stare 07-03-12, 13:34   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Geale wypunktował Adamę

W walce wieczoru na gali w Tasmanii, w Australii, mistrz świata wagi średniej IBF, Daniel Geale (27-1, 15 KO) w obowiązkowej obronie swojego tytułu pokonał obowiązkowego pretendenta, Osumanu Adamę (20-3, 15 KO). Po końcowym gongu sędziowie punktowali 117:111, 115:113 i 118:110 dla Geale'a.

Walka zaczęła się bardzo ciekawie. Obaj zawodnicy trafiali dobrymi uderzeniami i do 6 rundy wynik był kwestią otwartą. W drugiej połowie walki przewagę zyskał Australijczyk, który wywierał ciągłą presję na rywalu, trafiając Adamę często mocnym prawym. Reprezentant Ghany próbował używać większego zasięgu rąk i trzymać przeciwnika na dystans, miał jednak problemy z trafieniem lewym prostym ruchliwego rywala. Geale trafiał mocnymi ciosami, a pretendent ograniczył się głównie do defensywy, będąc naciskanym przez Australijczyka aż do ostatniego gongu.

Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-12, 14:23   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wniosek po kolejnej walce Geale - Proksa niech jedzie nawet za darmo do Australii, kasa przyjdzie wraz ze zdobyciem tytułu.
candrew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-12, 14:59   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał candrew Zobacz post
Wniosek po kolejnej walce Geale - Proksa niech jedzie nawet za darmo do Australii, kasa przyjdzie wraz ze zdobyciem tytułu.
Do takiej walki nigdy nie dojdzie, bo Geale teraz będzie celował w kasowe walki. Poza tym nie przesadzajmy, Australijczyk to dobry pięściarz, poprawił defensywę, w walce z Proksą na ten moment trudno byłoby wskazać faworyta.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-12, 20:14   #4 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Geale kompletnie mnie nie przekonuje, we wszystkich elementach jest solidny i to wystarczyło na Sylvestra, zresztą nie było tam jakieś wielkiej jego przewagi. Dużo większe wałki u Sauerlanda przechodziły. Jak dla mnie to najsłabszy z mistrzów i w walce z nim Grzegorz byłby faworytem. Ciekawi mnie jaką drogę teraz wybierze. Kasowa walka z kimś naprawdę dobrym, czy takie łatwe obrony u siebie w domu. Sama walka dla mnie bardzo przeciętna. Adama niby oficjalny pretendent, ale tak na prawdę kogo z czołówki on pokonał? Rozbity, schorowany Karmazin to jedyne warte uwagi nazwisko w jego rekordzie. Wiedziałem, że na punkty nie ma szans, ale liczyłem chociaż, że wiedząc o przeciętnym ciosie Geale zarykuje jakąś wymianę, nic z tego. 115:113 Kardyniego to jakaś pomyłka. 2,3 rundy to był maks jaki możnabyło dać Afrykaninowi. Drewniany Britsch jest 5 w rankingu IBF, robić z tego eliminator i w ciemno jechać do Niemiec (tak wiem, nie jest to takie proste).
candrew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania