boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-04-12, 14:52   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Fury z Roganem w imieniu dywizji super ciężkiej

Jakiś czas temu pisałem o postępującym zniechęceniu braci Kliczków pięściarstwem, zakładając zbliżające się wycofanie Ukraińców ze sportowego biznesu. Doktorzy ze Wschodu stracili już pomysły na kreowanie kolejnych swoich rywali, pozostawiając sobie tylko ostatnią sensowną grupę przeciwników: olbrzymy. Wobec ostrożnego prowadzenia karier przedstawicieli tej kategorii i przy wzięciu pod uwagę najbliższych planów Kliczków, „wielkoludy” mogą spełnić w wadze ciężkiej nieco inną rolę. Przejmą pałeczkę po Ukraińcach, kontynuując erę panowania w „królewskiej” kategorii pięściarzy rodem z nieistniejącej dywizji super ciężkiej.

Sobotnie, efektowne zwycięstwo Tysona Fury (17-0, 12 KO) nad Martinem Roganem (14-2, 7 KO) wielkim wyczynem na pewno nie będzie. Wygrywając, Brytyjczyk dorzuci jednak kolejną cegiełkę do konstrukcji, jaka powstaje w wadze ciężkiej już od pewnego czasu. Chodzi mi oczywiście o zbliżający się czas panowania „wielkoludów”. Nowych „wielkoludów”. Kogo mam na myśli? David Price, Deontay Wilder, Robert Helenius, Tyson Fury, czy nawet nasz Mariusz Wach. Mistrzowskie aspiracje tych zawodników nie są przypadkiem - oni dążą do przejęcia schedy po braciach Kliczko.

Naprawdę nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której wspomniane postaci biją się ze sobą o wakujące po Ukraińcach tytułu. „Olbrzymy”, być może nieświadomi, działają we wspólnym interesie, unikając się wzajemnie. Nie doszło do oczekiwanej walki Price’a z Tysonem Fury. Aleksander Dimitrenko wycofał się z konfrontacji z Robertem Heleniusem. „Wielkoludy” wolą walczyć z mniejszymi rywalami, w konfrontacjach równie naturalnych, jak niedawna rywalizacja Mannyego Pacquiao z Antonio Margarito.

Czy przedłużenie się okresu panowania dwumetrowych kolosów w „królewskiej” kategorii skłoni wreszcie magnatów światowego boksu do refleksji nad utworzeniem w końcu dywizji super ciężkiej? Bardzo bym tego chciał. Przedstawień cyrkowych pokroju Kliczko-Adamek, czy Haye-Wałujew nie chce mi się bowiem po prostu dalej oglądać. Zerknijcie na tytułowe zdjęcie i odpowiedzcie sobie na pytanie: Czy to wygląda normalnie?

Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-04-12, 15:35   #2 (permalink)
champion

Nominowany 37 razy w 17 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

liczba dywizji jest do zmniejszenia a nie do zwiększenia wg mnie. poza tym, jednym z najciekawszych atutów HW od zawsze było to, że zawodnicy prezentowali różnorodne style dostosowane do warunków fizycznych. Mistrzami nie byli tylko ponad dwumetrowcy, w przyszłości także tych "mniejszych" z pasami nie braknie. Super ciężka to zło.
Tomasz Nowak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-04-12, 16:41   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Być moze ma to sens. W końcu w innych sportach walki waga cieżka rozpoczyna się od grubo ponad 100 kg. Na pewno w katiegoriach niższych tych podziałow jest za dużo, stąd przypadek mammego paquiao który jest zawodnikiem "uniwersalnym", reprezentującym ileś tam wag
Póki co jednak tych klasowych kolosów jest za mało, rywalizacja na tym straci. Przecież taki Chambers z formy od Dimitrienki moze rywalizować z każdym kolosem oprócz Kliczków. Niedawno wielkimi mistrzami był Tyson czy Holy wazący niespełna 100 kg, aż tak sie zmieniło?
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-04-12, 19:52   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Fury najnizsza waga w karierze...111 kg
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-04-12, 20:09   #5 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Skoro miałaby być super ciężka to wg mnie cruser musiałaby też zmienić limit albo nawet nazwe na hw tak aby nie było małych przeskoków między cruser/hw i super ciężką. Głębszzy temat.

PS: Oby Rogan dał rade ;p wątpliwe ale będe mu kibicował
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-12, 05:37   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Skoro miałaby być super ciężka to wg mnie cruser musiałaby też zmienić limit albo nawet nazwe na hw tak aby nie było małych przeskoków między cruser/hw i super ciężką. Głębszzy temat.

PS: Oby Rogan dał rade ;p wątpliwe ale będe mu kibicował
Zwiększenie limitu CW za dużo nie pomoże i tak cruiserzy będą pchali się do HW po pieniądze, nawet gdyby podnieść ten limit do 95-96 kg.

Ja również jestem zdania, że super HW to pomyłka, niech się za te śmieszne limity wezmą od drugiej strony...
KiDDynamite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-12, 18:14   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie powinno byc zadnej nowej kategorii, bez przesady. Idac z biegiem czasu, mozna by zwiekszyc jedynie limit CW, ale do tego pewnie dlugie nogi
Tak nawiazujac do samegoo Fury'ego, myslicie, ze jego depresja jest prawdziwa czy tylko wymyslem medialnym?
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-12, 18:33   #8 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Dawno nie widziałem Rogana w akcji, ale myślę, że jeśli Rogan pokaże to co pokazywał kiedy go oglądałem, to powinien nieźle wstrząsnąć Furym. W ogóle to mi się wydaje że Rogan to wygra. Rogan jest mały, ale jest tak niewygodny (Harrison, Sexton), że dziurawego i sygnalizowanego Tysona powinien trafiać częściej niż Pajkić który wypuścił pod rząd 10 sygnalizowanych prawych zamachowych i kilkoma z nich trafił :D
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-12, 18:36   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roccoco Zobacz post
Nie powinno byc zadnej nowej kategorii, bez przesady. Idac z biegiem czasu, mozna by zwiekszyc jedynie limit CW, ale do tego pewnie dlugie nogi
Tak nawiazujac do samegoo Fury'ego, myslicie, ze jego depresja jest prawdziwa czy tylko wymyslem medialnym?
A czemu nie? Na depresję cierpi ponoć 20% społeczeństwa. On jest dziwny, to pewne. Ostatnio powiedział coś w stylu, że będzie walczył z bumami czekając na odejście Kliczków i ogłasza konkurs na buma miesiąca :D
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-12, 18:38   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mateusz Wajs Zobacz post
A czemu nie? Na depresję cierpi ponoć 20% społeczeństwa. On jest dziwny, to pewne. Ostatnio powiedział coś w stylu, że będzie walczył z bumami czekając na odejście Kliczków i ogłasza konkurs na buma miesiąca :D
Wiesz, moze to bzdury pod publiczke, moze to rzeczywiscie jakies odchyły Fury'ego
Nie wiem dokladnie jakie sa objawy depresji, dlatego pytam czy w to wierzycie.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania