boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 25-02-12, 23:42   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Postów: 9880
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Sensacyjny przebieg walki wieczoru w Stuttgarcie, Powietkin kontrowersyjnym zwycięzcą

Po bardzo emocjonującej, acz stojącej na niezbyt wysokim poziomie walce, Aleksander Powietkin (24-0, 16 KO) pokonał na punkty mistrza WBO niższej dywizji Marco Hucka (34-2, 25 KO), broniąc tym samym swojego niewiele wartego sportowo pasa WBA regular kategorii ciężkiej. Walka obfitowała w wymiany ciosów, dramatyzm i zwroty akcji, wszystko to podlane sporą dawką krwi i całymi kałużami potu.
Sędziowie po zakończeniu pełnych dwunastu rund punktowali: 114-114, 116-113 oraz 116-112 na korzyść Rosjanina. Publiczność zebrana w hali w Stuttgarcie wygwizdała ten werdykt jak i samego zwycięzce, podczas udzielania przez niego wywiadu. Aleksander Powietkin był w trakcie pojedynku dwukrotnie bardzo mocno zamroczony. Wnioskując z przebiegu walki wydaje się, że Huck może mieć uzasadnione pretensje do sędziów punktowych.
Relacja runda po rundzie:

Początek pierwszego starcia był dosyć leniwy z obu stron, dopiero w ostatniej minucie bokserzy zaczęli zadawać ciosy z wyraźną intencją mocniejszego trafienia rywala. Wtedy można było powiedzieć, że "o dziwo" więcej trafił Marco Huck, szczególnie widoczne były jego firmowe, nieczyste ciosy w zwarciu.

W rundzie drugiej Niemcowi zaczynają wchodzić czyste lewe proste, Powietkin atakuje prawym na tułów i pod koniec zarysowuje się przewaga z jego strony. Sasza gania schowanego za gardą Hucka po ringu wyprowadzając całe serie ciosów, zadaje coraz więcej uderzeń na tułów, pojawia się pierwsza krew na twarzy Hucka a realizator pokazuje nam siedzącego przy ringu Derecka Chisore.

W starciu numer trzy Huck trafia mocnym prawym prostym, jednak wzbudza to tylko większą agresję u Saszy, który znowu zaczyna przeważać. Umiejętnie obija tułów starając się obniżyć szczelną gardę Bośniaka. Powietkin wyprowadza znacznie więcej ciosów, nie trafiają one czysto i klarownie, ale zarysowują przewagę Rosjanina

W rundzie czwartej Bośniak trafia mocnym prawym krzyżowym, chwilę później poprawka i Powietkin jest wyraźnie zamroczony, Huck zasypuje przeciwnika swoimi silnymi ciosami, z których znaczna część trafia w tył głowy, po pewnym czasie bokserzy wpadają w klincz i sędzia kupuje Saszy trochę czasu.

Początek piątej rundy, tempo nieco spada, Powietkin dalej skupia się na tułowiu, w odpowiedzi Huck trafia wyraźnymi lewymi prostymi, które odbijają głowę Rosjanina jak piłkę na na gumie. Starcie choć bardzo wyrównane, to ze wskazaniem na naturalizowanego Niemca.

W szóstej odsłonie pojedynku mogliśmy zobaczyć niezbyt efektywne ataki seriami Powietkina, sporadyczne czyste lewe proste Hucka, rundę należałoby przyznać dla aktywniejszego Rosjanina, który dodatkowo równo z gongiem bardzo mocno trafia prawym prostym.

Runda numer siedem, Huck stosuje swoje nieczyste zagrania atakując prawym w tył głowy na pochylonego przeciwnika, sędzia reaguje, jednak zazwyczaj nie wtedy kiedy trzeba. Powietkin ponownie wydaje się zamroczony, pod koniec rundy słania się na nogach, tak, Huck ponawia ataki, a Powietkin broni sie przed przegraną przed czasem,, przyjmuje prawy za prawym, totalnie nie mogąc znaleźć recepty na to uderzenie ze strony Hukića, runda wyraźnie dla Kapitana.

W starciu ósmym Powietkin zaczyna więcej pracować, powraca do swoich kombinacji, jednak wyraźnie zmotywowany dotychczasowym przebiegiem walki Huck wydaje się być spokojny, znowu trafia mocnym prawym prostym, Rosjanin wygląda na zmęczonego, brakuje mu szybkości i dynamiki, runda wyrównana, ze wskazaniem na Hucka

Dziewiąta runda, z obu stron niewiele celnych ciosów, ale lepsze wrażenie sprawia rześki Huck, trafia prawym prostym i chwilę potem podbródkowym, Powietkin od czasu do czasu się uaktywnia ale wygląda na bardzo zmęczonego, na koniec niby pocałunek na pożenganie czysty lewy prost Hucka, starcie na korzyść Marc.o

Kolejne, dziesiąte starcie niemrawe jak na ten pojedynek, Huck zaczyna krwawić z okolic oka, ale i to starcie zapisuje na swoją korzyść.

Rundę numer jedenaście Powietkin zaczyna aktywnie, znowu bije kombinacjami, pokornieje dopiero po nadzianiu się na prawy sierpowy. W końcówce bokserzy idą na otwartą wojnę, widownia szaleje a rywale wymieniają mocne ciosy już po gongu kończącym tą odsłonę, starcie ze wskazaniem na Rosjanina.

Ostatnia runda, znowu aktywniej zaczyna Powietkin, Huck ma po poprzednim starciu brzydko zapuchnięte lewe oko, nie wiele już na nie widzi, ten widok przyprawia skrzydeł Rosjaninowi. Huck trafia bardzo mocnym i bardzo sygnalizowanym prawym, który dostrzegł by nawet niewidomy. Powietkin o dziwo dobrze to znosi, on już chyba nic nie czuje, obaj bokserzy są bardzo zmęczeni ale ujmując to banalnie "dają z siebie wszystko". Końcówka należy do Hucka. Bardzo wyrównane starcie, bokserzy dopełniając widowiskowości trafiają się wzajemnie równo z gongiem.

Punktacja autora na gorąco: 116 - 113 dla Marco Hucka.Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-02-12, 23:47   #2 (permalink)
Super Moderator
  
 
Avatar Rockefeller
 
Zarejestrowany: May 2009
Postów: 6163
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Co tu duzo pisac
Chyba wszystkich zdziwil przebieg walki, jak i sam werdykt.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-02-12, 23:48   #3 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: Piła
Postów: 2539
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Huck ma gigantyczne jaja!!! Można go nie cenić za prostacki, wręcz chamski styl, za to, że dostał kilka razy wygraną w prezencie. Serce i jaja ma jednak ogromne i bokserów tez czołowych w rekordzie. Panowie, ten drętwy technicznie cwaniak z cruiser zbił medalistę olimpijskiego i naturalnego ciężkiego!!! Brawo i szacunek. Walka brzydka, ale taka była przecież do przewidzenia. Gdy Sasza boksował, to prowadził, gdy Huck wdawał się w bijatykę Aleks totalnie się gubił, siadł kondycyjnie i przyjmował prawe proste i prawe podbródkowe. Walkę wygrał w moim odczuciu Huck. To on narzucił styl, to on był lepiej przygotowany, to on realizował swój plan i miał Rosjanina na miękko.
Dinamita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-02-12, 23:52   #4 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar Barm
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Postów: 469
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Mój Boże, co ja obejrzałem. Co to było? Najlepsza walka o mistrzostwo świata HW od czasu Brewster - Liachowicz? Między zawodnikami tak niskiej klasy. Się nie spodziewałem. Nikt się tego nie spodziewał. Huck dobry jak nigdy, a Powietkin dostaje każdy cios i po każdym pływa. Rosjanin od czasu walki z Chambersem jedzie z formą i, co zabawniejsze, umiejętnościami w dół. Cofa się w rozwoju.

Po raz pierwszy kibicowałem Rosjaninowi ale ta walka była tak tragiczna, że w połowie byłem zmuszony przejść na strone Hucka. I nagle mi się go szkoda zrobiło. Wie teraz co czuł np. Lebedev ale i tak mi szkoda Marco. Po tej walce nabrałem do niego dużo szacunku.

Powietkin na dzień dzisiejszy nie potrafi nic. Nie porusza się, nie ma żadnym kombinacji a przecież jeszcze nie dawno tak czarował lewą ręką. Przyjmuje każdy cios, wypompował się już w pierwszej rundzie, nie ma żadnej odporności, nie potrafi się dostosować do rywala, nie czuje dystansu, nie potrafi wydłużyć czy skrócić ciosu. Jab nie funkcjonuje. Każda akcja zaczyna się i kończy tak samo. W zasadzie Jab, prawy prosty, lewy hak na korpus ewentualnie trzy proste na głowe. Nic więcej. Podbródkowy, który powinien wchodzić w ten cep z prawej ręki Hucka, nie istnieje. Tylko w zwarciu ale tu też Rosjanin z niego zrezygnował w okolicach 4 rundy. Nabiera się na tą samą akcje, przyjmuje prawy bezpośredni. Tragedia.

Huck był lepszy.
Barm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-02-12, 23:53   #5 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar WeldMeister
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Opole
Postów: 370
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nigdy bym nie obstawił takiego przebiegu walki. Byłem przekonany (jak chyba większość...), że Sasza zdominuje Hucka i wygra przed czasem. Povetkin ciężko dyszał już w czwartej rundzie, padł kondycyjnie - krótko mówiąc zawiódł na całej linii. Rusek się chyba kończy, zbierał na ryj o wiele za dużo. Cios Hucka okazał się nie taki słaby, Saszka kilka razy konkretnie pływał.

Sasza może zwijać żagle. Do Włada nie ma sensu wychodzić. Zresztą po tym, co dziś pokazał, wątpię, czy dostanie szansę
WeldMeister jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-02-12, 23:54   #6 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Jul 2002
Skąd: gdansk
Postów: 2475
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Szczerze mówiąc nie przypominam sobie tych prezentów dla Hucka - nie jest on moim ulubiencem, ale wygrywał zawsze zasłużenie. Generalnie walka pokazała, że Povietkin jest już skończonym zawodnikiem - nie szło to do przodu od dawna i jak widać zdechło. Inna sprawa, że Marco ma dobry cios nawet jak na ciężką. Gdyby przyszło mu się zmierzyć z Adamkiem, myślę, że realna byłaby jego wygrana przez KO.

Ps. Poszukałem w pamięci i niech będzie w tych prezentach Lebiediev - chociaż dla mnie to była remisowa walka i w sumie jedyna gdzie wynik mógł nudzić kontrowersje.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-02-12, 23:55   #7 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar Barm
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Postów: 469
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Lebedev. Prezent.
Barm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 00:01   #8 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Poznań
Postów: 168
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

A mi nie jest zal w ogóle Hucka. Mama nadzieje, że przegra jeszcze kilka walk przez wałek. Osobiście jestem zdania, że Povetkin to wygrał
Lechss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 00:05   #9 (permalink)
champion
  
 
Avatar Bonsante
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Postów: 2233
Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

A mnie się wydaje, że mówienie o niesprawiedliwym werdykcie i tym, że paradoksalnie Hucka przekręcili wynika bardziej z tego, że większość z nas jest zaskoczona tak beznadziejną postawą Povietkina i to nieco zaburza optykę całej walki. Była bardzo wyrównana i jeśli już to może remis byłby bardziej adekwatny w stosunku do jej przebiegu, aczkolwiek jak dla mnie ze wskazaniem mimo wszystko na Rosjanina. Huck tak jak napisałem w innym wątku, nawet uwzględniając to pochylanie się Povietkina, notorycznie bił w tył głowy.
Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 00:05   #10 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: Piła
Postów: 2539
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Barm,
to dlatego, że każdy liczył swego czasu na Rosjanina. Gdy się pojawił na zawodowstwie każdy liczył na ożywienie w ciężkiej. Świetny, utytułowany technik. Cóż z tego, skoro jemu kariera zawodowa nie pasuje. W okresach przerw między walkami nie prowadził się przyzwoicie. W ramach przyzwyczajania go do zawodowstwa dawano mu Teke Oruchów, królów wioski z Zimbabwe. Zawodnicy takiej klasy odpowiadali jego leniwej naturze i tytułowi wiecznego pretendenta/wiecznej nadziei.
Ale ludzie z pieniędzmi, którzy sponsorowali mu dostatnie życie, postanowili zacząć realizować w końcu zyski ze swojej inwestycji (Povietkina). I oto mamy efekty takiej polityki. Rozleniwiony mistrz świata WBA Povietkin dostaje manto od junior ciężkiego Hucka. Rosjanin dobrze walczy z kiepskimi przeciwnikami i staruszkami (Czagajew), którym jest w stanie narzucić swój styl. Wyszedł bijok Huck i go zbił i za to wielki szacunek dla Niemca serbskiego pochodzenia.
Dinamita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Gala w Stuttgarcie. Powietkin - Huck ZAPOWIEDŹ Tomasz Nowak Newsy 0 22-02-12 14:46
Rahman protestuje w sprawie walki Powietkin - Huck Paweł Kulig Newsy 15 27-12-11 22:17
Kto pierwszy do walki ze zwycięzcą Marqez - Diaz? Adrian Golec Newsy 2 19-07-10 20:28


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.