boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-06-10, 10:02   #1 (permalink)
champion

Nominowany 68 razy w 28 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie Obóz Jo Jo Dana : oszukali nas w walce z Aydinem

Obóz urodzonego w Rumunii a obecnie mieszkającego w Kanadzie Jo Jo Dana jest zniesmaczony wynikiem jego sobotniej walki z Selcukiem Aydinem.

Jestem Bardzo zawiedziony niesprawiedliwą decyzją ostatniej soboty w Istambule. Mój zawodnik, Jo Jo Dan zastąpił Luisa Collazo w walce tymczasowy pas WBC kategorii półśredniej i zawalczył z lokalnym zawodnikiem, Selcuk Aydinem. Wzięliśmy tą walkę z trzytygodniowym wyprzedzeniem, ale zdołaliśmy się świetnie przygotować. Decyzja sędziów i występ sędziego ringowego to dla nas duży zawód. Ringowy pozwalał Aydinowi na wiele uderzeń po komendzie 'break' a nawet po gongu. Jedno z takich uderzeń poskutkowało liczeniem Dana w pierwszej rundzie. Aydin uderzał też łokciem a sędzia nei zwracał uwagi. Decyzja była bardzo niesprawiedliwa: dwa razy 114-113 dla Aydina i 116-111 dla Jo Jo Dana. Kilku niezależnych dziennikarzy dało Aydinowi tylko 3 rundy. Przygotowuje oficjalny protes do WBC i mam nadzieję, że zostanie przyznany nam rewanż. Szkoda, że tak niewielu niezależnych dziennikarzy było obecnych na walce. Jo Jo Dan ciężko pracował przed swoją pierwszą mistrzowską szansą i naprawdę zasłużył na wygraną.- powiedział Chris Ganescu z Gankor Promotions

Uderzenia łokciami i bicie po gongu to nie jedyne wykroczenia, których dopuszczał się w swojej karierze Turek. Kiedyś podczas amatorskich zawodów uderzył on sędziego, za co został zdyskwalifikowany przez AIBA i musiał rozpocząć karierę zawodową.

W walce poprzedzającej starcie z Danem, Aydin znokautował znanego w Polsce z walki z Rafałem Jackiewiczem Jacksona Osei Bonsu. Dan natomiast przez 10 rund nękał Andre Marcos Nascimento, zanim zadał mu ciężki nokaut.

Zobacz rekordy zawodników:

Selcuk Aydin - Boxer
Ionut Dan Ion - Boxer

Marcin Zimerman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania