stare 30-06-17, 08:16   #1 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie 10 najbardziej emocjonujących pojedynków

Jak wyżej. Kryteria czysto subiektywne. Podawajcie swoje! :D

Sparow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-06-17, 11:18   #2 (permalink)
champion

Domyślnie

cieżki temat bo ja sie najbardziej emocjonowałem przy walkach niekoniecznie ekscytujących, poza tym co innego oglądac life a co innego po iluś latach jak np Ali-Frazier III która obfitowała w niewiarygodną ilośc akcji. Osobiście najbardziej emocjonowałem się chyba przy Tyson - Botha, jedna z pierwszych walk jakie oglądałem w tv niemal na żywo -z kilkugodzinnym opóźnieniem co w sumie dało się wyczuć w komentarzu na Polsacie, jak myślicie że gorzej od Kostyry sie nie da to szkoda że nie słuchaliście Kostrzewy Walka gdzie przy oglądaniu dosłownie drżały mi łydki mimo że wyjątkowo brzydka, pełna klinczy, z małą ilością ciosów , trudno do niej wracać po latach. To już był jakiś tam ułamek Tysona z lat 80-tych. Wciąż jednak niesamowicie emocjonujący, nie kojarze innego boksera z takim "bad intentions" w każdej praktycznie akcji. No i oczywiście walki Gołego z Bowe II ( to słyszane w radiu, z odtworzenia to jużnie to samo), z Sandersem, z Grantem. w sumie sporo tego było, na pewno nie wszystko pamiętam. Jezeli jednak miałbym strzelać to:
Castillo-Corrales I
Lewis-Kliczko
Joshua-Kliczko
Gołota-Grant
Tyson-Williams
Michalczewski-Hall II
Gołota- Sanders
Gołota-Tyson
Abraham-Miranda
Kudriaszow-Durodola

Oczywiście bardzo subiektywnie, jak widać chłopaki głownie z cieżkich wag, na pewno coś pominałem bo wiele walk zapomniałem i dlatego łatwiej mi przychodza na myśl te które odbyły się w ostatnich latach. najważniejsze że wszystkie widziane na żywo. Poza tym w większości takie gdzie stawka była spora, nazwiska wzbudzajace emocje plus jakieś tam dodatkowe smaczki. Zdarzały się walki mega emocjonujące ale kompletnych anonimów albo mało prestiżowe jak np Bakhtow-Samilsan lub Sanders-Williamson. Obiektywnie dużo lepsze niż np Tyson-GołyWiadomo że przy walkach rodaków poziom emocji jest inny. Gdyby brać poduwage te które oglądałem znając dobrze wynik to z pewnością lista byłaby zupełnie inna: Ali-Frazier I i III, Norton-Holmes, Leonard-Hearns, Hagler-Hearns, Gatti-Ward, Gonzales-Carbajal I i wiele innych.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-06-17, 11:46   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Ja osobiście dopisałbym walki na linii Barrera - Morales - Pacquiao... gdyż właśnie te pojedynki, wstrząsnęły moją osobą, czyniąc mnie fanem pięściarstwa. Dopisałbym pierwsze walki Paca z Dinamitą, o późniejszych starciach, typu Castillo - Corrales, czy Marquez - Diaz nie wspominając. Wszystko rozbija się o subiektywne emocje; o to, komu kibicowaliśmy, czym jest dla nas boks, jaki boks preferujemy.

10 walk to wyraźnie mało. Nie sposób pominąć krwawych walk Gołego z Bowe'em, czy wcześniejsze, Holy'ego z Bowe'em, podobnie jak wiele innych z ówczesnej wagi ciężkiej, które podobnie jak te, wymienione na początku, ale w wykonaniu kogutów, miały znaczący wpływ na ugruntowanie się mojej pasji.

Potrzebowałbym pół dnia, żeby cofnąć się pamięcią i przywołać minione stany emocjonalne i minimum katalog 50-ciu walk.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-06-17, 12:51   #4 (permalink)
prospect

Domyślnie

Goły Bowe II jak teraz oglądam to są duże emocje ( swoją drogą na youtube jest ta walka i komentują ją Pindera. Ten sam Pindera, który zwykł trochę usypiać podczas walk i nie do końca potrafi przekazać emocje to tam jest zupełnie innym gościem ), więc co dopiero musieli czuć ludzie oglądający to na żywo. Nie mówiąc już o tych na hali...

stare 30-06-17, 18:10   #5 (permalink)
V.I.P

Nominowany 13 razy w 3 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

1. Na pewno walki Gołoty. Facet z kim by nie walczył, to zawsze była mega zagadka co się stanie. Nasz człowiek w wielkim świecie boksu. Robił robotę. Szacunek na wieki!

2. Na pewno trylogia Gattiego z Wardem. Co to oni wyprawiali, tam serca obu były znacznie ważniejsze niż te pięści.

3. Bracia Kliczko mają po jednej świetnej wojnie w karierze. Witalij z Lennoxem, a Władimir z Joshuą. Obie genialne, zupełnie inne niż reszta.

4. Na pewno powinien wskoczyć tu gdzieś Bradley, który też raczej był oskarżany o nieciekawy styl, więc żeby było ciekawie to zdecydował by kopać się z koniem. Tym koniem był Rusłan Prowadnikow.

5. Z niższych wag jeszcze Vazquez z Rafą Marquezem. Naparzanka aż miło.

6. Z naszych chłopaków. To świetne widowisko dał Adamek z Briggsem, albo Głowacki z Huckiem.

7. Skoro cruiser to Lebiediew - Jones.

8. Gdzieś musieliby się tu znaleźć meksykańscy wojownicy jak Barrera czy Morales. Najlepiej razem. Ich potyczki.

Pewnie jest sporo tego, co mi na tą chwilę umknęło
eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-17, 13:59   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

Vitek jeszcze miał fajną walkę z Sandersem. Wiadomo nie tak epicką jak z Lewisem, ale póki Corrie miał zapas sił to nie dał sobie krzywdy zrobić, a potrafił jeszcze swoimi szybkimi rękami wypuścić kilka groźnych ciosów. Vitek swoją droga chyba najbardziej niespełniony pięściarz przez brak klasowych rywali.

stare 02-07-17, 14:01   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał eMCe Zobacz post
5. Z niższych wag jeszcze Vazquez z Rafą Marquezem. Naparzanka aż miło.
O właśnie, te walki są nieco zapomniane, a to takie same klasyki meksykańskich wojen jak Barrera - Morales. Fantastyczne pojedynki.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-17, 16:51   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Z tych starszych:
Salvador Sanchez- Azumah Nelson
Wilfred Benitez- Bruce Curry I
Wilfredo Gomez- Lupe Pintor
Holyfield- Qawi I
Shavers -Lyle
Z tych nowszych
Salido-Lopez I&II
Lopez -Mtagwa
Pacqiao-Morales I
Takayama- Rodriguez

Bo te najbardziej znane napewno kojarzycie :D
mis64 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-07-17, 23:28   #9 (permalink)
champion

Nominowany 7 razy w 2 Tematach
Domyślnie

Tak na szybko:
-Lopez vs Mtagwa - niesamowita naparzanka boksera kreowanego na top P4P z anonimem
-Huck vs Powietkin - miała być łatwa robota Saszy a jak było wszyscy pamiętamy
-Wałujew vs Holyfield - dziadek w kapitalnej formie i popisowy przekręt Sauerlanda
-Czakijew vs Włodar - przetrzymanie przez Polaka szturmu i przechylenie szali na swoją stronę, kto się wtedy spodziewał, że w późniejszych latach Rachim okaże się jeźdźcem bez głowy
-Lewis vs Kliczko - jako dzieciak kibicowałem Ukraińcowi i nie mogłem pojąć jak sędzia mógł przerwać pojedynek. Dzisiaj byłbym za Lewisem.
-Michalczewski vs Gonzalez - po werdykcie sędziowskim autentycznie się popłakałem, mając wpojoną przez dziadka sympatię do Tigera traktowałem go jak dobro narodowe - dzisiaj patrzę na jego karierę zupełnie inaczej
-Fonfara vs Stevenson - po nokdaunie na Adonisie resztę walki oglądałem na stojąco
-Chisora vs Kliczko - prime Dereck potrafił nakręcić atmosferę w ringu i poza nim
-Joshua vs Kliczko - tu nie trzeba nic pisać
-Cotto vs Martinez - ostatnia, lecz niechlubna pozycja. Nigdy w życiu nie byłem tak zniesmaczony oglądając boks.

Gołota pominięty celowo bo na upartego mógłby zająć cały ranking. Paradoksalnie nudni bracia Kliczko skradli aż trzy pozycje
Endrjus jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

« Zagadka | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania