim zawalczę, bo Khan jest jednym z największych nazwisk w boksie. Nie sądzę, że trafi mi się większe nazwisko, ale niczego nie można przekreślać. To zadanie mojego managera. Moim zadaniem jest być dobrze przygotowanym i ciężko trenować. Czuję, że jestem jednym z najlepszych zawodników na świecie i zawalczę z każdym, kogo mi dadzą.

Źródło:
Fightype.com
Tłumaczenie: Paweł Sawicki

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania