boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 03-07-12, 08:28   #1 (permalink)
champion

Nominowany 4 razy w 2 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Floyd Mayweather: "Musisz być silną jednostką"

Temat Floyda Mayweathera jr. wciąż żywy, mimo, że bokser jest odizolowany od społeczeństwa, to jego tematu odizolować się nie da. Niepokonany na zawodowych ringach, ostatnio przeżywa porażkę za porażką. Najpierw kiedy został skazany na 90 dni więzienia, potem kiedy próbował go przed czasem opuścić skarżąc się na warunki zagrażające jego przyszłej karierze. W tym kontekście prezentujemy obszerne fragmenty ostatniego wywiadu, którego udzielił, gdzie w rozmowie z dziennikarzami Saturday Tribune dzieli się swoimi refleksjami na temat kariery, życia, rodziny, pokazuje się od strony, którą nie często widać u tego wzbudzającego szerokie pokłady nienawiści człowieka.

Chyba nie trzeba ciebie przedstawiać, najlepszy bokser na świecie.

- Po pierwsze, chcę podziękować mediom, wszystkim różnym stronom internetowym, które wspierały mnie przez tyle lat, oni naprawdę byli dla mnie błogosławieństwem. Doceniam to. Doceniam was wszystkich opisujących moje walki. Chylę przed wami czoła.

Biorąc pod uwagę wszystkie rzeczy, które dzieją się wokół bokserów, sportowców, ich karier, to jak wykolejeni są przez problemy osobiste i prawne, w jaki sposób chcesz to pokonać i pozostać skupionym, nie tylko teraz, ale w również w przyszłości?
- Cóż, masz pewne przeszkody, które staną ci na drodze w całej twojej karierze, ale musisz być silną jednostką. Jeśli ktoś śledził moją karierę wie, że tam było wiele przeszkód i wiele wzlotów i upadków przez cały czas. Ale dzień w dzień dawałem z siebie wszystko. Boks zawsze był u mnie na pierwszym miejscu.

Choć jesteś teraz daleko czy będziesz miał siłę i mentalność do tego by zrestartować swoje życie i wrócić do treningów? By być w ciągłym ruchu? Co o tym myślisz w ogóle?
- Och, absolutnie. U mnie jest tak - wszystko co negatywne staram się zmieniać w pozytywne. Gdy idę na siłownię, kiedy widzę moją rodzinę, mój zespół, moich fanów, kiedy przychodzą wspierać mnie dzień za dniem, to jest bardzo motywujące i budujące. Nawet jeśli odejdę jedyną rzeczą jaka może mnie zmienić to fakt, że będę silniejszy psychicznie. Pewne rzeczy, które przychodzą w życiu są przeszkodą. To wszystko jest częścią życia, masz dobre dni, masz złe dni. Ale najważniejszym jest, aby mentalnie piąć się na własne wyżyny i podnosić innych na duchu.

Przypuśćmy, że jesteś swoim przeciwnikiem i oglądasz to co robisz codziennie na treningach ... widzisz kogoś podobnego o takiej kondycji w wieku 35 lat?
- Myślę, że jestem coraz lepszy z wiekiem. Na dzień dzisiejszy uważam, że jestem nadal ostry i wciąż jestem głodny sukcesu. Ale by odpowiedzieć na to pytanie, jeśli to byłby mój przeciwnik, myślę, że kiedy spojrzał by na to, z całą pewnością odpowiedział by "nie mogę tego oglądać". Ja wiem, że w historii tego sportu nie ma boksera, który jest tak oddany i tak poświęcony tej dyscyplinie jak ja. Nie ma takiego zawodnika, który będzie pracował tak ciężko jak Floyd Mayweather.

Czy kiedykolwiek byłeś zmęczony wywiadami, gdzie musisz odpowiadać na pytania o to, co wcześniej już powiedziałeś?
- Media mogą cie stworzyć albo cie złamać, pisano już o mnie złe historie, pisano również te dobre, ale to jest to co wybrałem ... takie jest moje życie i to jest w nie wpisane. Czasem może być tak, że fan podejdzie do ciebie i poprosi ciebie o zdjęcie, ale jeśli tego dnia nie czujesz się dobrze, coś może być nie tak w twoim domu ... czasami tak już jest, czasami jest ok, a czasem nie. Ogólnie kiedy odchodzę od fana, któremu nie dałem pstryknąć zdjęcia lub nie podpisałem autografu, martwię się tym.

- Ale ja nie mogę iść do zwykłego sklepu, tak jak każdy inny człowiek, jak powiedziałem wcześniej, to jest to co wybrałem, pewna część ciebie musi cierpieć, to pewne poświęcenie, które musi być wykonane, więc nie mam nic przeciwko mediom. Byli oni dla mnie świetni, to nic złego, że jestem tu już co najmniej 45 minut jak nie godzinę i poświęcam ten czas dla prasy.

Jaki jest twój stan umysłu podczas walki?
- Jestem zawsze bardzo skupiony przed walką, po walce i podczas walki. Jestem szczęśliwy, że moja rodzina jest tu gdzie teraz. Jestem w stanie dać moim dzieciom edukację, której sam nie miałem. Poświęciłem się dla mojej rodziny, nie staram się myśleć o negatywnych rzeczach. Zawsze się uśmiechamy, jak widać na obozie szkoleniowym, zawsze jest zabawa. Jestem bardzo, bardzo szczery, bardzo żywy, taka jest moja osobowość.

Zostałeś opisany nie tylko jednym z najbardziej utalentowanych, ale jednym z najbardziej znienawidzonych sportowców na świecie. Uważasz, że to prawda, a jeśli tak to dlaczego?
- Każdy jest uprawniony do własnej opinii. Kiedy wchodzę do hali, jeśli fani mnie dopingują to wspaniała rzecz. Jeśli mnie nie dopingują krzycząc, to również wspaniała rzecz, ponieważ informują mnie o tym, że jestem dla nich ważny. Jeśli nie robiliby tyle szumu miałbym z tym problem. Wielką rzeczą jest to, że kiedy krzyczą to z całą pewnością wiedzą kim jestem, więc jestem dla nich bardzo istotny. Tak więc w pewnym momencie swojego życia zwrócili na mnie uwagę, więc jest to dobry znak.

Jak się czuje twój zespół po twoim zwycięstwie? W jaki sposób świętujecie?
- Idziemy do mojego domu i siadamy do stołu, jemy posiłek i po prostu rozmawiamy, nawet nie rozmawiamy o walce. Siadamy do stołu i po prostu jemy i rozmawiamy o życiu. Gdy jest już po walce zostawiamy wszystko za nami, przechodzimy dalej, myślimy o tym co jest następne, w co teraz możemy się zaangażować, jaki jest następny koncert, który możemy zrobić, rozmawiamy o jakiejś konkretnej nieruchomości, o niektórych wizjach i filmach, w które możemy się włączyć.

Czy możesz opowiedzieć o twoich myślach na temat testów antydopingowych i co powinno zmienić się w zawodowym boksie aby przejście losowych testów antydopingowych stało się obowiązkowe?
- Tak jak mówiłem wcześniej, zróbmy to na równych szansach. Myślę, że Manny Pacquiao zrobił wiele dla tego sportu, ale powinien również stanąć ze mną i powiedzieć: "Trzeba oczyścić ten sport, bo jestem czystym sportowcem." Więc ja daje znać światu, że Floyd Mayweather to czysty sportowiec, a jeśli jesteś lepszy to wyjdź przede mnie i zrób test.

Wydaje się, że jesteś jedynym, który naprawdę naciska na losową kontrolę. Kto jeszcze powinien stanąć z tobą? Promotorzy? Komisje?
- Nie wiem kto jeszcze chciałby za mną stanąć, ale ja mam zamiar stać cały czas. Jestem bokserem jak i promotorem, my mamy tą samą wizję. Myślę, że zdrowie zawodników jest ważniejsze od pieniędzy. Chcę, aby każdy zawodnik lub ktokolwiek kto czyta ten wywiad stanął ze mną tak aby wszyscy zawodnicy mogli spokojnie walczyć i czuć się komfortowo wiedząc, że byli fair i przeciwnik na przeciwko również był fair.

Każdy przeciwnik, z którym musiałeś stawić czoła mówił o planie, aby pokonać Floyda Mayweathera. Czy uważasz, że to śmieszne, kiedy wszyscy wciąż mówią, że mają ten plan by cię pokonać?
- Cóż, 43 razy ich plan się nie powiódł. Dlaczego ktoś nie powie, że pójdę tam i wygram, mam zamiar ciężko walczyć, a plan jest taki aby wyjść tam i powalczyć?

W jednym z wywiadów wspomniałeś że twój wiek emerytalny to 37 lat, nie zamierzasz walczyć dłużej? Dlaczego doszedłeś do tego wniosku że to musi być 37 lat? Dlaczego wybrałeś ten wiek?
- To tylko numer, który wybrałem. Naprawdę nie jestem pewien, może być wcześniej, może być później, ale to tylko pewien sensowny numer, który wybrałem.

Czy to oznacza, zważywszy na to, że powiedziałeś 37 lat to jest ten prawdopodobny wiek, że możemy spodziewać się ciebie jeszcze trzy razy zanim zrezygnujesz?
- Oczywiście, że chcę dać wam więcej niż tylko kilka walk, chcę powalczyć z pięć walk więcej, jeśli zdołam.

Gdzie widzisz siebie za pięć lat?
- Ciężko powiedzieć. Na całe szczęście moje dzieci ukończyły szkołę średnią, to bardzo, bardzo ważne. Chcę by moja mama była ciągle szczęśliwa i chcę móc przyjść do niej do domu w każdą niedzielę, tak jak do tej pory. Chcę by Mayweather Promotions było bardzo, bardzo dużą firmą, w co mocno wierzę, że tak właśnie się stanie. Jest tak wiele różnych rzeczy, których chcę, ale wszystko wymaga czasu.

Jakie chcesz zostawić po sobie dziedzictwo? Mówisz że chcesz uprzątnąć boks, to bardzo dobrze.
- To i tak stanie się częścią historii, tak sądzę. Ostatecznie losowe badanie krwi i moczu nastąpi w boksie, ja naprawdę, naprawdę w to mocno wierzę, i wtedy każdy będzie mówił, że Mayweather był tym pierwszym. Myślę, że to wielka rzecz, że będę częścią historii i byłem częścią która sprzątała ten sport, który istnieje już od wieków.

Co jest dla ciebie wyzwaniem?
- Ja nie wierzę, że ludzie mnie chwalą. Nie chcę być chwalony za to, że byłem na przykład na wojnie. Chcę móc powiedzieć, że oddałem się ciężkiej pracy, że zanim wszedłem na ring ciężko na to pracowałem, podczas treningu, że byłem psychicznie gotowy, że byłem fizycznie gotowy. Zanim wykonasz swoje zadanie, ciężko trenuj a będzie to o wiele wiele łatwiejsze. Więc to jest to, za co chcę być zapamiętany, ten facet ciężko pracował i kiedy dostał się na ring zrobił to z taką łatwością.

Powiedz nam, kiedy ostatni raz coś rzeczywiście było dla ciebie wyzwaniem?
- Codziennie mam jakieś wyzwanie, kiedy idę do sali bokserskiej, kiedy staram się ćwiczyć z młodymi chłopakami. To dobra rzecz. Młodzi ludzie mobilizują mnie każdego dnia. Widzę młodych chłopaków gdy wykonują ćwiczenia, które widzieli gdy ja je robiłem w telewizji lub gdy przyszedłem na salę i obserwowali mnie gdy je wykonywałem. Jeśli widzę kogoś jak robi pewną liczbę powtórzeń muszę zrobić dokładnie to samo, jeśli chcę pozostać na szczycie.

Czy uważasz, że w pewnym sensie twoja praca działa przeciwko tobie? Tzn. niektórzy ludzie nie rozumieją jak sprawy się mają. Ty jesteś niesamowity fizycznie i technicznie, ludzie wzruszają ramionami i nie wiedzą do końca o co w tym chodzi?
- Tak jak powiedziałem wcześniej, nigdy nie walczyłem z kimś w umownym limicie. Nie mam zamiaru w ten sposób walczyć. Nie wkładam tynku do moich rękawic. Są to rzeczy, których nie robię, bo nie jestem tego typu facetem. To co ja robię to poświęcenie się. Gdy nadchodzi czas aby walczyć, to co mogę powiedzieć, że robię. W stosunku do każdego.

- Jeśli chodzi o moją karierę uważam, że będę naprawdę zadowolony za 15, 20 lat. Myślę, że będę naprawdę mile zadowolony. To szaleństwo, codziennie patrzę na ten sport i jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że w zasadzie mam swój własny styl, w sporcie jakim jest boks mam swój własny styl. Gdy jeden walczy, drugi mówi "O, to styl Mayweathera" myślę, że to świetna sprawa.

Ostatnia rzecz, wiesz, że duża garść osób chciała by ciebie zobaczyć z Pacquiao. Czy jesteś osobiście rozczarowany faktem, że do tej walki nie doszło?
- Nie, nie martwię się tym, nie przejmuję się tym wcale. Jeśli chodziło by tylko o Pacquiao, jeśli to było naprawdę wszystko wtedy nie musiałbym walczyć z tymi wszystkimi 42 przeciwnikami.

źródło: tribune.com.ng

luki29 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-12, 10:28   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał luki29 Zobacz post
...Choć jesteś teraz daleko czy będziesz miał siłę i mentalność do tego by zrestartować swoje życie i wrócić do treningów? By być w ciągłym ruchu? Co o tym myślisz w ogóle?
- Och, absolutnie. U mnie jest tak - wszystko co negatywne staram się zmieniać w pozytywne. Gdy idę na siłownię, kiedy widzę moją rodzinę, mój zespół, moich fanów, kiedy przychodzą wspierać mnie dzień za dniem, to jest bardzo motywujące i budujące. Nawet jeśli odejdę jedyną rzeczą jaka może mnie zmienić to fakt, że będę silniejszy psychicznie. Pewne rzeczy, które przychodzą w życiu są przeszkodą. To wszystko jest częścią życia, masz dobre dni, masz złe dni. Ale najważniejszym jest, aby mentalnie piąć się na własne wyżyny i podnosić innych na duchu.
Cytat:
Napisał Wiechu Zobacz post
Wygląda na to, że niepokonany w 43 zawodowych pojedynkach Floyd Mayweather Jr. (43-0, 26 KO), przegrywa swoją walkę z rygorem więzienia hrabstwa Clark w Nevadzie.

Po 12 dniach pobytu w zakładzie penitencjarnym Mayweather skarży się na stany depresyjne i fizyczną degrengoladę organizmu. Przypomnijmy, iż 35- letni Mayweather odbywa karę 90 dni pozbawienia wolności za przemoc domową skierowaną w stronę matki swoich dzieci.

Prawnicy Mayweathera mają zamiar prosić sąd w Las Vegas o zamianę kary z pobytu w więzieniu na areszt domowy.

Jego stan fizyczny pogarsza się ze względu na nieustanny stres, jest trzymany w nieludzkich warunkach - miał napisać we wniosku Richard Wright, prawnik popularnego "Moneya".

Mayweather jest odizolowany od współwięźniów i spędza w celi 23 godziny na dobę. W trakcie godziny, w której opuszcza celę, ze względu na odosobnienie nie może używać urządzeń do treningu. Takie środki oczywiście z założenia miały na celu uchronienie Mayweathera od współwięźniów, którzy chcieliby zasłynąć ze zrobienia krzywdy międzynarodowej gwieździe.

Sam Floyd i jego ekipa obawiają się o bezpowrotną stratę formy do dalszego boksowania.

Prokuratorzy prawdopodobnie nie przychylą się do wniosku o zmianę lokalizacji odbywania kary.

Mayweathera w więzieniu przez 90 minut badał jego lekarz Robert Voy. Według jego obserwacji, trzymanie pięściarza w takich warunkach realnie zagraża kontynuowaniu przez niego sportowej kariery. Mayweather ma spożywać jedynie 800 kalorii dziennie: owoce, chleb oraz batony energetyczne kupione w więziennym sklepiku. W trakcie okresów treningowych Amerykanin spożywa między trzema a czterema tysiącami kalorii na dobę. Ponadto bokser nie ma zapewnionych warunków do treningu, z racji odosobnienia nie korzysta z siłowni, a cela nie zapewnia mu odpowiedniej ilości miejsca. Mayweather ma według Voya zdradzać oznaki odwodnienia, jego mięśnie wiotczeją, jama ustna doznaje wysuszenia przez mniejszą produkcję śliny. Ponadto przez brak możliwości "rozładowania", Mayweather staje się coraz bardziej nerwowy i popada w stany depresyjne.

Lekarz w swoim podsumowaniu stwierdził, iż wpływ tych wszystkich okoliczności, jeżeli dalej będzie oddziaływał na Mayweathera, tragicznie zaważy na jego karierze.

Źródło: Las Vegas Review Journal, Redakcja

PS Cyt.
Cytat:
Napisał luki29 Zobacz post
Każdy przeciwnik, z którym musiałeś stawić czoła mówił o planie, aby pokonać Floyda Mayweathera. Czy uważasz, że to śmieszne, kiedy wszyscy wciąż mówią, że mają ten plan by cię pokonać?
- Cóż, 43 razy ich plan się nie powiódł. Dlaczego ktoś nie powie, że pójdę tam i wygram, mam zamiar ciężko walczyć, a plan jest taki aby wyjść tam i powalczyć?
Plan niejednokrotnie się powiódł, jednak sędziowie wszystko zniweczyli.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-12, 10:51   #3 (permalink)
bum

Domyślnie

Nieprawda, Floyd wygrał wszystkie walki na zawodowym ringu, obejrzyj te walki jeszcze raz runda po rundzie i zobaczysz zwycięstwo Mayweathera
MAMK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-12, 11:17   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

juz tak robilem i nadal tego nie widze
Black Dragon jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-12, 13:00   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał MAMK Zobacz post
Nieprawda, Floyd wygrał wszystkie walki na zawodowym ringu, obejrzyj te walki jeszcze raz runda po rundzie i zobaczysz zwycięstwo Mayweathera
Co do tych wszystkich wygranych walk Floyda, to przyznaje bez bicia, ze kiedy ogladalem(bardzo dawno temu) pierwsza walke z Castillio, to wypunktowalem ja dla Meksykanina. Przez te wszystkie lata moje zdanie bylo takie, ze Castillio byl tam troszke lepszy.
Kiedy jednak ogladalem ta walke ostatnio(punktowalem w odpowiednim temacie) wyszedl mi remis. Jednak pod walka napisalem, ze walka mogla pojsc rowniez dla Castillio i nie byloby zadnego skandalu. Ilosc rownych rund w tamtej walce, byla naprawde duza i nawet gdyby komus wyszla tam wysoka wygrana dla jego rywala, ja nie widzialbym w tym niczego dziwnego. To byla naprawde bardzo trudna do punktowania walka, jak kazda inna gdzie jeden z bokserow jest agresywniejszy, narzuca tempo i wiecej bije, a drugi swietnie sie broni i jest precyzyjnieszy.

Zaden wynik tamtej walki nie powinien byc odbierany jako walek, tak moze napisac tylko ktos, kto uwaza sie za wybitnego/nieomylnego znawce, a tak nie powinien myslec zaden z fachowcow, a tym bardziej kibicow-co obejrzy kilka gal do roku i mysli ze zjadl wszystkie rozumy. Kazdy w miare obiektywny powie, ze byc moze dla niego wygral Castillio, ale walke faktycznie byla rowna i trudna do punktowania. Kazdy ma prawo do wlasnej opinii, ale ciezko spierac sie z kims kto twierdzi, ze jego zdanie jest najwlasciwsze.

Zreszta Floyd nie uciekal od rewanzu, a w ktorym udowodnil mistrzowska klase, wygrywajac juz o wiele bardziej zdecydowanie.

Co do walki z Oscarem(bo tez wielu widzialo tam walek), to wg mnie Floyd zrobil wszystko by wygrac, swietnie sie bronil, malo zbieral, a sam trafial.
Skutecznosc Oscara byla sporo slabsza, mimo ze te serie po ciosow fajnie wygladaly-tylko w boskie liczy sie czyste ciosy, a nie w garde, czy powietrze. Druga sprawa, ze stronniczy komentarz, moze wprawic w zaklopotanie, nawet najrozsadniejsze mozgi, a w tej walce Kostyra, widzial dziesiatki ciosow Oscara, ktore w zadnym wypadku nie dochodzily celu.
Mam kolegow ktorzy znaja sie na boksie i punktowali remis, czasami dla Oscara. Nie uwazam tego za wypaczenie, bo ta walka, podobne jak ta z Castillio tez byla wzglednie rowna. Ja jednak zawsze widzialem tam jednego zwyciezce-Mayweathera 116-112

Luki swietny news. Fajnie dla odmiany poczytac o Floydzie mile rzeczy
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-12, 13:38   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Dobry wywiad. Co najwazniejsze kazdy prawdziwy mistrz ma swoj styl i charakteryzuje sie czyms szczególnym.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-12, 14:53   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

MAMK, do literata nie pisz, bo to nadworny klaun. To co pisze trzeba brać śmiechowo.

Fajny wywiad, pokazuje jakim jest człowiek. Jego czarny wizerunek to chwyt marketingowy, który mu się po prostu... opłaca finansowo.
Nelson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-12, 14:57   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nelson Zobacz post
Fajny wywiad, pokazuje jakim jest człowiek. Jego czarny wizerunek to chwyt marketingowy, który mu się po prostu... opłaca finansowo.
Z tym to bym sie wstrzymał.
Takie rzeczy wiedza tylko ludzie z jego otoczenia. Wizerunek w mediach ma jaki ma, jaki jest naprawde wiedza tylko ludzie ktorzy obracaja sie wokol niego.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-07-12, 07:20   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nelson Zobacz post
MAMK, do literata nie pisz, bo to nadworny klaun. To co pisze trzeba brać śmiechowo.

Masz rację, ale wiesz: robić z siebie kretyna, bo to się opłaca...?
Nie mówiąc już o tym, że gość przecież ma kasy w bród.

O to właśnie większość ma pretensje (przynajmniej ja).
Jakiś honor trzeba mieć.

PS Granie w porniakach i danie wyruchać się w dupę też można tłumaczyć ciężką pracą i uczciwym zarobkiem...
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-07-12, 12:37   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Skoro ludzie nienawidzą Mayweathera, to jak to się dzieje że na jego walce nie ma ani jednego wolnego miejsca???
Im ludzie bardziej go nienawidzą tym on lepiej zarabia, i Floyd o tym wie
MAMK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania