boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-07-11, 21:54   #1 (permalink)
contender

Nominowany 41 razy w 13 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Huck już w Monachium. Arslan chce z nim walczyć

Mistrz organizacji WBO w wadze junior ciężkiej, urodzony w Bośni Marco Huck (32-1, 23 KO) przybył w dniu dzisiejszym do Monachium, gdzie w sobotę stoczy walkę w obronie tytułu z Argentyńczykiem Hernanem Hugo Garayem (34-5, 18 KO). To będzie ekscytujący tydzień. Mogę obiecać moim fanom kolejne spektakularne widowisko i efektowne zwycięstwo - powiedział 26-letni pięściarz z Bielefeld.

Tymczasem zainteresowanie pojedynkiem z Huckiem zgłosił były czempion WBA, rutynowany Firat Arslan (30-5-1, 19 KO). Chciałbym otrzymać kolejną szanse walki o pas mistrzowski. Huck to zdecydowanie rywal ze szczytu mojej listy życzeń. Choć jestem pewien, że nie stanie ze mną do walki, bo wie że zostanie pokonany. To twardy gość, ale nie wnosi do ringu niczego, czym mógłby mnie zaskoczyć albo zdominować - powiedział 40-letni Arslan.

Aby jednak mógł otrzymać swoją szansę, musi w najbliższy piątek pokonać w Goeppingen niedoszłego rywala Tomasza Hutkowskiego, 35-letniego Lubosa Sudę (23-5-1, 15 KO). Będzie to rewanż za pojedynek tych pięściarzy w 2003 roku, kiedy to lepszy okazał się bokser z Czech.

Paweł Kulig jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-07-11, 09:00   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Arslan wyrazil chec walki z Huckiem. Pytanie czy Huck wyraza chec walki z Arslanem. Nie wiem jak to jest w Niemczech ale w mojej opinii Arslan to juz trup i nie widze za co mialby dostac walke o oas no ale tam wszystko jest mozliwe...
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-07-11, 15:22   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Huck, jakkolwiek prymitywny, bez problemu wykończyłby Arslana przed czasem. Pod względem sportowym taka walka byłaby bez sensu.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-07-11, 16:34   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

Huck nie zdołałby znokautować Arslana, jestem tego niemal pewien. Arslan jest bardzo dobry i konsekwentny w obronie. Co prawda jego permanentna podwójna garda może irytować i zniechęcać, ale jest dzięki temu bardzo skuteczny. Poza tym to bardzo twardy gość. To, co zgotował mu Guillermo Jones było wprost piekłem, ale Panamczyk nie potrafił go do końca złamać. Sędzia przerwał pojedynek litując się nad niemiłosiernie obijanym Arslanem. Z Hereliusem przegrał prowadząc wysoko na punkty, bo był skrajnie odwodniony i wyłączyło mu prąd w 11. rundzie.

Huck by to wygrał, ale jest zbyt ograniczony, żeby zmiażdżyć Arslana. Problemem może być to, że Oener (obecny promotor Arslana) nie jest łatwym partnerem w interesach (delikatnie mówiąc). Ale jeżeli wcześniej miał być Frago dla Hucka, to może być i Arslan. Ja obejrzałbym tę walkę, pewnie dlatego, że w ogóle wykazuję niezdrowe zainteresowanie boksem w Niemczech

stare 12-07-11, 17:33   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Naprawdę chciałbym zobaczyć Diablo z Huckiem i mam wrażenie, że miałby z nim większe szanse niż z pozostałą czołówką... Huck minimalnie wygrał ze słabszymi mimo wszytsko fizycznie od Daiblo Ramirezem czy Nakashem.. Trudno mi sobie wyobrazić, stojącego przy linach Hucka dającego obijać się Włodarowi.. Tu Krzysio nie musiałby martiwć się o swoją lotność...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-07-11, 18:14   #6 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

No nie wiem Pawel. Arslan jest juz mocno wypalony i nawet ta obrona nie pomogla mu za bardzo w starciu z Hereliusem.

Swoja droga jaka byla wtedy punktacja po 10 rundach?

stare 12-07-11, 18:46   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Rozumiem, że Paweł zakłada hipotetyczną dyspozycję Arslana, nawiązującą do jego najlepszych lat... Dzisiaj - po ostatniej walce - z tego co pamiętam ten starszy pan został zabrany do szpitala z koniecznością podłączenia do kroplówki.. i to nie na skutek ciosów rywala..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-07-11, 18:58   #8 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

A faktycznie przypominam sobie ze bylo cos takiego...moze nie mam racji ale Arslan zawsze byl dla mnie takim Niemieckim miszczem i nigdy nie robil na mnie wrazenia...

stare 12-07-11, 19:21   #9 (permalink)
contender

Domyślnie

Z tego co pamiętam, Herelius wygrał ze 2-3 rundy na początku walki, potem Arslan narzucił swój styl. Nie wiem, czy podano oficjalną punktację do momentu przerwania walki, ale na moje oko raczej wyraźnie prowadził, do tego walka w Niemczech, wiecie...

Faktycznie wyniesiono go na noszach, ale to był efekt skrajnego odwodnienia. To był okres dużych upałów, w hali też było bardzo gorąco, a Arslan prawdopodobnie pił za mało wody w przerwach. No i skończyło się fatalnie.

Ja bym go nie skreślał do końca, bo on ma w ogóle dość nietypową karierę. Wystrzelił praktycznie dopiero w wieku 35 lat, potem kilka niezłych walk... Żeby nie było nieporozumień zaznaczę, że dla mnie Arslan przegrywa dziś z każdym mistrzów, ale z każdym trochę inaczej. Cunn obskakiwałby go i punktował, podobnie - choć nie tak skutecznie - Hernandez, Huck obijałby jego gardę bez większego skutku, ale pewnie wygrałby prawie wszystkie rundy, a z Włodarczykiem... Cóż, gdyby Krzysiu przyjął walkę w półdystansie, czego się nie boi, to była niezła walka. Rzecz jasna, ze wskazaniem na Diablo w ostatecznym rozrachunku.

Dla mnie Arslan to taki solidny średniak, ale ceniłem go za niektóre cechy: wspomnianą twardość, wywieranie presji i skuteczność w obronie. Sam jestem ciekawy co z niego zostało, być może okaże się, że jest już skończony, ale dziś bym tego nie przesądzał. Na tle bardzo słabego Bilaka w kwietniu zaprezentował się dobrze, ale to oczywiście żaden sprawdzian.

stare 12-07-11, 22:02   #10 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

dajcie huckowi cunninghama.
effukt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania