stare 21-09-19, 21:59   #1 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Rozmowy podczas walk

Chociaż regulamin walk bokserskich zabrania rozmowy zawodników podczas walki, pewnej rzesze bokserów się to zdarza. W tym temacie chciałbym, spytać się Was jakie macie zdanie o takich zabiegach oraz wrzucić/ przypomnieć sobie walki gdzie zawodnicy oprócz ciosów wymieniali uwagi i uprzejmości.
Prosiłbym też o możliwe przytoczenia zdań, bo ciężko zrozumieć i dosłyszeć co zawodnicy do siebie mówią.

Co sam o tym sądzę?
Szczerze mówiąc, mi jako kibicowi, bardzo się to podoba - nadaje walce kolorytu i pewnych emocji. Nie jest to do końca gentlemeńskie i pewnie niezgodne z duchem boksu olimpijskiego ale to boks zawodowy. Jeżeli nie mówią do siebie czegoś poniżej krytyki, a np. " You can't punch me " to czemu nie ? Na pewno też, zawodnik który jest "gadułą" po ewentualnej przegranej stwarza pole do dodatkowej krytyki np. "gadał zamiast walczyć i ukarano go za pajacowanie "
Też prowokowanie jest jakąś metodą taktyki, można skłonić przeciwnika do bardziej otwartego ataku.
Rozkładanie rąk, machanie głową czy właśnie mówienie aby oznajmić że cios "nie wszedł" stanowi u mnie zawsze plus dla walki.

Kilka walk na początek:
W. Kliczko - B. Jennings ( By-By zachecał Kliczkę do ataku )
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

L. Ortiz - B. Jennings ( By-By mówi "You can't punch me" , po czym przekonał się że to nie było prawdziwe zdanie XD)

I jedna z moich ulubionych nowszych walk HW
D. Wilder - B. Stiverne

Wrzucam rundę 7, tu dobrze widać jak Stiverne sporo mówi, ale przez całą walkę panowie sporo do siebie mówili, przynajmniej Stiverne. W 6 rundzie powiedział Wilderowi "jesteś zmęczony", w innych runach zwracał uwagi na czerwone oczy Wildera ( Wilder przed walką miał kontuzje oka). Gdzieś czytałem relacje z hali i ponoć panowie całkiem sporo się nagadali. Oprócz samych rozmów, kolorytu dodawały te wszystkie uśmieszki, kiwania głową, wygłupy Wildera (parodiował Bermana ?) - ogólnie dalekie to od takiego czysto gentlemańskiego boksu ale na tamten czas ten pojedynek był dużym powiewem świeżości w HW. Oczywiście pierwsze skrzypce grał poziom sportowy, ranga pojedynku, publiczność i jej reakcje, miejsce walki (MGM Grand w Las Vegas) ale te rozmowy i gesty też wpłynęły na odbiór walki.

Zapraszam do dyskusji

Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-09-19, 17:05   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Jak dla mnie w dwóch przypadkach sędzia powinien reagować: jeżeli więcej jest paplania i pajacowania niż walki, i to co wspomniałeś - jeżeli zaczyna się chamstwo. Nie znoszę także, jeżeli znacznie lepszy zawodnik upokarza drugiego, jak robił to chociażby Jones, ale to mieści się jeszcze w granicach rozsądku. Tak więc poza wymienionymi przeze mnie przypadkami uważam, że jest to wręcz całkiem normalne. Jeżeli komuś to pomaga, czemu nie?
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-09-19, 04:13   #3 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Zezwolenie na mowienie podczas walki, moze prowadzic do naduzyc. Np. ublizanie komus slowne powinno byc karane upomnieniem i ewentualnie strata punktu. Sedzia nie powinien sie wsluchiwac i zastanawiac sie czy dany zawodnik cos tam sobie krzyknal, czy zwyzywal rywala. Kazda gadka wg mnie podczas walki powinna byc upominana i traktowana jako faul.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania