boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 26-02-12, 17:34   #51 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
Teraz Saszka ma chyba z Rahmanem walczyc wiec na ten rewanz chyba przyjdzie poczekac
Jak dlamnie to on (Povietkin) juz moze isc na emeryture, bo to zgroza i jeszcze ten BoxRec i Povietkin na 3cim miejscu za Kliczkami - żenada.

ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 19:01   #52 (permalink)
champion

Domyślnie

Z jednej strony się cieszę bo przewidziałem przebieg walki i dziwiło mnie, że nagle każdy jeszcze ze wczoraj przeciętnego do bólu saszki robi geniusza boksu...

Z drugiej strony o zgrozo...gość który przegrywa swoje 3 ostatnie walki (chrisora) ..wychodzi na nr. 3-4 HW.... to dopiero pokazuje poziom tej wagi...
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 19:12   #53 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał liverpoolczyk Zobacz post
Zbyt subiektywna opinia, widać, że autor nie przepada za Huckiem. Właściwie... Wszystko na odwrót
To nie do końca tak Przyjacielu Huck walczył tylko raz w ciężkiej, być może z będącym w opłakanej formie Powietkinem.. To trochę..., przyznasz wcześnie, za mało, żeby negować nieprzydatność Hucka do wgi ciężkiej.. Gdyby wczoraj to nie pozbawiony formy Sasza, a na przykład pozbawiony doświadczenie Price znokautował w pierwszej rundzie Hucka to napisałbyś coś odwrotnego..

A że opinia subiektywna.. nie ma innych opinii z definicji.. Ta wyrażona w tekście autorskim, z treścią którego nikt do wczoraj nie polemizował....
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 19:36   #54 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Wczorajsza walka nie zmieniła ani o jotę mojego postrzegania Hucka. Przecież całe to ,,sensacyjne zakończenie" to zasługa tylko i wyłącznie Saszy. Tak jak miałem Hucka za prymitywa i debila, mam go nadal, tyle, że wczoraj pokazał (w sumie obaj pokazali) wielkie jaja.

Sasza to ,,miszcz" szyty na miarę swojego paska.
WeldMeister jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 21:01   #55 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
To nie do końca tak Przyjacielu Huck walczył tylko raz w ciężkiej, być może z będącym w opłakanej formie Powietkinem.. To trochę..., przyznasz wcześnie, za mało, żeby negować nieprzydatność Hucka do wgi ciężkiej.. Gdyby wczoraj to nie pozbawiony formy Sasza, a na przykład pozbawiony doświadczenie Price znokautował w pierwszej rundzie Hucka to napisałbyś coś odwrotnego..
Owszem, walczył raz, ale z absolutnym top tej wagi. Nie ma żadnych podstaw, żeby sądzić, że np. z Arreolą drastycznie zatraciłby swoje atuty. Huck z natury jest silny, fizyczny, kopie jak koń. W cruiser to jest ściana, w HW ... nie mogę znaleźć określenia, ale wiesz o co mi chodzi. Okazał się znacznie silniejszy niż Powietkin, ciosy Rosjanina nie robiły na nim wrażenia, a jego niszczycielski cios z cruiser dalej jest potwornie niebezpieczny w HW.

Nie ma podstaw do tego, żeby mówić, że Powietkin był w słabej formie. Sam mówił, obóz przepracował bardzo solidnie. Nie szukaj wymówek. Zawsze był dziurawy i mi to Wiechu pisał, ale sam nie sądziłem, że AŻ tak. W czym niby Powietkin był aż tak słaby ? Ja w tej walce widziałem więcej plusów Hucka niż minusów Powietkina. Zrozum, że to co pokazał wczoraj Powietkin to żaden wstyd. Naprawdę. Dał świetną walkę. To, że faworyt nie pokonał krytykowanego mocno pretendenta wyraźnie to od razu mistrz w słabej formie ? A może pretendent w dobrej ?

Price na pewno nie znokautowałby w 1 rundzie Hucka, to jest nierealne.

Cytat:
A że opinia subiektywna.. nie ma innych opinii z definicji.. Ta wyrażona w tekście autorskim, z treścią którego nikt do wczoraj nie polemizował....
Nie tak do końcu Przyjacielu, bo pisałem jeszcze przed walką, że Huck może zaskoczyć, Powietkin go nie zdominuje, ale wygra na punkty. Może nie pod tym konkretnym tekstem, ale przecież chyba czytasz tematy nie ?

Zresztą ja dalej mam spore wątpliwości do werdyktu, obejrzę jeszcze raz, wypunktuję i napiszę coś konkretnego. Jakby to Huck bronił pasa to na luzie byłoby UD - z całą pewnością.
liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 21:19   #56 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał liverpoolczyk Zobacz post
Ja w tej walce widziałem więcej plusów Hucka niż minusów Powietkina. Zrozum, że to co pokazał wczoraj Powietkin to żaden wstyd. Naprawdę. Dał świetną walkę. To, że faworyt nie pokonał krytykowanego mocno pretendenta wyraźnie to od razu mistrz w słabej formie ? A może pretendent w dobrej ?
Może to zabrzmi dla Ciebie dziwnie, ale Huck w walce z Povetkinem walczył tak samo jak z każdym innym rywalem w CW. Czyli taki sam schemat jak zawsze. Rywal cos tam atakuje, a Hukic stoi za tą podwójna gardą i przyjmuje pare ciosów, a potem przechodzi do bunczucznego ataku cepami. Ja wiem , że one są bardzo silne, bite bardzo dynamicznie, ale na moje to Povetkin miał duze problemy kondycyjne. Przeciez on po tej 12 rundzie wyglądał jakby miał za chwile umrzeć, a to mu się chyba wcześnie nie zdarzało.
Dla mnie to Huck walczył swoje, a Povetkin leci w dół. On tym, ze nie ma szans z bracmi wiedziałem od dawna, ale teraz gdyby wyszedl do nich to mogłoby to się dla niego skończyć jakimś uszczerbkiem na zdrowiu, bo proste braci wchodziły by jak w masło.
AdIPOL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 21:31   #57 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Liverpoolczyk
Nie ma podstaw do tego, żeby mówić, że Powietkin był w słabej formie.
Oprócz tych wynikających z obserwacji prawie wszystkich atrybutów jego pięściarskiego "ja", które kiedyś stały na znacznie wyższym poziomie. Oczywiście ja się zgadzam, że Powietkin jest słabszy od dłuższego czasu, to nie jest sprawa tej pojedynczej walki, na którą się nie przygotował. Ale z Chambersem, Byrdem, nawet z Donaldem czy Estradą był znacznie lepszy. Kiedyś słynął z nieustannego pressingu i wielkiej ilości wyrzucanych ciosów. Teraz po kilku rundach słania się na nogach ze zmęczenia... On wczoraj walczył jak wrak, kto twierdzi, że to nieprawda, a na przebieg pojedynku zasadniczy wpływ miała klasa Hucka, ten nie zna przeszłości jednego albo drugiego, albo obydwu.
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-02-12, 22:16   #58 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post
Z jednej strony się cieszę bo przewidziałem przebieg walki i dziwiło mnie, że nagle każdy jeszcze ze wczoraj przeciętnego do bólu saszki robi geniusza boksu...

Z drugiej strony o zgrozo...gość który przegrywa swoje 3 ostatnie walki (chrisora) ..wychodzi na nr. 3-4 HW.... to dopiero pokazuje poziom tej wagi...
Chisora pomiędzy przegraną z Furym a Vitkiem, miał błyskotliwą wygraną nad Heleniusem .
punchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-02-12, 06:06   #59 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post

No co? Jak za satarych czasow kiedy Golota walczyl. I Chisora nie przegral trzech walk z rzedu
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-02-12, 04:05   #60 (permalink)
prospect

Domyślnie

Wiecie co... Od razu się przyznam że nie oglądałem wczęśniej żadnej walki Hucka w cruiser. Ale na podstawie tego co o Nim pisano wszędzie, wyrobiłem sobie o Nim pewną opinię. Potem obejrzałem z Saszą - i się trochę zdziwiłem.
Teraz obejrzałem znowu, na chłodno - i mam następujące wrażenia (pewnie zostanę za to zjechany, ale z drugiej strony patrzę "świeżym okiem", bez uprzedzeń ) :
Povietkin nie był w dobrej formie, ale wcale nie był taki słaby jak się wszędzie pisze.
Największym problemem Saszy w tej walce był... lewy prosty Hucka. Od dawna uważałem, że styl Saszy, który bije z bliska sierpami i podbródkowymi, ale ma słaby cios i kiepsko się gibie - będzie ideolo dla wysokich gości z w miarę dobrym jabem - dlatego uwazałem że Fury dałby radę Povietkinowi - albo przynajmniej wyównaną walkę.
W tej walce Povietkin pokazał, że każdy dobry jab gościa nawet Jego wzrostu jest dla Niego czymś strasznym.
A Huck jab ma całkiem niezły - i szybki - i trafiał. Gdy Marco jabował Sasza miał zawsze ogromne problemy, tracił mnóstwo sił na obchodzenie i neutralizowanie tego jaba. Więcej i częsciej jaba, i Povietkin zszedłby na zawał z wysiłku. (to chyba najważniejszy błąd Hucka - za mało jaba, jednak)
Cios z prawej Hucka - wcale nie aż tak potwornie bardzo sygnalizowany (Haye bije... obszerniej...) za to mocny, nie pozwalał Saszy poszaleć.
Siła fizyczna - jak na gabaryt niezła, krzepę to Huck ma większą od Povietkina, i to widać.
Tempo walki - dobre, przemyślane, Huck nie tracił dużo sił, wcale się aż tak bardzo nie podpalał, było widac czasem że celowo wymęcza Povietkina. Aż szkoda, że nie podkręcił w 11ej rundzie, bo by ubił Saszę bardzo brutalnie.
Faule - były, ale wcale nie aż tak często i tak brutalnie jak wszędzie się pisze - Marco czasem się zatrzymywał z już uniesioną reką, gdy miał Saszę przytrzymanego w dole (swoją drogą, czego On cały czas Mu pchał łeb pod tą rękę...)
Garda - i tu naprawdę moje wielkie zaskoczenie. "Styl żółwia" Wegenera jest u Hucka naprawdę niezły. Marco podnosi ręce, opuszcza, gdy jest atakowany niżej - schodzi gardą w dół i blokuje łokciami.. To jest podwójna garda, ale ruchoma, świadoma, nie takie kołki na sztywno jakie trzyma np. Helenius. Huck zablokował tą gardą naprawdę mnóstwo ciosów Povietkina na głowę i tułów.
Generalnie, Povietkin miał problemy z biciem Hucka, bo tamten blokował gardą, nie bardzo mógł pozostawać w dystansie, i stamtąd doskakiwać bo tam Huck pykał Go prostym, a gdy wchodził bliżej Huck albo go przepychał, albo odpalał prawą i to już w ogóle było niefajne. Daltego Sasza tak się mordował, bo Huck zmusił Go do olbrzymiej pracy na ringu.
Povietkin zawsze będzie miał problemy z Huckiem. Co więcej, bedzie miał problemy z każdym zawodnikiem z dobrym jabem, którego nie będzie mógł stłamsić fizycznie.
Huck nie powala "asortmentem", ale to co ma, wykorzystuje mądrze. To czego mu głównie brakowało to większa nieco precyzja ciosu z prawej, i więcej jabów.
Podobały mi się też te Jego ataki - naprawdę fajna zmiana tempa walki, przeciwnikowi naprawdę ciężko wyczuć kiedy On skoczy, to musi być dość frustrujące.
Facet naprawdę ma też jaja, bo wszyscy skazywali Go na pożarcie, że idzie tylko po kasę, a On w pierwszej walce w HW wyszedł serio wywalczyć ten pas, i wcale dużo Mu nie brakowało..
Chyba Go polubiłem
tygrum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania