stare 19-07-12, 15:34   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Grzegorz Proksa o walce z Gołowkinem

Jak informowaliśmy, trwają rozmowy w sprawie organizacji pojedynku pomiędzy Grzegorzem Proksą (28-1, 21 KO) a Giennadijem Gołowkinem (23-0, 20 KO), mistrzem świata federacji WBA w kategorii średniej. Do pojedynku mialoby dojść 1 września w Nowym Jorku.

W rozmowie z Przemysławem Osiakiem z Przeglądu Sportowego, Proksa odniósł się do pomysłu tej walki, docenił również klasę swojego potencjalnego przeciwnika:

- To prawdziwy Kozak, absolutna światowa czołówka. Jego osiągnięcia w boksie amatorskim mówią same za siebie - zdobył mistrzostwo świata i srebrny medal olimpijski. To niesamowicie inteligentny zawodnik. Świetnie czyta walkę, nie spieszy się, potrafi uśpić przeciwnika. Nie uderza często, ale gdy już to robi, bije mocno i celnie. Nic dziwnego, że walki z nim unikają niemal wszyscy czołowi bokserzy naszej kategorii - mówi Proksa.

Polski mistrz Europy jest świadomy, iż czasu na przygotowania do pojedynku nie będzie tyle ile potrzeba, jednak mimo to będzie starał się wykorzystać swoją szansę:

- Wiem, że będzie za wcześnie, bo nie odbędę pełnowymiarowych przygotowań, ale na co mam czekać? Analizując przebieg własnej kariery dochodzę do wniosku, że szansy boksowania o tytuł nie dostałbym przez najbliższe dwa lata. W normalnych okolicznościach do takiej walki przygotowywałbym się przez 3-4 miesiące, ale wierzę w siebie. Chcę przekonać się, ile znaczę na tle najlepszych i zapisać się na kartach historii.

"Super G", odniósł się też do drażliwej kwestii Fiodora Łapina. Jak wiadomo etatowy trener grupy "12KP" będzie przygotowywał do walki również Krzysztofa Włodarczyka, który 22 września ma bronić swojego mistrzostwa WBC w wadze Cruiser:

- Trzy tygodnie różnicy to sporo, więc nie spodziewam się konfliktu interesów. Na pewno nie powtórzy się sytuacja z pierwszej walki z Hope'em., kiedy to odbywała się gala w Krynicy i trener musiał zostać w kraju.

Źródło: Przegląd Sportowy

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-07-12, 16:19   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Przyznam szczerze, że stawiam na Proksę, ale nie wiem, czy to patriotyzm, czy naprawdę uważam, że wygra.

Wg mnie szanse ma spore. Grzesiek ma bardzo dziwny styl, niewygodny, podejrzewam, że dla Gołowkina będzie niewygodny.

Proksa lubi dostać po ryju, więc z tym też wielkiego strachu nie ma.

Martwi mnie ta garda, której... nie ma, ale jeśli tak mu wygodniej, jeśli będzie niesamowicie czujny, dobrze balansował, to kto wie, może to będzie sposób na Giennadija? Ciosy bite z dołu nie są tak widoczne, jeszcze jeśli poparte jest to odpowiednią szybkością...

Proksa od Sylvestra - taki Grzegorz może zejść z ringu "z tarczą"

No zobaczymy.

W każdym bądź razie dla mnie super wiadomość i będzie to chyba najciekawsza walka (najbardziej mnie interesująca) od ładnych paru lat.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-07-12, 19:26   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie ...

TRZYMAM ZA GRZEŚKA KCIUKI BO TO OBECNIE NAJBARDZIEJ OBIECUJĄCY POLSKI BOKSER.JEŚLI TEGO NIE SPIEPRZY TO JEGO KARIERA WYSTRZELI JAK Z PROCY I POSYPIĄ SIĘ OFERTY.MYŚLĘ ŻE MA W TEJ WALCE DUŻE SZANSE POD WARUNKIEM ŻE NIE ZLEKCEWAŻY RYWALA I NIE WYŁAPIE PRZYPADKIEM PLOMBY.
CHOĆ Z DRUGIEJ STRONY PODPALONEGO GRZEŚKA LEPIEJ SIĘ OGLĄDA.
KLINCZ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-07-12, 20:21   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

pojedynek do wygrania ale trzeba sie wzniesc na wyzyny swoich umiejetnosci i jeszcze miec tego dnia troche szczescia.

Golowkin w kazdym rzemiosle bokserskich jest dobry i tylko dobry. to taki mistrz pokroju abrahama. napewno nie ktos kto moglby zdominowac swoja wage. ktos nad kim moglibysmy sie zachwycac. jesli jest kims takim to mozna go zrobic ale nie wolno nic spieprzyc w przygotowaniach i wyjsc pewnym swego.

ja bym styl boksowania proksy nie odbieral jako cos co moze zaskoczyc golowkina.
Golowkin to bokser ktory robi swoje kto by jak nie pajacowal.
usypiajacy. to napewno. ale w pozytywnym tego slowa znaczeniu dla kibicow ale nie dla przeciwnika. nie nudzi jak co niektorzy.
Zeby wlasnie proksie to usypianie nie wyszlo bokiem i nie poczul sie zbyt pewny siebie bo bedzie kara.

to jest walka na polskie ppv. za takie cos jestem gotow wyrzygac dodatkowy grosz.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-07-12, 10:14   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
...Golowkin w kazdym rzemiosle bokserskim jest dobry i tylko dobry. to taki mistrz pokroju abrahama. ...
No, chyba Pan tu "lekko" przesadził

Tłumaczenie dlaczego uważam za zbędne.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania