boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Marquez rozważa kilka opcji (http://www.boxing.pl/forum/newsy/10997-marquez-rozwaa-kilka-opcji.html)

Adrian Golec 03-08-10 17:47

Marquez rozważa kilka opcji
 
Juan Manuel Marquez (51-5-1, 37 KO) rozważa kilka opcji. Jedną z nich jest zmiana kategorii wagowej na junior półśrednią i próba wywalczenia prestiżowego pasa w czwartej dywizji. Zadanie to byłoby o tyle trudne, gdyż musiałby pokonać w Anglii tamtejszego faworyta, większego i wspaniale wyszkolonego technicznie Amira Khana. Inną opcją jest obrona pasów WBO i WBA w dywizji lekkiej w starciu z Michaelem Katsidisem (27-2, 22 KO). Najbardziej jednak zależałoby Meksykaninowi na doprowadzeniu do trzeciej walki z Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO)

Priorytetem dla mnie jest walka z Pacquiao. Chcę tego pojedynku. Być może będę jednak musiał bronić swoich pasów z obowiązkowym pretendentem, Michaelem Katsidisem. Jeżeli zatem nie Pacquiao, będę walczył z Australijczykiem. Z Pacquiao mogę walczyć w limicie 140-142, nie więcej niż 143 funty. Z Mayweatherem zgodziłem się na wyższy limit i wytrzymałem 12 rund z najlepszym pieściarzem świata. Nie zrobię tego błędu i nie dam rywalowi ponownie takiej przewagi - mówił Marquez.

Marquez spotkał na ringu z Mayweatherem w kategorii półśredniej, mając jednak ustalenia do do minimalnego limitu wagowego - 144 funty. W dniu ważenia Dinamita ważył o dwa funty mniej od ustaleń - 142, Amerykanin wniósł na wagę o dwa funty więcej - 146, przez co Floyd poniósł poważne konsekwencje finansowe. Można jednak założyć, że w momencie wejścia na ring, różnica pomiędzy pięściarzami była dużo większa niż ta, jaką wykazało wcześniejsze ważenie. Większy i cięższy Mayweather, bez problemów wypunktował walczącego jeszcze niedawno w kategorii super piórkowej Marqueza.

Zobacz rekord zawodników:

Juan Manuel Marquez - Boxer
Floyd Mayweather Jr - Boxer
Manny Pacquiao - Boxer
Michael Katsidis - Boxer

Adrian Golec 03-08-10 17:53

Z Khanem sytuacja byłaby podobna do tej z Mayweatherem. Khan w momencie wejscia do ringu może ważyć spokojnie ponad 146 funtów, a do tego jest wyższy od Floyda.. Przy Maliganggim Anglik wyglądał jakby był z wyższej dywizji.. Katsidis to chyba najlepsza opcja.., sportowa. Z Pacmanem byłaby w zamian wielka wypłata..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.