stare 13-10-10, 16:29   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie "Super Six" - wieści.

Po tym, jak z powodów zdrowotnych, organizowany w kategorii super średniej popularny turniej Super Six, opuścił Andre Dirrell (19-1, 13 KO), organizatorzy zmuszeni zostali do znalezienia zastępcy dla innego amerykańskiego pięściarza, Andre Warda (22-0, 13 KO). Jednym z głównych kandydatów na przeciwnika dla złotego medalisty z Aten w kategorii półciężkiej, jest zwycięzca trzeciej edycji programu "The Contender", Kameruńczyk Sakio Bika (28-4-2, 19 KO).

Wcześniej, z organizowanej przez telewizję Showtime imprezy, również na skutek problemów zdrowotnych zrezygnować musiał Mikkel Kesslera (43-2, 32 KO). Wiele skazuje na to, że Duńczyk zmuszony będzie na dobre pożegnać się z karierą zawodowego pięściarza. W dniu wczorajszym, były champion dywizji super średniej podzielił się w wywiadzie z opinią, że jeżeli stan jego chorego oka, nie poprawi się w przeciągu najbliższego czasu, nie będzie dalej narażał swojego zdrowia i skończy definitywnie z czynnym boksem.

Pięściarzem, który ma zastąpić kontuzjowanego Kesslera na gali 6 listopada i stanąć na przeciw Allana Greena (29-2, 20 KO), będzie były mistrz kategorii półciężkiej, 41 letni Glen Johnson.

Andre Ward, według opinii większości kibiców, główny faworyt do wygrania całego turnieju uważa pogłoski o próbach uniknięcia pojedynku z Andre Dirrellem, w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej turnieju Super Six za nieprawdziwe.

- Dało się słyszeć opinie, jakoby mielibyśmy unikać walki i nie potrafiłem się do tego ustosunkować. To mój promotor organizuje mi pojedynki, ja jedynie wychodzę do ringu. czekam na informacje, kiedy mam rozpocząć przygotowania i robię to. Z Dirrellem nie rozmawiałem od czerwca. Nie jesteśmy tak bliskimi przyjaciółmi jak niektórzy myślą. Cały czas coś robię, jestem w treningu nawet, jak mam przerwę między walkami. Boks jest cały czas w mojej głowie. Na dzisiaj moja forma nie jest najwyższa, ale 27 listopada będę w pełni przygotowany - mówił Ward.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-10-10, 18:23   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Sytuacja hipotetyczna:

Gdyby WBC postawnowilo dac walce Ward - Bika status waki o wakant tak jak mowilo sie wczesniej i Bika w jakis sposob by to wygral to nie przeszedlby do dalszej fazy ze wzgledu na zyt malo punktow a za to mialby dwa pasy
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-10-10, 18:44   #3 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

To już nie jest super six a raczej super four plus two.

Diabelnie szkoda Kesslera(Dirrella także). Prawdopodobieństwo, że nie wrócą do boksu jest niestety bardzo duże, zwłaszcza w przypadku Duńczyka.
Janusz Cichomski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-10-10, 19:56   #4 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Ech i wlasnie jego zaluje najbardziej...

stare 13-10-10, 23:39   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

Jesli Kessler zakonczy kariere to bedzie duza strata dla tej dywizji no ale coz zdrowie jest najwazniejsze i nie mozna sobie podchodzic do tego lekka reka. Mysle ze Dirrell jeszcze wroci do czynnego boksu. A co do samego turnieju to zgadzam sie ze to nie jest juz Super Six i troche ten turniej sie nie udał, moze w innych dywizjach to ulegnie poprawie
Nihilus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-10, 08:44   #6 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

A w sumie to wszedzie pisze sie ze ma kontuzje oka ale nigdzie nie widzialem szczegolow jakiego rodzaju to kontuzja. Problem z siatkowka czy cos innego??

stare 14-10-10, 23:39   #7 (permalink)
challenger

Domyślnie

Ja przeczytałem ze poprostu moze stracic wzrok jesli bedzie dalej walczył ale nie pamietam dokładnie co mu jest dokładnie poki co trzeba czekac na wyniki badan i liczyc ze bedzie ok
Nihilus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania