stare 07-09-09, 19:54   #11 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

a czym jest rzezba?? rzezba to dieta a nie trening. moge zrobic rzezbe nadal wykonujac trening na sile.
Rzezba to niski procent tluszczu. Zmiana treningu to mniej znaczaca sprawa. Ogolnie jak najbardziej zmieniac rodzaj treningu nawet jak sie nie jest na rzezbe.
Uwazam ze rewelacje raz w roku trening dynamiczny ktory jest wskazany dla tego co chce byc wiekszy i dlatego co chce byc mniejszy

20 kg na sucho bez odzywek do tego rozstepy i to po 7 miesiacach ? Dragon albo masz genetyke Flexa Wheelera i same miesnie albo raczej lubi ci sie tyc i do tego kiepska jakosc skory??
Ty nawet za kreatyne sie nie bierz!!!!
Rozstepy sa dlatego ze tak duzo w tak krotkim czasie.
Jak mam 178-80 cm waga 94 i zadnych problemow

Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-09-09, 20:53   #12 (permalink)
prospect

Nominowany 8 razy w 2 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
a czym jest rzezba?? rzezba to dieta a nie trening. moge zrobic rzezbe nadal wykonujac trening na sile.
Rzezba to niski procent tluszczu. Zmiana treningu to mniej znaczaca sprawa. Ogolnie jak najbardziej zmieniac rodzaj treningu nawet jak sie nie jest na rzezbe.
Uwazam ze rewelacje raz w roku trening dynamiczny ktory jest wskazany dla tego co chce byc wiekszy i dlatego co chce byc mniejszy
Masz trochę racji i trochę jej nie masz. Jasne, że podczas rzeźbienia dieta jest inna. Wycofujemy węglowodany, a skupiamy się na wysoko białkowych produktach.

Jednak podczas redukcji trening wygląda inaczej. Przede wszystkim dokładamy ćwiczenia aerobowe, bo to na nich się wytrąca tłuszcz.
Ciężary i serie również powinny być inne. Przy masowaniu często pracuje się w zakresie 8-12 powtórzeń. Przy rzeźbie serie warto wydłużać. Trening (jak napisałeś) jest podobny do tego co na siłę, ale jednak inny od masowego.
A najważniejsze w chudnięciu są ćwiczenia aerobowe. Może to tez być trening dynamiczny.
Trening warto zmieniać co około 3 miesiące, by organizm ciągle miał stymulację i się "nie nudził".

A propos, to w pewnym wieku nie liczą się już zyskane kilogramy, a jakość mięśnia i koordynacja ruchowa.
Może pochwalicie się panowie ile kilogramów zrzuciliście by stać się bardziej wysportowani?
No ja zrzuciłem w tym roku 8kg i ciągle z 5kg by się przydało.
Dies jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-09-09, 22:42   #13 (permalink)
V.I.P

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

"jak zrobiles 20 kg w 7 miesiecy to masz chyba kratery a nie rozstepy
no i jakosc tej masy tez musiala byc conajwyzej srednia.
Chyba lepiej budowac sie powoli zeby organizm mial czas sie przyzwyczaic do nowej wagi. "

kurde jakis blad mi wyskakuje i nie moge cytowac...wiec tak gianinigin ;d (czy zjakso tak sorka) hehe nie mam kraterow mam delikatne rostepy k otre zejda po kremiku a jaksoc masy jest dobra zrzucilem troche brzuszka i teraz jest ok bez zbednego tluszczu 92 Kg choc wiadomo nie mam jakiejs drabiny mega ;d ale zaczyna m robic 6 weidera;d
Vittek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-09-09, 22:46   #14 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

macie sprawdzcie sobie

stare 07-09-09, 23:21   #15 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Byl taki okres, ze w pazdzierniku wazylem 60 kg, w czerwcu przyszlego roku 80, za kolejny rok wazylem juz 88 i stwierdzilem ze czas sie opamietac. Rozstepow nie mam. Nie wiem jak to mozliwe ale czy waze 78, czy 88, to ramie mam takiego samego obwodu (cala reszta wyraznie sie rozni). Vittek jak juz dajesz zdjecie, to w jakiejs normalnej pozie, np bicepsy tylem. Taszun niezly z ciebie goryl, moj wzrost i kilkanascie kg wiecej, heh tak mi sie skojarzylo bo ostatnio bylem w zoo, z kuzynem zartowalismy ze skurczybyk ma wieksze plecy niz coleman.
Bokser jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-09-09, 23:29   #16 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bokser Zobacz post
Byl taki okres, ze w pazdzierniku wazylem 60 kg, w czerwcu przyszlego roku 80, za kolejny rok wazylem juz 88 i stwierdzilem ze czas sie opamietac. Rozstepow nie mam. Nie wiem jak to mozliwe ale czy waze 78, czy 88, to ramie mam takiego samego obwodu (cala reszta wyraznie sie rozni). Vittek jak juz dajesz zdjecie, to w jakiejs normalnej pozie, np bicepsy tylem. Taszun niezly z ciebie goryl, moj wzrost i kilkanascie kg wiecej, heh tak mi sie skojarzylo bo ostatnio bylem w zoo, z kuzynem zartowalismy ze skurczybyk ma wieksze plecy niz coleman.

nie mam takie jfotki ze uwydatniam bicepsy hyhyhy ta mi sie wydaje dosc dobra by udwowonic ze nie nabralem kiepskiej masy hyhy wiadom oze teraz juz nie cisne typowo na mase ze zjadam wszystko teraz samo gotwane samo zdwore obfite w bialko i weglowodany no 90 kg przy 180 cm to troche duzop;d

stare 07-09-09, 23:30   #17 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Vittek nie obraź się, ale czy masz dobrej jakości masę mięśniową to nie masz pojęcia. Dowiesz się o tym jak odłożysz sztangi na kilka tygodni. Wiem to po sobie, bo w przeszłości przytyłem 26 kg w ciągu 4 sezonów na siłowni i też rozumowałem tak: "dobra masa równa się ta która nie poszła w brzuch". Nieprawda. Gdy przestałem ćwiczyć i zająłem się inną dyscypliną zgubiłem w ciągu roku 17kg mojej "dobrej masy". Potem zrzuciłem kolejne 5(to tak w odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie). Poprawiłem dosłownie każdy aspekt sprawności fizycznej.
poza tym jak dalej pójdzie będziesz miał nieproporcjonalne ramiona. Może wrzuć w priorytet duże grupy, łapek Ci nie ubędzie a dla jakości swojej sylwetki zrobisz wiele.
bartezz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-09-09, 23:36   #18 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Cytat:
Napisał bartezz Zobacz post
Vittek nie obraź się, ale czy masz dobrej jakości masę mięśniową to nie masz pojęcia. Dowiesz się o tym jak odłożysz sztangi na kilka tygodni. Wiem to po sobie, bo w przeszłości przytyłem 26 kg w ciągu 4 sezonów na siłowni i też rozumowałem tak: "dobra masa równa się ta która nie poszła w brzuch". Nieprawda. Gdy przestałem ćwiczyć i zająłem się inną dyscypliną zgubiłem w ciągu roku 17kg mojej "dobrej masy". Potem zrzuciłem kolejne 5(to tak w odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie). Poprawiłem dosłownie każdy aspekt sprawności fizycznej.
poza tym jak dalej pójdzie będziesz miał nieproporcjonalne ramiona. Może wrzuć w priorytet duże grupy, łapek Ci nie ubędzie a dla jakości swojej sylwetki zrobisz wiele.
czyli dobra masa to taka ktora poczasie nie zleci jak sie przestaje cwiczyc?? mialem prawie 2 lata przerwy w cwiczeniach i caly czas bylem na wadze mniej wiecej 90 czasem wiecej nawet 98 ale juz opanowalem syuacje i mam te 92 ramoiona? w sensie ze bart mam zamale cz yajk bo nieczaje

na marginesie tak na pwoaznie z dobrymi cwiczeniami c wicze od kwietnia hehe wiec sppkojnie wszystko przdemna;d

lub plecy?? spokojnie od teraz wziolem sie za poazadne cwiczenia plecow iitp po pewnym czasie wdaze martwy ciag w trening

stare 07-09-09, 23:55   #19 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Vittek Zobacz post
czyli dobra masa to taka ktora poczasie nie zleci jak sie przestaje cwiczyc?? mialem prawie 2 lata przerwy w cwiczeniach i caly czas bylem na wadze mniej wiecej 90 czasem wiecej nawet 98 ale juz opanowalem syuacje i mam te 92 ramoiona? w sensie ze bart mam zamale cz yajk bo nieczaje
zbudowana w oparciu o solidny fundament (żywieniowy i treningowy) masa mięśniowa, a nie ta będąca głównie wynikiem amortyzacji na ogół utrzymuje się dłużej. Oczywiście nie jest tak, że przestaniesz ćwiczyć i zachowasz na zawsze te same wymiary i osiągnięcia, ale jest szansa, że chociaż część z tego co zbudowałeś zostanie na długo. Wielu widziałem "pakerów", którzy po okresie rocznej przerwy nie mieli do czego wracać, wszystko trzeba było budować od nowa. Mnóstwo z nich było wręcz uzależnionych od masy: "...nie gram w piłkę/nie piję/nie biegam, bo mi spadnie.." - najbardziej typowa wymówka, poniekąd świadcząca o tym, że byli przekonani o jakości swojej masy;-)
Nie odnoszę tego broń Boże do Ciebie, chodzi mi tylko o to, że trzeba mieć spory staż treningowy i np. przerwy w treningach, żeby ocenić jakiej jakości masę się zbudowało.
Ramiona masz wystarczająco rozbudowane, jesteś ciężki, wyglądasz na mocno zbudowanego z natury(szeroki pas, mocny kościec) - taki typ prawie endomorficzny. Chodziło mi o to, żeby bardziej skupić się na plecach i klatce piersiowej - duże grupy mięśniowe. Szczególnie warto położyć nacisk na najszerszy grzbietu, wtedy wizualnie kompensuje się szeroki pas. Zresztą dawaj jakieś foty en face to się będziemy mądrzyć;-))))
bartezz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-09-09, 00:20   #20 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dies Zobacz post
Masz trochę racji i trochę jej nie masz. Jasne, że podczas rzeźbienia dieta jest inna. Wycofujemy węglowodany, a skupiamy się na wysoko białkowych produktach.

Jednak podczas redukcji trening wygląda inaczej. Przede wszystkim dokładamy ćwiczenia aerobowe, bo to na nich się wytrąca tłuszcz.
Ciężary i serie również powinny być inne. Przy masowaniu często pracuje się w zakresie 8-12 powtórzeń. Przy rzeźbie serie warto wydłużać. Trening (jak napisałeś) jest podobny do tego co na siłę, ale jednak inny od masowego.
A najważniejsze w chudnięciu są ćwiczenia aerobowe. Może to tez być trening dynamiczny.
Trening warto zmieniać co około 3 miesiące, by organizm ciągle miał stymulację i się "nie nudził".

A propos, to w pewnym wieku nie liczą się już zyskane kilogramy, a jakość mięśnia i koordynacja ruchowa.
Może pochwalicie się panowie ile kilogramów zrzuciliście by stać się bardziej wysportowani?
No ja zrzuciłem w tym roku 8kg i ciągle z 5kg by się przydało.

ja napisalem tylko ze dieta jest wazniejsza niz rodzaj treningu

niekoniecznie.
Jeszcze jakies rok temu myslalbym to samo co Ty.
Do momentu gdy moja byla dziewczyne trener nie na mowil na gigant serie i obciazenia w granicach 70% a nawet dochodzilo do 80 %.
Na poczatku bylem przerazony ale nie wtracalem sie mowiac ze bede ja obserwowal.
Glupi bylem bo zapomnialem ze skoro malo weglowodanow to nie urosnie.
Jej trener mowil ze trening z ciezarami w jej przypadku szybciej spali niz aerobik.
Ja nie w nikam bo ciezko to sprawdzic ktora metoda szybciej ale na wlasne oczy widzialem ze wynik co do spalania ten sam a do tego zwiekszenie sily i tam gdzie mialo ubyc to ubylo bo bylo za duzo a tam gdzie brakowalo troszke sie rozwinelo. Sylwetka stala sie bardziej sportowa.
Takiego czegos nie uzyskasz na aerobiku.
po prostu zrzucilam na brzuchu i udzie i dziekuje a to wszystko i tak jak by mialo sie zaraz polamac od podmuchu wiatru albo od schylenia sie po cos na ziemi

Wiadomo ze ktos z duza masa miesniowa raczej bedzie stosowal bardziej aerobik.
Miesnie potrzebuja paliwa.
Na nisko weglowodanowej diecie koles z masa by stracil przytomnosc na takim treningu a do tego zaczal gubic mase miesniowa.
Najwieksza sztuka to wyrzezbic sie majac duza mase miesniowa tracac ja w bardzo malym zakresie.
Dlatego takie luje biora diuretyki. to nie mozliwe tak wygladac bez tego!!!!
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania