boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zobacz wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się starcie Adamek vs Chambers?
Zwycięstwem Adamka przed czasem 3 7.50%
Zwycięstwem Adamka na punkty 24 60.00%
Zwycięstwem Chambersa przed czasem 2 5.00%
Zwycięstwem Chambersa na punkty 8 20.00%
Remisem 2 5.00%
"No contest", dyskwalifikacją, albo jakimś innym niesatysfakcjonującym nikogo wynikiem 1 2.50%
Głosujących: 40. Sonda zamknięta

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 16-06-12, 09:59   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Za pięć dwunasta - sonda boxing.pl: Adamek czy Chambers

Już dzisiaj nad ranem czasu polskiego do ringu w Prudential Center wyjdzie Tomasz "Góral" Adamek (45-2, 28 KO), by zmierzyć się z "Szybkim" Eddiem Chambersem (36-2, 18 KO). Prosimy Was, użytkowników boxing.pl o podawanie swoich ostatecznych typów na ten pięściarski mecz wraz z uzasadnieniem. Lepszy z tej pary prawie na pewno po raz kolejny dostanie szansę wywalczenia mistrzostwa świata w "królewskiej" kategorii wagowej, a przegrany będzie musiał na jakiś czas odłożyć swoje marzenia o podboju tej dywizji. Kto zatem okaże się lepszy w tym ciekawie zapowiadającym się pojedynku? 35-letni Polak czy o pięć lat młodszy Amerykanin?

Zapraszamy do głosowania i uzasadniania swoich wyborów.

Zdjęcie: Ed Mulholland

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-12, 10:14   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

MD dla Adamka
Lechss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-12, 10:26   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

To już dzisiaj? Ale sobie facet termin wybrał:D
Zakrza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-12, 11:31   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Myślę, że zobaczymy ekscytującą, widowiskową i bardzo wyrównaną walkę. Piekielnie trudna próba dla obu zawodników.
Na początku skłaniałem się ku stronie Adamka, jednak oficjalne ważenie zmieniło mój punk widzenia na ten pojedynek.

Myślę, że ręce Chambers'a będą zbyt szybkie dla Tomka. Co najwyżej solidny Aguilera lokował dosyć łatwo prawe proste na głowie naszego najbardziej utytułowanego zawodowego pięściarza. Eddie potrafi składać szybkie kombinacje ciosów, jest inteligenty w ringu. Prawdopodobnie jego problemem będzie statyczność.

Sądzę, że jeśli Tomasz zawalczy, jak w swoim ostatnim pojedynku, będzie to walka na remis, taką też opcję odznaczyłem w ankiecie.

Widzę też scenariusz, kiedy po ostatnim gongu sędzia unosi w górę ręce Polaka. Góral ma coś czym może stłamsić Szybkiego Eddiego. Niesamowitą determinację i niespotykane serce do walki. Jeśli pójdzie na wojnę, na "wybitkę w półdystansie", zaryzykuje bardzo wiele, jednak myślę, że przewaga w warunkach fizycznych, mocniejsza szczęka i słaba praca nóg Amerykanina złożyłyby się na zwycięstwo pięściarza z Żywca.
Piotr Rułkowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-12, 14:30   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Adamek wygrywa przez TKO w drugiej części walki.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-12, 14:55   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Mam wrżenie że same szybkie ręce to za mało żeby Eddie mógł dziś wygrać. Tomek oczywiście nie ma takie łupnięcia jak Władek, ale jeśli będzie także lokował ciosy na tułowiu czego Władek prawi nie robił i coś mu wejdzie na górę to przy takiej dysproporcji fizycznej moze być kumulacja i TKO gdzieś między 6, a 10 rundą. Pytanie tylko czy, a jeśli tak to ile Tomek stracił na motoryce - nie sądzę żeby to było bardzo dużo, ale też Eddiemu jego szansy na punktowe zwycięstwo bym nie odbierał. Moim zdaniem szansy na nokaut na Tomku Eddie niema chyba że jakiś totaly fuks. Waga i format Eddiego to praktycznie Cruiser, a krążowniki to Tomek jeszcze pamięta jak zatapiać. Mam nadzieję, że z przyjemnością pójde spać... jutro rano
Zegarmistrz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-12, 15:11   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Czasem jest tak, że jesteśmy pewni, kto wyjdzie górą z walki na tyle, aby mówić o tym z dużym przekonaniem. Ja mam chyba dodatkowo w tym przypadku łatwość, że nie przypisuję bokserom narodowości; w mojej ocenie zawodowi pięściarze reprezentują jedynie siebie, swoje zespoły, myśl taktyczną, szkołę, trenera, grupę.. Nie udziela mi się temat "patriotyzmu".. Górala cenię za charakter, bez względu na pochodzenie..

Niemniej i tak zdarza nam się trafić jak kulą w płot, co uważam za nieuniknione z uwagi na sam fakt, że w ringu mamy do czynienia przecież ze sportem, na który składa się wiele rzeczy. W tym jednak przypadku obstawiałem i obstawiam zwycięstwo Chambersa zdecydowane.. Składa się na to kilka elementów.
- Po pierwsze podtrzymuję swoją opinię o słabszej formie Górala (past prime). Wydaje mi się, że w przypadku Tomka przeboksowanie 12 rund w dużym tempie może być co najmniej trudne..
- Po drugie uważam, że fani dość łagodnie podchodzą do pięściarskich ułomności Tomka.. nie dostrzegając, z jaką łatwością jest trafiany.
- Po trzecie, szybkość Adamka jest jedynie dobra; na tle szybkości rąk Eddiego odstająca w sposób znaczny. Rywal, nad którym Adamek nie ma tej przewagi będzie rywalem trudnym.
- Po czwarte, luki w obronie Tomka i jego słaby refleks stawiają go właśnie z Chambersem w bardzo trudnym położeniu..
- Po piąte w końcu, Eddiemu przypisuje się statyczność.. nie dostrzegając, że nigdy nie miał z tym większych problemów.. (cecha ta przypisywana była Estradzie i w jego przypadku wg mnie słusznie).
- Po szóste, Chambers jest wyśmienity w obronie..

Eddie walczy specyficznie; jest silny fizycznie jak na swoją wagę, na co zwrócił uwagę Wiechu w felietonie. Używanie określenia statyczny, jest w mojej ocenie nie do końca w tym przypadku trafne. Amerykanin nie jest baletnicą, ale potrafi błyskawicznie przyspieszyć, wejść w półdystans i natychmiast z niego wyjść.. Bije wyjątkowo precyzyjnie. Trudno znaleźć jakiś atut Górala w tym konkretnym zestawieniu... Wszystkie atuty po stronie Chambersa.. Dodatkowo niska waga świadczy o optymalnym poziomie przygotowania..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-12, 16:06   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Proszę oto opinie ludzi boksu na temat walki.

http://utnij.pl/opinie

Myslę, że będzie remis... Ciężka do typowania walka.
TheExecutioner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-12, 17:06   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Myślę, że Tomek będzie uważny i przechytrzy Eddiego, liczę na wygraną na punkty ok 117-111
olsza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-12, 17:06   #10 (permalink)
ufo
challenger

Domyślnie

fajnie jakby wygrał Tomek ale jakoś się boję że Eddie wygra przed czasem. Nie dlatego że Tomek padnie na mate ale z powodu rozcięć sędzia przerwie walkę
ufo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania