boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Narożnik (http://www.boxing.pl/forum/naroa-nik/)
-   -   Przyszłość forum - część druga (http://www.boxing.pl/forum/naroa-nik/56522-przysza-oa-ae-forum-czae-ae-druga.html)

Tejksio 28-07-19 16:26

Przyszłość forum - część druga
 
Zakładam ten temat żeby ostatecznie uporządkować pewne rzeczy.

Jakiś czas temu, po rezygnacji Krystiana, debatowaliśmy co zrobić i ile kto może dołożyć od siebie. Było dużo chęci, minęło już trochę czasu, każdy mógł sobie to na spokojnie przemyśleć. Uważam, że teraz jest już pora na konkrety i precyzyjniejsze deklaracje. Generalnie teraz Romek ciągnie forum, ale na dłuższą metę to nie przejdzie.

O ile kojarzę, ustaliliśmy, że takim minimum dla chętnych jest regularnie wrzucany jeden news tygodniowo. Jeżeli chodzi o mnie, wiem już, że jestem w stanie wyskrobać od 3 do 5 newsów na tydzień i staram się tego trzymać. Romek - wiadomo. Widzę, że Marek prawdopodobnie niedługo też do nas dołączy, Frazier też stara się raz na jakiś czas coś wrzucić.

Proponuję żeby do końca następnego tygodnia każdy chętny ostatecznie się określił. A potem nic, tylko działać :)

Mariusz Smorawa 28-07-19 20:34

Ja tam bym mógł coś popisać, ale ja nie do końca kumam, co i jak z obsługą strony.

Marek Cudek 28-07-19 21:15

Ja się deklaruje co do minimum. Widzę, że to jakoś hula, ale ewidentnie czasem brakuje jakiegoś tematu i to bardzo widać. Zrobiliście fajny krok do przodu, teraz, tak jak piszesz, czas najwyższy na następne działania.

Przydałoby się kilku ludzi do newsów, jak Andrzej wrzuci filmik i ktoś jeszcze np. Darek jakiś felieton raz na tydzień skrobnie, to będzie super. Mnie najbardziej brakuje Darkowego przeglądu walk mających się odbyć.

Wcale nie musi być gorzej niż dawniej, kiedyś też nie wszystko było super.

Roman Wojewoda 29-07-19 06:14

Potrzebne są jeszcze z dwie-trzy osoby, które ten jeden news tygodniowo przetłumaczą i coś wrzucą, mogę pomagać z doborem newsów czy edycją, jednak najwięcej czasu zajmuje zawsze przetłumaczenie, dobranie i obrobienie zdjęcia, jeśli nie ma dobrego w galerii itp.

Krystian Sander 29-07-19 10:34

Myślę, że obróbkę zdjęć można sobie darować. Strona i tak jest rozciągnięta, a żeby tak nie było, to wszyscy musieliby wrzucać fotki w odpowiednim formacie (do 620 szerokości). Tymczasem formaty zdjęć falują, co pewnie sami widzicie. Dlatego foty można ładować bezpośrednio z zagranicznych źródeł, o ile nie są one naprawdę ogromne. Fajnie by było, gdyby każdy mógł sobie wejść i dodać newsa, gdy ma ochotę. Oczywiście każdy, kto czuje się na siłach ;)

Lojalny Kibic (thekudiq) 29-07-19 10:38

Brawo za walkę i chęci. Ciesze że życie na forum będzie kontynuowane. przyzwyczaił się człowiek przez te 5 lat jak tu siedzi.

puciu 29-07-19 11:40

OK, ale jak ma działać to minimum dokładnie od strony technicznej? Wybieram sobie dowolnego newsa tłumacze, szukam grafiki (edytuje) i całość podsyłam jakiejś osobie z redakcji do uploadu? Przydała by się lista osob z uprawnieniami...oraz jakieś niewidoczne forum dla osób które akurat tłumaczą newsy tak aby się nie dublować.

wariat3000 29-07-19 13:40

tez bym mogl robic minimum, czyli news tygodniowo.

Krystian Sander 29-07-19 14:09

Cytat:

Napisał puciu (Post 602190)
OK, ale jak ma działać to minimum dokładnie od strony technicznej? Wybieram sobie dowolnego newsa tłumacze, szukam grafiki (edytuje) i całość podsyłam jakiejś osobie z redakcji do uploadu? Przydała by się lista osob z uprawnieniami...oraz jakieś niewidoczne forum dla osób które akurat tłumaczą newsy tak aby się nie dublować.

- Osobie z redakcji... Ale teraz redakcji tak naprawdę nie ma. Tak więc najwygodniej byłoby, gdyby osoby chcące pisać od razu, bez konieczności zatwierdzania przez kogoś, pisały bezpośrednio na stronę. Czyli tak jak Tejksio np., który dostał prawa do pisania bezpośrednio na stronę, a nie do moderacji.

- Taki temat jest. Osoby z uprawnieniami widzą tematy redakcyjne, niewidoczne dla pozostałych. Jest tam temat do ZAKLEPYWANIA TEMATÓW.

Z!D0 29-07-19 15:54

Też mogę skrobnąć newsa od czasu do czasu.
Co do obrabiania zdjęć, to rozumiem, że chodzi o zwykłą zmianę rozdzielczości. Takie coś robi się w 5-10 sekund pierwszym lepszym programem oferującym podstawową obróbkę obrazków. Polecam IrfanView, waży może z kilka MB.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.