stare 14-01-14, 09:28   #1 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Siłowinia 12 lat.

Witam. Czy w wieku 12 lat mogę zacząć chodzić na siłownię? Narazie próbuje na ławeczce z 2 obciążnikami po 2,5 kg. Robię zazwyczaj 5 serii po 15 podniesień oraz ćwiczę na Modlitewniku z takim samym obciążeniem I teraz moje pytanie. Czy nie przyprawię sobie żadnej kontuzji przez to ? Czy wręcz mi to pomoże ??

Dziękuję

Pozdrawiam

Majorek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-14, 10:24   #2 (permalink)
bum

Domyślnie

Będziesz miał jeszcze na to czas, nie bierz się za sprzęt tylko weź się za jakiś sport, możesz też robić pompki i się podciagąć.

Poczekaj jeszcze aż podrośniesz
Bartaas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-14, 11:16   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

12 jeśli coś musisz robić to rób pompki i podnoszenie na drążku itd takie ćwiczenia na siłowienie przyjdzie czas.
BESTIA. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-14, 16:08   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

jesli masz na mysli regularne chodzenie to sobie odpusc.Zamiast kolejnego treningu na silowni to ty powinienes robic kolejny km biegu albo kolejna godzine plywania. Gdy bedziesz nadal trenowal i rywalizowal na scenie amatorskiej dobrze by bylo wejsc w seniorska rywalizacje bedac wybieganym.
Z tym ze nie chodzi o to zebys silownie omijal szerokim lukiem. W tym wieku zawsze ciagnie na silownie zeby z kolegami sie powyglupiac ktory silniejszy. W ogole kult sily sie pojawia w takich okresie nastolatka. Kazdy chce byc jak najwiekszym i jak najsilniejszym tylko pytanie jak to sie ma przelozyc na to czym mam sie zajmowac docelowo.
Ty pewnie chcesz byc bokserem a nie kulturysta

Ale jest wiele powodow dlaczego nie ma sensu. W tym wieku twoja struktura miesniowa( nie tylko miesniowa) jest bardziej elastyczna. kompletnie nie przystosowana do dzwigania ciezarow. dlatego to mezczyzni pracuja ciezko fizycznie a dzieci nie.
Nie mysl ze dzieci nie pracuja ciezko fizycznie bo to niemoralne. wcale nie!! sa kraje gdzie pracuja!! ale sa to zawsze ustroje komunistyczne. dlatego niewydajne. Kapitalista dyktator nigdy na to by sobie nie pozwolil bo wie ze normalnie dzieci w takich czynnosciach sa niewydajne

Bedziesz wchodzil w wiek seniorski to silownia jak najbardziej wskazana. ale taka wiesz. z wiedza. nie na pale.
druga sprawa to na silowni mozna sobie duza krzywde zrobic nie wiedzac jak sie powinno trenowac. Trening silowy to skomplikowana sprawa.
Wiem ze czesto jak sie wejdzie na osiedlowa silownie w naszym kraju to tego nie widac ale uwiesz mi na slowo.
Najlepszym dowodem jest duza czesc naszych sportowcow. chociazby bokserow.

Ogolnie tak jasniej to w wieku 12 lat cialo woli ruch a nie lezenia na lawce z hantelkami 2kg
Zamiast wolac od staruszkow kase na silownie wolaj na basen.
Umiesz prawidlowo kraulem plywac?? caly basen przeplyniesz??

I na treningu bokserskim obowiazkowo zawsze ma byc porzadnie zrobiona gimnastyka,rozgrzewka.
Mlodym sie nie chce takich rzeczy robic bo dla nich nie ma efektow. juz chca rekawice zakladac, chca nokautowac itd.
Poki sie ma te nascie lat to pewne rzeczy plazem uchodza. brak rozgrzewki, gimnastyki. ale przychodzi wiek seniorski, widze typa typu Tyson Fury i sie zastanawiam jak ten pacjent zaliczyl W-f w szkole.
I ogolnie to powinien dostac rente inwalidzka a nie boksowac!!!
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-14, 16:51   #5 (permalink)
V.I.P

Nominowany 19 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Kulej by Cię za ten basen pogonił
eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-14, 20:01   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Co Ty Majorek, na modlitewniku chcesz sobie siłe ciosu wyrobic? Tak jak pisal Taszun - biegaj, skakaj, lataj, plywaj, w tym wieku jedynie ogólnorozwojówka. Na silownie zreszta 12 latków chyba nie wpuszczaja.
Jak będziesz machał sztangielkami to ten luzik który prezentujesz w ringu moze zniknąc a szkoda by było.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-14, 21:33   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał eMCe Zobacz post
Kulej by Cię za ten basen pogonił
tak, tak ze Adamek nie powinien plywac. pamietam. Ale tak z usmiechem by mnie pogonil w ogole czesto musialby mnie gonic gdybym mial okazje go poznac i mial okazje rozmawiac o boksie
Mam oczywiscie duzo szacunku za dokonania sportowe ale zawsze ogladajac go jak przemawial ( ogromny pasjonata. jego boks pardon piesciarstwo strasznie krecilo.
Nie wiem czy w tym wieku jakiego dozyl Jerzy Kulej moze podniecac gola baba a co dopiero dyscyplina sportowa. Zadziwialo mnie to a nawet wprowadzalo w stan lekkiego zaklopotania. nie wiem, moze nawet dostawalem rumiencow...) dopadalo mnie niedowierzanie ze czlowiek ktory tak wiele spedzil w tej robocie, nie jedno widzial, tak czesto moze sie mylic jesli zaczyna mowic o boksie zawodowym...
Sa rowniez fachowcy od instrumentow ktorzy glaskaja, mowia do instrumentu twierdzac ze on ma dusze i wtedy dopiero uzyskasz idealna barwe dzwieku. Mowia ze trzeba z nim rozmawiac i ja to rozumiem!!! ja to czuje. Tylko jest jeden problem, jak sie rozmawia z drewnem 20 lat to juz nie robi sie zabawnie
Dokladnie tak samo odbieralem Jerzego Kuleja.
Tak kochal ten sport. tak bardzo zyl nim na co dzien ze pozniej juz mu sie wszystko pomieszalo
Ale swietnie tlumaczyl techniki ciosow w ringu podczas walki jak komentowal. Tego mi brakuje.

Niech spoczywa w pokoju
requiescat in pace
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-01-14, 13:36   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Co tyczy się autora tematu: w wieku 12 lat jak najbardziej możesz chodzić na siłownię oraz dbać o swoja kondycję,czemu nie. Tylko jeden warunek: trening pod okiem profesjonalisty tak aby nie przesadzić i rozwijać mieście nazwę to "prawidłowo".
Fightline_pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-08-15, 18:34   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

W tym wieku najlepsza byłaby piłka nożna po prostu
hasło7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-09-15, 09:40   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Można zacząć, ale nie jest to dla mnie polecane. Lepiej poczekać do 16-1 i dopiero wtedy zacząć.
Fajter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania