boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Legendary Nights (http://www.boxing.pl/forum/legendary-nights/)
-   -   Top 10 Heavyweight (http://www.boxing.pl/forum/legendary-nights/7759-top-10-heavyweight.html)

Jaffay 27-02-10 19:25

Top 10 Heavyweight

Temat, w którym przedstawiamy 10 najlepszych naszym zdaniem zawodników w historii wagi ciężkiej. Na dzień dzisiejszy tak wygląda moja:

1. Muhammad Ali
2. Joe Louis
3. Larry Holmes
4. Lennox Lewis
5. Jack Johnson
6. Evander Holyfield
7. Rocky Marciano
8. Joe Frazier
9. Jack Dempsey
10. Sonny Liston

Felixous 27-02-10 19:33

Oj Jaffay, a gdzie Foreman, a gdzie Mike Tyson ;) ?

Tomasz Siwko 27-02-10 19:38

Chyba sie juz w to bawilismy :P ale zmienilem swoja ocene od tamtego czasu

1. Muhammad Ali
2. Joe Louis
3. Larry Holmes
4. Harry Wills
5. Jack Johnson
6. George Foreman
7. Mike Tyson
8. Lennox Lewis
9. Rocky Marciano
10. Joe Frazier

Ja bym sie bardziej zapytal jaffaya gdzie jest Harry Wills ;)

Jaffay 27-02-10 19:55

Cytat:

Napisał Felixous (Post 262802)
Oj Jaffay, a gdzie Foreman, a gdzie Mike Tyson ;) ?

I to jest ból układania top 10 - jest tylko dziesięć miejsc, a nie chciałem iść na łatwiznę i rozdawać pozycji ex equo. Foreman i Tyson zajmują u mnie miejsca w przedziale 11-15 ale równie dobrze mogliby być w top 10. Foreman był jednym z najpotężniejszych ciężkich, to zdecydowałem, że inni (np: Sonny Liston) bardziej zasługują na top 10. Przyjrzyjmy sie karierze Foremana:

Joe Frazier - dwa miażdzące zwycięstwa, jednak wg mnie nie był to Frazier u szczytu formy, oraz Joe bardzo pasował stylistycznie Foremanowi. Absolutnie jednak nie podważam wielkości tych zwycięstw, jednak to one są największym sportowym osiągnięciem Foremana.

Jimmy Young - tutaj widoczne jest jak bardzo style rywali decydują o przebiegu walki. Jasne, że Foreman był słabo przygotowany, ale chyba powinien był sobie poradzić z Youngiem.

Michael Moorer i odzyskanie tytułu - wielka chwila w historii boksu, jednak co do samego pojedynku, to niezapominajmy, że Moorer dosyć wyraźnie ogrywał George i o wyniki zdecydował jeden cios. To w jaki sposób Foreman w ogole otrzymał szansę walki o tytuł, też nie pozostaje bez konsekwencji.

O Tysonie można w nieskończoność...porażki z douglasem i Holyfieldem kosztują go miejsce w Top 10

Felixous 27-02-10 20:17

1. Mike Tyson
2. Joe Louis
3. George Foreman
4. Muhammad Ali
5. Jack Johnson
6. Riddick Bowe
7. Lennox Lewis
8. Joe Frazier
9. Larry Holmes
10. Sonny Liston

Jaffay 27-02-10 20:18

Cytat:

Napisał Tomasz Siwko (Post 262803)
Chyba sie juz w to bawilismy :P ale zmienilem swoja ocene od tamtego czasu

1. Muhammad Ali
2. Joe Louis
3. Larry Holmes
4. Harry Wills
5. Jack Johnson
6. George Foreman
7. Mike Tyson
8. Lennox Lewis
9. Rocky Marciano
10. Joe Frazier

Ja bym sie bardziej zapytal jaffaya gdzie jest Harry Wills ;)

Bawiliśmy, ale trochę sie pozmieniało:)

Ciężko mi wstawić Willsa do dziesiątki, mimo że są do tego duże podstawy (swoją drogą #4 to odważna decyzja). Wills nie miał okazji do walki z Johnsonem, Dempseyem czy Tunneyem - czyli absolutnie najlepszymi z okresu, w którym Wills walczył. Walczył przez lata z czołowymi ciężkimi jak McVey, Jeannette, Langford (jednak coraz już starszym) i innymi mniej znanymi (Tate, Clark) ale zabrakło mu konfrontacji z tymi najlepszymi. To napewno nie jego wina i jest to niesprawiediwe, ale takie były czasy. Mówi się, że unikał go Dempsey - wg mnie absolutnie nie. Uważam też, że z pięściarzami typu McVey, Jeannette czy doświadczony Langford Jack Dempsey by sobie poradził. Jack deklasował podczas treningów Billa Tate'a, ktory należał do najgroźniejszych czarnych tamtego okresu, więc czemu nie?.

Na Dempseya nie patrzę tylko przez pryzmat walki z Willardem, ale przede wszystkim całego szeregu dobrych zawodników, których pokonał (Sharkey, Carpentier, Gibbons, Brennan, Miske, Papke, Fulton, Morris, Firpo). Pamiętajmy jeszcze o drugiej walce z Tunneyem i długim liczeniu. Gdyby nie porażki z Flynnem i Meehanem we wczesnych latach miałbym Dempseya jeszcze wyżej. A gdyby dane byłoby mu walczyć z Willsem, Langfordem, McVey czy Jeanette to myślę, że mógłby być w pierwszej trójce.

Tomasz Siwko 27-02-10 20:19

Felixous, tez bardzo cenie Tysona ale pierwsze miejsce to przesada. Wierze ze mial on potencjal zeby stac sie najwiekszym w historii, ale patrzac zupelnie obiektywnie, najwiekszym w historii nie zostal. Jego osiagniecia przy osiagnieciach chociazby Aliego sa bardzo skromne.

Jaffay 27-02-10 20:21

Cytat:

Napisał Felixous (Post 262806)
1. Mike Tyson
2. Joe Louis
3. George Foreman
4. Muhammad Ali
5. Jack Johnson
6. Riddick Bowe
7. Lennox Lewis
8. Joe Frazier
9. Larry Holmes
10. Sonny Liston

Tyson #1, Foreman #3, Ali #4...what's your story Felixous?;)

Felixous 27-02-10 20:41

Moim skromnym zdaniem największym ciężkim był Tyson. Owszem nie osiągnął być może tyle co Ali, czy nawet Holyfield, ale dla mnie i tak był w swoim prime był najwiekszy. Foremana z kolei bardzie cenię niż chociażby Alego. Dla mnie walka w Kinszasie to była akurat ta jedna z 10 walk obu którą wygrał Ali. Każdą inną, odbywaną w innych warunkach, w innym klimacie, wygrałby Foreman. Dla mnie to niszczyciel, w formie zabijał kazdego ciężkiego w ringu, być może również Tysona ;) . Dopiero 4 miejsce Alego jest wypadkową mojej realnej oceny jego umiejętności czysto bokserskich i również mojej sympatii do niego. Ali to był wielki bokser, ale "największego" czynią z niego nie jego umiejętności ale jego historia, jego PR i jego działalność pozaringowa.

Bonsante 27-02-10 20:53

Dla mnie Tyson porównując obiektywnie do reszty pięściarzy wymienianych tutaj najczęściej zajmował by miejsce w środku tej 10. Potencjał, potencjałem, ale ciężko ocenić wybitność "prime" Tysona gdyż w owym okresie nie dane mu było zawalczyć z nikim wybitnym. Holmes oczywiście był wybitny, ale jego forma z walki z Żelaznym już nie była tą wybitną.

Moja 10

1. Muhammad Ali
2. Lennox Lewis
3. George Foreman
4. Joe Louis
5. Evander Holyfield
6. Larry Holmes
7. Riddick Bowe
8. Mike Tyson
9. Jack Johnson
10. Jack Dempsey

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.