boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-10-11, 21:10   #1 (permalink)
champion

Nominowany 37 razy w 17 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Gala w Katowicach. Jonak i Szpilka w akcji. Zapowiedź

Już w sobotę w katowickim Spodku odbędzie się kolejna gala organizowana przez prężnie działającą grupę 12round Knockout Promotions. W głównej walce wieczoru kibice będą mogli zobaczyć Damiana Jonaka (30-0-1, 20 KO), który skrzyżuje rękawice z doświadczonym Alexem Bunemą (31-8-2, 17 KO). Ponadto wystąpi ostatnio bardzo popularny i kreowany na nadzieję polskiego boksu zawodowego Artur Szpilka (7-0, 5 KO) a także Izuagbe Ugonoh (3-0, 2 KO) i Krzysztof Zimnoch (7-0-1, 6 KO).

Dla Jonaka walka z Bunemą przed własną publicznością będzie miała duże znaczenie. Notowany jest już na trzeciej pozycji w rankingu federacji WBC, nie może sobie pozwolić na wpadki, jednocześnie kolejnymi zwycięstwami zbliża się do pojedynków o wysoką stawkę. W swoim ostatnim występie znokautował w Rzeszowie już w pierwszej rundzie Mamadou Thiama, tym razem jednak powinien być przygotowany na cięższe warunki postawione przez oponenta. Mimo, że Bunema nie ma ostatnio dobrej serii może być dla Damiana jednym z bardziej wymagających przeciwników w karierze. Oczywiście Polak jest faworytem tego starcia, jednak liczymy na to, że przyjdzie nam oglądać walkę na dobrym poziomie, w której Jonak będzie mógł pokazać przekrój swoich możliwości i umiejętności.

Mimo, że nie będzie to walka wieczoru, wielu kibiców czeka przede wszystkim na występ prospekta wagi ciężkiej, Artura Szpilki. Pochodzący z Wieliczki pięściarz szybko zaskarbił sobie sympatię widzów i mediów zarówno dzięki efektownym nokautom jak i swoim sposobem bycia a także podejściem do kariery. Jego przeciwnikiem będzie zawodnik doświadczony w walkach na wysokim poziomie, były pretendent do tytułu mistrza świata, Jamajczyk Owen Beck (29-8, 20 KO). Taki dobór rywala na tak wczesnym etapie kariery pokazuje, że promotorzy wierzą w talent Artura i chcą doprowadzić go szybko na wysoki poziom. Podnosi się zarzut, że Beck jest rozbity, jednak nie zapominajmy, w jakiej fazie kariery jest Szpilka. Za Beckiem, mimo porażek przemawia jego postawa w części z ostatnich walk. Da Alexa Lepaia był przeciwnikiem bardzo niewygodnym, nim przegrał z nim przed czasem. Z Cedrikiem Boswellem walczył 9 rund, a czego teraz bardziej trzeba Polakowi, niż dużej liczby rund z doświadczonymi rywalami ? Z pewnością jest to bardzo dobry matchmaking grupy 12rounds KP.

W Katowicach zobaczymy także Izuagbe Ugonoha, który wraca na ring bokserski po półrocznej przerwie, jego rywalem będzie Austriak Patrick Berger. Po miesiącu odpoczynku pojawi się w ringu także polski ciężki, Krzysztof Zimnoch.

Tomasz Nowak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-10-11, 21:18   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

To dopiero 8 walka Szpilki, więc nie wymagajmy od razu od niego kogoś z pierwszej dziesiątki. Dziwie sie że dają go do walki z kilkukrotnie bardziej doświadczonym gościem, chyba rzeczywiście wszyscy w niego wierzą , i on sam też. Powodzenia!
gigastolec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-10-11, 22:21   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Kiedy zobaczyłem rywala Szpilki, to nie wierzyłem w to co czytam, ale teraz trochę spokojnie patrze na tą całą sytuacje. Przyjeżdża facet, który jest już dawno past prime, dostaje ostatnio same czasówki, fakt z niezłymi pięściarzami, ale bez przesady. Tak sobie myślę, jaką on może mieć motywację, żeby:
a - zrobić przyzwoitą wagę,
b - wygrać ten pojedynek,
c - pokazać się w miare z dobrej strony,
d - walczyć do upadłego.

Przecież jeśli Jamajczyk wygra, to mu to absolutnie nic daje, podobnie uważam jeśli przegra.

Absolutnie nie chce krytykować tego rywala, bo jest on jak na dwie minuty w wadze ciężkiej bardzo dobrym dla Szpilki, ale nie wydaje mi się, żeby ta walka potrwała 6 rund. Przy pierwszym mocniejszym ciosie może po prostu klęknąć i koniec. Wypłatę dostanie, dużo się nie napracuje. Bardzo chciałbym się mylić. Fajnie byłoby zobaczyć dobry, twardy boks na dystansie 6 rund, który nawiasem mówiąc bardzo by się przydał Arturowi.

W walce z Charrem, z tego co pamiętam to wygrał kilka pierwszych rund, ale później opadł z sił. Gdyby zaprezentował taką forme jak w tej walce to byłoby super. W kilku ostatnich walkach mógł mieć motywację, aby wygrać, no bo rywale mimo wszystko coś znaczą w dzisiejszej Heavyweight i ewentualna wygrana mogłaby mu zagwarantować jakiś ''większy''pojedynek.
Jak Owen zostawi w ringu serducho to zwróce honor i mam wielką nadzieję, że się tak stanie.

Ponoć Szpilka ma stoczyć 5 listopada kolejną walkę. Jeśli ta z Beckiem nie potrwa zbyt długo to chętnie bym go zobaczył z Z. Pagem.
Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-11, 06:59   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Paweł,

Ja bym tak sceptycznie do obecnego Becka nie podchodził. Facet mimo, że naturalnie past prime, z problemami zdrowotnymi (ponoć nie dostał licencji w kilku stanach, między innymi w New Jersey) i z etykietką journeymana, to jednak dla tych młodych, gorących głów to bardzo dobry tester.

Wszystko zależy od tego jak do walki podejdzie Szpilka. Scenariuszy jest naprawdę dużo, bo tak naprawdę ciężko cokolwiek powiedzieć o Szpilce w ciężkiej. Jedynie, że nie brakuje mu zapału i motywacji do ciężkiej pracy, a to na pewno jedna z rzeczy dobrze rokujących.

Ogromna ilość znaków zapytania, począwszy od kondycji, poprzez silę ciosu, kończywszy na szczęce - w tym kontekście Owen Beck to bardzo dobry rywal dla Artura.

Szpilka nie może dać sobie narzucić tej przepychanki w półdystansie, do której dąży Beck, bo mimo że na pierwszy rzut oka wygląda on na wolnego "misia przytulaska", który lada moment się przewróci z braku tlenu, to jednak nadal doświadczony, cwany bokser. Jeżeli Szpilka przyjmie takie wymiany i klincze to obawiam się, że koło 4-5 rundy może się nieźle zasapać (chyba, że ta siła ciosu przereklamowana nie jest). On musi być mobilny, unikać klinczy, używać dużo bezpośredniego lewego prostego i prawego sierpa, którymi karcił Becka Thompson.

Zobaczymy też jak wygląda siła ciosu Szpilki na tle amortyzującego uderzenia, co by nie mówić wytrzymałego Becka, który mimo "czerwonych kratek z ko" na boxrecu, większość walk kończył na stojąco po przyjęciu naprawdę solidnych ciosów. Jak dla mnie Beck to "top notch" rywal dla Artura jak na ten etap kariery i powinien odpowiedzieć na kilka pytań, które nurtują nas kibiców oraz dać niezły materiał do przerobienia Łapinowi i promotorowi w kontekście kontraktowania następnych walk.

PS.
Nie wiem jak z obecną formą Zacka, ale jak na Listopad to chyba za wcześnie na takiego rywala. Z Page'm to powinien chyba bić się Wawrzyk.
KiDDynamite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-11, 07:42   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Myslę, ze Owen Beck zna swoje aktualne miejsce w boksie i nie jest ściągnięty po to, aby starał się z Arturem wygrać. Inna sprawa że kolejna porazka z mało znanym rywalem to kolejny gwóźdż do bokserskiej trumny więc ja mam nadzieję, ze na przekór wszystkim nie przyjedzie tylko ładnie przegrać ale najprawdopodobniej tak to ma wygladac. Ja bym dla Artura wolał jakiegoś młodego, solidnego byczka ale wiem, że na takie walki jeszcze za wcześnie.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-11, 07:56   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomasz Nowak Zobacz post
Mimo, że nie będzie to walka wieczoru, wielu kibiców czeka przede wszystkim na występ prospekta wagi ciężkiej, Artura Szpilki. Pochodzący z Wieliczki pięściarz szybko zaskarbił sobie sympatię widzów i mediów zarówno dzięki efektownym nokautom jak i swoim sposobem bycia a także podejściem do kariery.
Tutaj bym polemizował.
Po pierwsze - Szpilka nie zaskarbił sobie sympatii widzów, a co najwyżej spore zaciekawienie.

Po drugie, niewiele w tym jego zasługi, tylko natrętnej promocji mediów. Tak naprawdę to one na siłę wzbudziły nim zainteresowanie. Gdyby nie trąbiono głupkowatych teorii na jego temat, to pewnie mało kto zwróciłby na niego uwagę.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-11, 10:06   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał KiDDynamite Zobacz post
Paweł,

Ja bym tak sceptycznie do obecnego Becka nie podchodził. Facet mimo, że naturalnie past prime, z problemami zdrowotnymi (ponoć nie dostał licencji w kilku stanach, między innymi w New Jersey) i z etykietką journeymana, to jednak dla tych młodych, gorących głów to bardzo dobry tester.
To byłby bardzo dobry tester dla wielu ciężkich, dużo wyżej notowanych od Polaka. Tak jak napisałem wcześniej to jest bardzo mocny rywal dla Szpilki, na tym etapie kariery, tylko stawiam sobie pytanie:
jaką motywacje będzie miał Beck, aby walczyć w tym pojedynku do samego końca, po ewentualnych deskach.
Absolutnie nie wiem jak ten pojedynek będzie wyglądał, ale chciałbym bardzo, żeby był to poważny test dla Szpilki.

Fajnie gdyby Artur miał teraz rywali - tak jak napisał kubuś, młodych, głodnych zwycięstw, no ale nie z tej szerokiej czołówki ciężkich, bo na to jest chyba za wcześnie, albo kolesi może z nie za ładnym rekordem, ale który się nie przewróci w pierwszej rundzie.
Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-11, 10:21   #8 (permalink)
champion

Nominowany 68 razy w 28 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Szpilka go znokautuje. Beck jest skonczony.
Marcin Zimerman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-11, 13:09   #9 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin Zimerman Zobacz post
Szpilka go znokautuje. Beck jest skonczony.
Krótko i na temat . Podzielam.
punchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-10-11, 17:34   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Jak wygląda rozpiska gali ?
cracko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd