stare 05-02-12, 10:39   #1 (permalink)
V.I.P

Nominowany 19 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Adamek: Mogę walczyć z Haye

Nazwisko rywala Tomasza Adamka (44-2, 28 KO) według wcześniejszych zapowiedzi jego teamu mieliśmy poznać w styczniu, jednak w dalszym ciągu nie wiadomo z kim Polak stanie do ringu w pierwszym kwartale tego roku. Wiadomo zaś, że "Góral" po porażce przed czasem z Witalijem Kliczką, nie szuka rywala z czołówki.

- Taki już jest ten rynek. Człowiek zakłada, że sprawę da się załatwić szybko, a dzieje się inaczej. Kibice mogą być jednak pewni, że niebawem zobaczą mnie w ringu, a przeciwnika i datę pojedynku poznają po 10 lutego - mówi portalowi "Dziennik Polski" Adamek.

Adamek i jego team planują większą walkę latem tego roku. Opcją o której mówi się najwięcej, jest rewanżowe starcie z Chrisem Arreolą, z którym Polak wygrał jednogłośnie na punkty w kwietniu 2010 roku. Jednak nic nie jest jeszcze pewne, dlatego spekuluje się o innych ciekawych pięściarzach. Zapytany o możliwość walki z przebywającym na sportowej emeryturze Davidem Haye (25-2, 23 KO), "Góral" odpowiada:

- Jeżeli tylko byłaby taka propozycja, to mogę walczyć z Haye'em, na przykład w Anglii lub w Polsce. Myślę, że do takiego pojedynku prędzej doszłoby w Anglii, ale dla mnie to żaden problem. Przecież żyje tam mnóstwo Polaków.

eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 11:12   #2 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Domyślnie

Ciekawe co to będzie za rywal? Team Adamka od razu zaznacza że będzie to rywal mniejszej klasy. Tylko żeby nie był przesadnie słaby, bo to by była tragedia.

A co do Haye'a, to on wróci pewnie tylko na walkę z Witalijem, ale jakoś się nie garnie. Swoją drogą Adamek mógłby poboksować trochę poza granicami USA. Do Wielkiej Brytanii mógłby się wybrać, są tam Chisora, Fury czy nawet Sexton i Rogan. Biedniejszy by raczej Polak nie wrócił. Do Polski mógłby zawitać, bo przecież w PL można ściągnąć ciekawego rywala i zrobić dobrą walkę.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 11:31   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frazier Zobacz post
Do Polski mógłby zawitać, bo przecież w PL można ściągnąć ciekawego rywala i zrobić dobrą walkę.
No, i przy okazji trochę więcej wydoić z ludzi i PPV zarzucić :D
Z!D0 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 12:20   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Watpie, ze Adamek zawita w UK na inna walke niz z Haye'em, w co tez watpie.
Adamek tylko US/PL.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 12:21   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Witam. Chciałbym podzielić się kilkoma swoimi uwagami na temat obecnych planowanych walk Tomka.
Tak samo jak dla większości dużym zaskoczeniem było dla mnie przejście Tomka do wagi ciężkiej. Jako że mam ten sam wzrost co on czyli dosyć wysoki to dziwnie mały się czuje stojąc przy kumplu który ma dobrze ponad 1,90 nie mówiąc już o wzroście ponad 2 metry. A niestety waga ciężka od dłuższego czasu charakteryzuje się pięściarzami o wzroście znacznie powyżej 190cm. Już w latach 90' wszystkie walki Andrzeja Gołoty które pamiętam to były walki ze znacznie większymi zawodnikami jak Bowe, Lenox czy Grant. Dlatego zastanawiałem się czego tu szuka Adamek ze swoim wzrostem? Bo przecież ciosu Tysona nigdy nie miał? Nie powiem, po rozłożeniu Gołoty na łopatki (choć wiadomo że to już nie był ten sam Gołota co 10 lat wcześniej) człowiek się zaczął zastanawiać, cholera może rzeczywiście jest taki dobry i da sobie radę w królewskiej. Tym bardziej że potem był Estrada, Arreola i Grant. I choć nie była czołówka wagi ciężkiej to człowiek się łudził, chciał w to wierzyć. Rzeczywistość zweryfikowała temat.
Czy jestem zainteresowany dalszym rozwojem kariery Adamka? Nie, nie jestem. Byłem, kiedy piął się w górę bo łudziłem się że może zdobyć pas. W końcu to Polak i choć rozum mówił co innego to serce dawało wiarę.
Naprawdę szkoda że Tomek nie został w półciężkiej. Wierzę że do dziś byłby niepokonany i walki budziły by dużo większe emocje niż obecnie w ciężkiej.
A na chwilę obecną naprawdę nie jestem zainteresowany kto będzie jego następnym przeciwnikiem. Bo co z tego że wygra? Lub przegra? Zarobi kasę o którą mu przecież od początku chodziło zmieniając kategorię. A ja cóż, obejrzę bez emocji, wzruszę ramionami i będę czekał na walki innych naszych pięściarzy którzy wiedzą gdzie ich miejsce.
Sorry za taki przydługi wpis ale już dawno chciałem się podzielić na forum tymi moimi spostrzeżeniami choć może dla niektórych nie napisałem nic odkrywczego. Pozdrawiam
arafat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 12:43   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
zastanawiałem się czego tu szuka Adamek ze swoim wzrostem?
Jak to czego... dutków szuka

Cytat:
Naprawdę szkoda że Tomek nie został w półciężkiej. Wierzę że do dziś byłby niepokonany i walki budziły by dużo większe emocje niż obecnie w ciężkiej.
W Cruser miałby większe szanse zaistnieć na dłużej i być numerem 1 dywizji. W półcięzkiej po pierwsze musiałby zbijac co go osłabiało, a po drugie zdecydowanie lepsza obsada w osobach choćby Dawsona, wciąż mocnego Hopa czy Pascala. Moim zdaniem na pierwsza pozycję w półciężkiej nie miał nigdy szans.

A co do tematu to też zastanawia mnie kto będzie jego najbliższym przeciwnikiem. Stawiam na jakiegoś trupa z rozpoznawalnym nazwiskiem. Do Heya, który byłby przygotowany jak do Kliczki myśle że Adamek nie miałby startu niestety.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 12:51   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Dla Adamka, pod względem sportowym, najlepsza byłaby zdecydowanie cruiser, obojętnie czy w starej wersji do 86 kg, czy w aktualnej do 90. Do tej wagi miał odpowiednie warunki fizyczne, masęmieśniową, zasięg ramion itd. W cięzkiej jego parametry nie wydają się złe, ma wzrostu tyle samo co np Dereck Chisora ale widać, że to nie jego kategoria wagowa. Ma zbyt drobne kości, poza tym jest ukształtowany jako zawodnik wykorzystujący większy zasięg ramion bo tak było kiedy zdobywał pierwsze szlify w amatorach (pamiętam jego walki m.in z Tomkiem Borowskim w wadze średniej). Szczerze mówiąc i tak jestem pozytywnie zaskoczony tym, w jaki sposób Tomek zmodyfikował swój styl i zaistniał mimo wszystko w wadze cieżkiej, chociaż Kliczko brutalnie zweryfikował jego możliwości w tej kategorii. Dla mnie Adamek w wadze ciężkiej jest jednak równie nienaturalny, jak wtedy gdy był w wadze półcięzkiej.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 12:58   #8 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Dla mnie Adamek w wadze ciężkiej jest jednak równie nienaturalny, jak wtedy gdy był w wadze półcięzkiej.
:D W półciężkiej to bez kitu wyglądał jak śmierć na chorągwi. W cruiser to już przypominał mężczyznę. Tak szczerze to Adamek nie jest pierwszym takim bokserem nienaturalnym w HW. Przychodzą mi na myśl tacy ciężcy jak Moorer czy Maskajew. Ale jakoś sobie radzili.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 13:16   #9 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

jak sie strony odpowiednio dogadaja to i do Anglii zawita
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 13:38   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Frazier
Tak szczerze to Adamek nie jest pierwszym takim bokserem nienaturalnym w HW. Przychodzą mi na myśl tacy ciężcy jak Moorer czy Maskajew.
Wiesz takich nienaturalnych cięzkich było w historii bardzo wielu, np. Archie Moore, Michael Spinks, po części młody Holy, Byrd i... sporo sporo innych. Każdy z nich miał jednak już na starcie spore utrudnienie w postaci róznicy gabarytów. Osiągać sukcesy udawał się tylko tym najbardziej wybitnym jak choćby i wymienieni wyżej. Adamek nie jest jednak na tyle dobrym "bokserem" aby móc osiagąć sukcesy jak oni. Tym bardziej, że nie ma szans na odebranie pasów jakiemuś przypadkowemu mistrzowi, ale na jego przeszkodzie stoją Kliczkowie, czyli klasowi mistrzowie.

Oczywiście zgadzam sie, że najbardziej naturalna waga dla Adamka to cruser.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania