boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 25-07-11, 20:25   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Bobby Gunn protoplastą modernistycznej walki na gołe pięści?

Bardzo ciekawą informacje podała strona zajmująca się na co dzień tematyką mieszanych sportów walki: MiddleEeasy.com.

Według piszącego na niej Kierana Mcnaira były rywal Tomasza Adamka powróci na ring w pojedynku na gołe pięści!

Przypomnijmy, że takie walki nie odbywają się oficjalnie od ponad stu lat, były one jednak prototypem obecnego boksu, a za ostatniego mistrza, który walczył w ten sposób uznaje się Johna L. Sullivana, również uznawanego za pierwszego mistrza wagi ciężkiej zawodowego boksu w ogóle, kiedy zawodnicy rywalizowali już w rękawicach. (Chociaż jest to temat dyskusyjny, gdyż w czasach Sullivana nie istniały żadne oficjalne federacje, które wręczałyby pasy mistrzowskie jak ma to miejsce teraz.)

Kieran pisze:
"Pomimo tego, że walka na gołe pięści jest dla człowieka tak samo naturalna jak jedzenie, spanie czy sarkazm, nie odbyła się takowa oficjalnie od 1889 roku. Podczas gdy tamta, ostatnia tego rodzaju potyczka skończyła się po 75 brutalnych rundach, były mistrz federacji IBA wagi juniorciężkiej Bobby Gunn (21-4-1, 18 Ko) i promotor Dave Feltman organizują zmodyfikowaną wersję tego rodzaju walki, która ma potrwać 10 półtora minutowych rund.

Przeciwnikiem Gunna będzie pochodzący z RPA Chris Thompson (0-1), a walka ma odbyć się w Arizonie (Usa) piątego sierpnia. Feltman zamierza w przyszłości organizować coraz więcej tego typu imprez w Ameryce, co podkreślił m.in w poniższej wypowiedzi:

"Myślę, że tak jak my to robimy, będąc pewnym, że wszyscy są zdrowi i trenują odpowiednio pod tego typu walki, wydaje mi się, że zagarniemy trochę rynku. To będzie niezły sport. Ludzie zawsze poszukują ekstremalnych doznań a jaki sport walki może być bardziej naturalny i czysty niż boks na gołe pięści? Sądzę, że jest to coś co ludzie będą chcieli zobaczyć... W październiku, będziemy mieli trochę większe nazwiska na horyzoncie, jak np. były mistrz UFC Ken SHamrock i kilku innych którzy są zainteresowani tym tematem.""

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-11, 20:54   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Ciekawe.. Jakieś kategorie wagowe..? Nie wydaje się, aby tego typu zabawa miała nieść w sobie większe ryzyko utraty zdrowia niż boks, co dowodzą chociażby konfrontacje na pięści w MMA, gdzie chłopaki nie mają dużych rękawic... W przypadku gołych pięści walki mogą być po prostu krótsze.. bez długiego obijania się... Albo jeden łamie palce czy nadgarstek na głowie drugiego, albo jeden z nich pada po nawet względnie czystym ciosie na szczękę..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-11, 21:30   #3 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ta, dokładnie. W boksie jest kumulacja ciosów. Uliczna bitka czy MMA to zazwyczaj kilka ciosów konkretnej mocy i po sprawie. Na dluzsza mete w boksie bardziej narazone jest zdrowie zawodnika.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-11, 22:10   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

jak kilka lat temu jakis bokser zmarl w szatni po walce od duzej liczby ciosow rekawica i komisje lekarskie sie zbieraly i na forum medrkowali co robic,co robic towarzysze?!?!? to ja taki swiezak na forum wyskoczylem i napisalem zeby zdjeli rekawice to zostalem wyzwany od laika i oszoloma.
Jak przeczytalem jak potraktowano moja wypowiedz to odpisalem ze mam wrazenie ze jak "Wy" znalezlibyscie sie w komisji lekarskiej to zapewne zakazalibyscie tak duzej liczby ciosow w jednej rundzie i wprowadzili limity.
Po tej wypowiedzi oczywiscie poszly pogromy na moja osobe i omalo nie wypedzono mnie idac na mnie z pochodniami
Dzisiaj wiekszosc z nich jest na "elitarnym" polskimringu a ja tutaj sie uchowalem i zanizam poziom

a dzisiaj prosze. jakis jegomosc pieknie rzecze ""Pomimo tego, że walka na gołe pięści jest dla człowieka tak samo naturalna jak jedzenie, spanie czy sarkazm, nie odbyła się takowa oficjalnie od 1889 roku." i ma zamiar to wprowadzic w zycie.

a ja tylko chcialem powrotu do normalnosci postepowcy psia jego mac.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-11, 23:40   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

uwielbiam artykuły o starych bokserach. więcej takich i obszerniejszych please.
gigastolec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-11, 02:31   #6 (permalink)
contender

Domyślnie

wole i tak prawdziwy boks w rekawicach gdzie liczy sie wszystko.. mozesz wygrac za rowno za pomoca techniki.. jak i tez przepiuscil lomot na przeciwnika.. a takie walki na gole piesci to jak solowa w gimnazjum
ktos dobrze trafi w nos typ sie zaleje i koniec.. wiem cos o tym, tu kazdy w sumie moze wygrac z kazdym.
A bobby gunn na to polecial bo dobra kaske na starcie pewnie proponuja ;D
effukt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-11, 02:46   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Mam nadzieję że pomysł się rozwinie.
Ciekaw jestem, jak będą wyglądać gardy zawodników i ogólnie obrona, bez rękawic.
Jesli są ludzie chętni do takich walk, to czemu nie?
tygrum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-11, 02:48   #8 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał tygrum Zobacz post
Mam nadzieję że pomysł się rozwinie.
Ciekaw jestem, jak będą wyglądać gardy zawodników i ogólnie obrona, bez rękawic.
Jesli są ludzie chętni do takich walk, to czemu nie?
garda bedzie wygladala tak jak w mma - lepiej komus wyjebac zamiast sie bronic.
effukt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-11, 08:33   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Boks na gołe pięści. A kto im będzie składał połamane palce, po walce?
No, chyba, że będą walczyć w bandażach.
Sądzę, że jest to taka próba zarobienia lepszej kasy, przez miernoty bokserskie.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-11, 09:51   #10 (permalink)
V.I.P

Nominowany 19 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rollins Zobacz post
Boks na gołe pięści. A kto im będzie składał połamane palce, po walce?
No, chyba, że będą walczyć w bandażach.
Sądzę, że jest to taka próba zarobienia lepszej kasy, przez miernoty bokserskie.
W obawie o to że pokaleczą sobie dłonie, mogą uderzać bardzo rzadko, będą się czarować, a wyprowadzać będą ciosów jak na lekarstwo. Oczywiście to tylko takie tam przymyślenia, bo znajdą się tacy którzy będą chcieli naprawdę walczyć, chodzi mi o kogoś ala Tyson.

No to Kimbo wróci do swoich klimatów...
eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania