boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 31-03-11, 21:43   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie ''Interesujący" sprawdzian Włodarczyka

Krzysztof Włodarczyk cieszy się opinią pięściarza obdarzonego piorunującym uderzeniem; ciosem kończącym, pozwalającym mu na "wykończenie" rywala w najmniej spodziewanym dla niego momencie. Opinię tę zyskał sobie w 2001, kiedy to na początku swojej zawodowej kariery, po trudnych dla siebie 9 rundach, próbując dodatkowo swych sił na "boisku gospodarza", znokautował w 10 odsłonie - w całkiem przyzwoitym stylu - faworyzowanego wówczas włoskiego pięściarza, Vincenzo Rossitto. Od tamtego momentu Diablo "zwalał z nóg" kolejnych rywali, zdobywając, tracąc oraz kolejny raz zdobywając mistrzowski, prestiżowy tytuł w kategorii junior ciężkiej.

W najbliższą sobotę przyjdzie Polakowi stanąć do drugiej obrony wspomnianego pasa. Przypomnijmy, że ów tytuł zawisł ponownie na biodrach Diablo w maju 2010 roku po rewanżowym starciu z Giacobbe Fragomenim. Krzysio nie miał dużych problemów ze znokautowaniem Włocha; podobnie bez większych problemów odbyła się pierwsza obrona tego liczącego się w całym świecie tytułu. Na dystansie 12 rund, wypunktował on amerykańskiego oponenta, Jasona Robinsona i mimo, iż postawa Polaka pozostawiła w wielu kibicach duży niedosyt, zwycięstwo Włodarczyka pozwoliło mu na zachowanie mistrzowskiego pasa.

Cokolwiek chcielibyśmy powiedzieć mądrego na temat sobotniego przeciwnika polskiego boksera, jedno wydaje się bezdyskusyjne. Pochodzący z Portoryko, 33-letni Francisco Palacios może okazać się rywalem nieporównywalnie trudniejszym od Fragomeniego, czy tym bardziej Robinsona. Celowo użyłem tu określenia "może okazać się", bowiem tak naprawdę nikt z nas nie ma prawa wiedzieć, na co stać najbliższego rywala mistrza. Jakiekolwiek dywagacje na temat szans obu zawodników są o tyle jałowe, gdyż trudno porównać doświadczenie obu pięściarzy. The Wizard, na przestrzeni swojej kariery nie spotkał się w ringu z nikim liczącym się pod względem umiejętności i pięściarskich dokonań; z drugiej strony, polskiemu obozowi otuchy nie może dodawać fakt, z jak dużą łatwością radził sobie Portorykańczyk ze swoimi dotychczasowymi rywalami.

Pojedynek ten pobudza wyobraźnię kibiców zdecydowanie bardziej, niż było to w przypadku ostatniej walki Włodarczyka. Ówczesyn rywal Krzyśka, Jason Robinson to pięściarz co najwyżej niezły, nie będący fizycznie w stanie zrobić większej krzywdy silnemu Polakowi. Co prawda jego wyszkolenie techniczne, odwrotna pozycja okazała się dla naszego zawodnika niemałym wyzwaniem; Amerykanin tego pojedynku, z tytułu powszechnie "obowiązujących praw fizyki" wygrać po prostu nie mógł. Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się w przypadku spekulacji na temat szans championa z Palaciosem. Portorykańczyk może nie ustępować Krzysiowi ani pod względem siły fizycznej, ani w umiejętności kończenia pojedynków przed czasem, ani tym bardziej w motywacji do odniesienia sukcesu.

Portorykański pięściarz przyjechał do Polski w jednym, jedynym celu. Chce zdobyć mistrzowski tytuł i jest do tego wyzwania w pełni przygotowany. Grubo ponad 100 rund sparingowych, utytułowani sparingpartnerzy, to wszystko ma zapewnić mu w sobotę zwycięstwo; wygraną przez nokaut, bowiem w przeciwnym wypadku będzie mu bardzo trudno odebrać pas mistrzowi. Wie to Palacios, wie również Włodarczyk, przebąkujący coś o klasie swojego rywala, jakoby miał to być najtrudniejszy przeciwnik w jego zawodowej karierze. Jak bardzo myli się Diablo w ocenie swojego najbliższego przeciwnika? Jak bardzo mylą się ci, mający Palaciosa za bokserskie zero? Jak w końcu daleko błądzą kibice przepowiadający zmianę właściciela mistrzowskiego pasa? Sobotni wieczór powinien dać nam odpowiedź.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-03-11, 21:52   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Co tu dużo gadać.. kręci mnie ta walka.. Może być naprawdę różnie, co wywołuje pożądane emocje.. Obaj to drwale, a takie starcia niosą za sobą dużo adrenaliny

stare 31-03-11, 22:05   #3 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Będzie ciekawie i mimo uznanej marki oponenta Diablo dla mnie jest faworytem i cięzko byłoby się pogodzić z jego porażką..tfuu tfuu

Prognozuje pełny dystans..
jolawasel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-03-11, 22:10   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Gdyby nie ten pas, to więcej emocji wywołałby we mnie Jonak...
mehehe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-03-11, 23:01   #5 (permalink)
champion

Nominowany 68 razy w 28 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał mehehe Zobacz post
Gdyby nie ten pas, to więcej emocji wywołałby we mnie Jonak...
Przeciez to jedna z ciekawszych walk Diablo ostatnimi czasy bo przeciwnik niepokonany, mandatory, etc. Ja stawiam ze Diabel wygra to przed czasem ok 8 rundy ale sama walka moze byc ciekawa.
Marcin Zimerman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-04-11, 01:45   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Walka bedzie ciekawa dzieki Palaciosowi to jest efektownie(!!!) i efektywnie walczacy zawodnik.. ja cenie sobie takich bokserow, zupelne przeciwienstwo Polaka stad moja niechec do takich jak Diablo

Fakt nie widzialem duzo walk Palciosa.. tylko co z tego? Po zobaczeniu tego co jest na jutub tez mozna wyciagnac wnioski nie jakies daleko idace, ale cos tam wiem
Po tym co widzialem wydaje mi sie, ze jest duza szansa na nowego mistrza

Wszystko zalezy jakiego zobaczymy Diablo jak takiego jak z walki z Cunninghamem, to jestem spokojny o Palaciosa to bylaby miazga!!!

Z drugiej strony, Wlodarczyk nawet jak bedzie probowal wywierac presje, to nie posadzam go o przewage nad Francisco, jest zbyt sztywny, czym mialby go zaskoczyc(tylko cios!! i tu powinien szukac szansy), to raczej Palacios bedzie go punktowal

Tak, widzac Palciosa doslownie kilka razy z jakimis kelnerami, dochodze do wniosku, ze Krzysiu nawet jak wygra, to bedzie miec baaardzo duze problemy.

Mam nadzieje, ze wygrana rozstrzygnie sie przed czasem, zeby nie bylo zadnych niejasnosci, czy pretensji o slusznosc werdyktu.

A dla Palciosa wybralbym taka taktyke jak Tiozzo na Michalczewskiego, tzn, bic seriami, wywierac presje i uderzac z dolu!!
Mysle, ze lepiej zaryzykowac i postawic wszystko na jedna karte nawet za cene porazki przed czasem, niz pozwolic decydowac sedziom.

To moja ulubiona walka Darka!!!
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-04-11, 13:50   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Adrianie! Niestety Wiechu Cię uprzedził z tematem.
Pozdrawiam
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-04-11, 14:21   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

To jest przecież Nius
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-04-11, 18:01   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiechu Zobacz post
To jest przecież Nius
.. i mój punkt widzenia

stare 01-04-11, 18:48   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

A tych nigdy za wiele, (o ile mają sens..) :]

P.S
Cytat:
Od tamtego momentu Diablo "zwalał z nóg" kolejnych rywali, zdobywając, tracąc oraz kolejny raz zdobywając mistrzowski, prestiżowy tytuł federacji WBC kategorii junior ciężkiej.
Z Cunninghumem to było Ibf, i z nóg to go krzysio nie zwalił, wiem o co ci chodziło, ale jakoś tak wyszło
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania