boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 04-08-11, 20:36   #1 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Andrzej Wawrzyk powalczy z Devinem Vargasem we Wrocławiu

Uważany za wielki talent, polski prospekt wagi ciężkiej Andrzej Wawrzyk wystąpi 10 września we Wrocławiu (22-0, 11 KO) podczas wielkiej gali boksu, której głównym wydarzeniem będzie starcie o mistrzostwo świata wagi ciężkiej Witalija Kliczki z polskim pretendentem, Tomaszem Adamkiem. Rywalem 23-letniego Krakowianina będzie Devin Vargas (18-1, 7 KO).

Vargas, to dwukrotny zwycięzca amatorskiego turnieju "Golden Gloves" w latach 2000 oraz 2001. W 2004 roku reprezentował USA podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach, gdzie w drugiej walce przegrał z późniejszym srebrnym medalistą, Białorusinem Wiktorem Zujewem. Jako zawodowy bokser, mimo ładnego rekordu, nie odniósł żadnych cennych zwycięstw. W 2009 roku przegrał przed czasem z późniejszym pretendentem do tytułu WBC Kevinem Johnsonem. Aktualnie Vargas nie pojawił się w ringu od prawie dwóch lat.

robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-08-11, 12:57   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Domyślnie

To ktoś jeszcze uważa Wawrzyka za talent i to wielki?
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-08-11, 13:20   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ja uwazam Andrzeja za talent(zmarnowany?)! Mam wlasna teorie, ze jego rozwoj jest hamowany przez Lapina i cala reszte ludzi za to odpowiedzialnych.Gdyby to Gmitruk wzial sie za Wawrzyka, to wg mnie taki Wach sie chowa.

Wawrzyk to jedyny zawodnik Wasilewskiego ktorego lubie i kibicuje mu, no moze jeszcze Jonak i Kostecki-za styl.Cala reszta jest mi obojetna, zeby nie powiedziec ze czekam tylko na ich podkniecie licze ze sie niebawem doczekam
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-08-11, 13:23   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Pod żadnym trenerem nic by z niego nie było, chłopakowi brakuje psychiki a bez tego nic nie zrobi.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-08-11, 13:35   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

To twoja opinai, moje jest taka ze to zmarnowany talent Gmitruk zrobilby z niego ludzi-tak mysle.

Co do tej psychiki, to bylbym ostrozny z takimi wnioskami o Dimitrience pisze sie na okraglo podobne rzeczy, ale jezeli walka z Albertem to byl ten brak psychiki, to oby wszyscy boksertzy swiata tak ja okazywali.

stare 05-08-11, 14:57   #6 (permalink)
contender

Nominowany 41 razy w 13 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał gtfo Zobacz post
To ktoś jeszcze uważa Wawrzyka za talent i to wielki?
Cytat:
Napisał Literat10 Zobacz post
Ja uwazam Andrzeja za talent(zmarnowany?)! Mam wlasna teorie, ze jego rozwoj jest hamowany przez Lapina i cala reszte ludzi za to odpowiedzialnych.Gdyby to Gmitruk wzial sie za Wawrzyka, to wg mnie taki Wach sie chowa.
Cytat:
Napisał gtfo Zobacz post
Pod żadnym trenerem nic by z niego nie było, chłopakowi brakuje psychiki a bez tego nic nie zrobi.
Takie właśnie głosy są dowodem jak dużą krzywdę robi się czasem chłopakom nazywając ich "następcami" nie wiadomo kogo, pompując balon, etc. Andrzej ma 24 lata, może zrobić ze swoją karierą jeszcze wszystko, a już pojawiają się głosy, że jest skończony czy zmarnowany. On ma prawo walczyć nierówno i nie być jeszcze mentalnym tytanem. W skali polskiej to i tak jest duży talent, ale trzeba cierpliwości. Jeżeli ktoś sądził, że po pokonaniu Najmana albo Mazykina w ciągu 2 lat będzie walczył o wielkie tytuły, to miał wyolbrzymione oczekiwania.

Więcej spokoju, Koledzy.
Paweł Kulig jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-08-11, 15:34   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Wg mnie pod okiem Lapina mozna robic postepy... ale do jakiegos czasu-poziomu. Wystarczy popatrzec na Wlodarczyka.. moge sie myslic, ale jak dla mnie od jakiegos juz czasu Diablos stoi w miejscu, zeby nie powiedziec, ze sie cofa.Nie widze w jego walkach zadnych wyciagnietych wniskow!Cunn, Mayfield teraz Palacios, w czym Krzysiek byl lepszy, gdzie jakis postep? Jak dla mnie nie ma tego postepu!!
Mam szacunek do trenera jak i zawodnikow, ale mam tez jakis swoj poglad.Wierze, ze Andrzej kiedys(oby jak najszybciej) zmieni "stajnie" i pojdzie swoja droga, inaczej czeka go los Cygana i calej reszty.Nikt mi nie wmowi, ze tacy zawodnicy jak Jonak, czy Cygan nie maja zadatkow na toczenie walk ze scisla czolwoka, jednak jak tak dalej pojdzie to nie wroze im nic lepszego jak dobre zarobki i kilka w srednio-dobrych nazwisk w rekordach.

Nikt tu chyba nie oczekiwal,ze Wawrzyk po wygraniu z Najmanem bedzie walczyl o tytuly, bo to byloby chore, duzo wczesniej byl Bonin juz wtedy myslalem, ze jego kariera nabierze rozpedu. Wygralem wtedy z kolega zaklad, dlatego lubie Wawrzyka-nie zawiodl mnie Widzac Wolaka, Wilczewskiego, czy nawet teraz Wacha dochodze do wniosku, ze u boku Wasilewskiego zawodnicy sie.. moze nie tyle marnuja, ale nie rozwijaja sportowo jak i medialnie tak jakby mogli to zrobic chociazby u Gmitruka(wiem uparlem sie na niego)

Duzo zaryzykuje tym co teraz napisze, byc moze przegne i kogos to bedzie smieszyc, ale wg mnie nawet taki talent jak Tomek Adamek z Wasilewskim i Lapinem u boku nie zdobylby nawet polowy co juz osiagna, a juz napewno nie rozwinaby sie w takim stopniu jak mialo to miejsce juz kilka lat temu.

Jonak to przeciez duzy talen, nawet na miare mistrzostwa swiata, ale na dzien dziesiejszy to Wolak i Wilczewski(niechce im nic ujac) sa dalej, kto dwa lata temu bylby w stanie to przewidziec?

Powtarzam raz jeszcze Andrzeja uwazam za talent i nie boje sie tego pisac nawet po niektorych slabszych walkach, ale zalecalbym zmaine grupy promotorskiej, bo w innym razie wcale mozemy sie nie przekonac o jago rzekomym talencie.. obym sie mylil.

stare 05-08-11, 15:48   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Zadam Wam przewrotne pytanie, czy do przyjęcia jest wersja:

Trener Łapin, mimo totalnej jak po wybuchu nuklearnym posuchy w polskim boksie amatorskim, marnym w tym kraju wyławianiem talentów, jest mimo wszystko w stanie, ze średnio (nie oszukujmy się) utalentowanych zawodników, nie mających najczęściej żadnej bądź wielkiej kariery amatorskiej; chłopaków, często z nie najlepszą mentalnością wojownika; bez wygórowanych, naturalnych predyspozycji fizycznych jak szybkość, balans, gibkość, JEST W STANIE ZROBIĆ TO, co - biorąc poważnie pod uwagę powyższe - osiągnęli!!!

Bienias; Włodarczyk; Jackiewicz i inni ?

Wszystko jest takie, jakie widzimy to MY, co nie zawsze oddaje RZECZYWISTOŚĆ, która również zależna jest od specyfiki interpretacji. Na wszystko można spojrzeć z dwóch, zupełnie innych płaszczyzn...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-08-11, 16:42   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Dla mnie Łapin jest, delikatnie mówiąc, chujowym trenerem.

Robi z bokserów takie ślamazary. Jak już kiedyś mówiłem, dobrze może to wpływać na narwańców typu Kostecki, ale na pewno nie na Włodarczyka, Kołodzieja, czy Wawrzyka.

O Andrzeju niewiele jeszcze można powiedzieć.
Ale patrząc na mentalność tego boksera, to raczej mało prawdopodobne, żeby coś z niego było.
On walczy, jakby go do tego zmuszano siłą, czy jakimś szantażem. Jest młody, fakt, ale młodzi bokserzy właśnie są głodni sukcesu. Narwani. Cieszą się kiedy wygrywają, kiedy im wychodzi (np Szpilka).
A ten... dupa.

Nie chcę jeszcze go przekreślać (bo za wcześnie na to), ale wg mnie nic z niego nie będzie.

To tylko media (pierdolone), szukając następnej gwiazdy (po Gołocie), puściły taką famę.
Robiąc z siebie, jak zwykle, kretynów.

Nie wiem, czy ktoś pamięta, ale Alberta Sosnowskiego też swego czasu próbowano na siłę windować w górę.
Dzięki Bogu, z jakichś tam powodów, z tego zrezygnowano.

W skrócie tyle mam do powiedzenia.

A teraz mnie zajedźcie i zlinczujcie...
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-08-11, 20:33   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Co do oceny Łapina zgadzam się z Adrianem, natomiast xco do oceny Wawrzyka - z Rollinsem. Myślicie, że gdyby Gmitruk był trenerem w HKP to Włodarczyk byłby nr 1 w cruiser? z takim potencjałem? Że w tej wadze na całym świecie nie byłoby klepszego? Przecież Krzysiek to był co najwyżej średnio utalentowany junior, kto by kiedyś pomyślał, że facet będzie w czołówce swojej wagi jako profi ? To samo kickbokser Jackiewicz.. A Wawrzyk to Wawrzyk, moze sie rozwinąć, dojrzeć, okrzepnąc ale trudno mi uwierzyć, że z tej miękkiej kluchy zrobi sie kiedyś twardy, ostry bokser.
Tak samo Majewskiego można by ściągnąć do boksu - wielki, potwornie silny, świetny motorycznie ale nawet jakby go nauczyć techniki, to bez psychy do walki nie da rady.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania