stare 30-09-20, 17:23   #5011 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Kilka pojedynków HW z BoxReca:

2.10.2020, Polska
Kamil Sokolowski vs Patryk Kowoll

3.10.2020, Rumunia
Bogdan Dinu vs Frank Bluemle

4.10.2020, UK
Alen Babic vs Niall Kennedy

10.10.2020, Kanada
Arslanbek Makhmudov vs Dillon Carman

10.10.2020, UK
Nathan Gorman vs Richard Lartey

31.10.2020, Rosja
Murat Gassiev vs Kevin Johnson

robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-09-20, 17:54   #5012 (permalink)
champion

Nominowany 161 razy w 44 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Co ciekawe, Dinu miał się bić z legendarnym Laszlo Fekete, ale coś musiało węgierskiej gwieździe wypaść.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-09-20, 18:49   #5013 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Co ciekawe, Dinu miał się bić z legendarnym Laszlo Fekete, ale coś musiało węgierskiej gwieździe wypaść.
Wczoraj na boxrecu wydaje mi sie, ze byla jeszcze jakas zapowiedz walki Franka Sancheza, ale wpis zniknął.

Z tej listy którą wypisałem najciekawiej zapowiadają się chyba walka Gormana, bo ten Lartey dał się już poznać z zadawania niezłych ciosów z kontry. Fajnie jakby w Polsce było kilku takich zawodników z mentalnością dobrego prospekta, zeby przynajmniej mieli potencjał na te top30, dlatego kiedyś wspominałem że fajnie by było jakby promotorzy szukali fizycznych talentów w Polsce, zeby mieli chociaż jeden element boksu na mistrzowskim poziomie, wtedy zawsze jest szansa na sprawienie niespodzianki z kimś mocnym, coś jak np. w przypadku Johnathona Banksa, Corey'a Sandersa czy Lance'a Whitakera. Szpilka w swoim czasie może nie był fizycznym talentem w HW, ale niektóre elementy jego boksu sprawiały, że nawet takie walki z Mollo budziły emocje przed walką, a zawsze się coś działo w ringu. Nawet Werwejko miał jakiś tam potencjał ale jednak zabrakło przynajmniej tej kondycji i chyba przygotowania fizycznego na wyższym poziomie.

Czasami padają głosy na forum, że dobrym kierunkiem jest dłuższa droga prospekta w walkach ze słabymi rywalami żeby jakoś dotrzeć do tej walki o pas mistrzowski i wtedy szukać swojej szansy. Ale mi się wydaje, że jak ludzie przed telewizorami są karmieni walkami w stylu Master vs Mabika albo Adamek vs Haumono, to nikogo z obserwatorow nie zaintryguje to do uprawiania boksu. Wydaje mi się że młodzież która lubi się sprawdzić w walce, szybciej wybierze MMA do trenowania, bo tam coś się dzieje miedzy linami czy w klatce. Jak tak dalej pojdzie i w Polsce bedzie sie dobre walki Polakow ogladac w PPV, albo w USA o godzinie gdzie w Polsce wszyscy juz spią, to niedługo mistrzostwa Polski beda wygrywac chyba wzieci z ulicy.

Wydaje mi się, że można by to troszeczkę poprawić, bo nawet jeśli nie ma komu w Polsce dawać takich emocjonujacych walk, a istnieje to TVP, to czy nie mozna by pokazywac transmisji tych starszych pojedynków Alego, Foremana, Tysona, Lewisa, Gołoty itd? Wydaje mi się że wiekszosc tych zawodnikow pierwotnie wzorowala sie na tych legendach. Nawet na forum ludzie ktorzy zainspirowali sie komentowaniem zapewne w wiekszosci zainteresowali sie nim przez walki legend ktore mieli okazje ogladac jeszcze na żywo w tv. Wsrod zawodnikow jak się slyszy czemu zaczeli boksowac, to jedni wymieniaja Alego, inni Tysona, w Polsce wielu poszlo na trening bo widziało Gołotę. Jesli pokazywac by w TV zawodnikot wszechczasow, to chyba wieksze byloby zainteresowanie boksem. Tak mi się wydaje.

Ps. Kossobucki i Machmudow w mojej opinii mają potencjał żeby być drugim takim Powietkinem swoich czasów. Szkoda że marnują najlepsze lata na walki z zawodnikami na dość niskim poziomie. W tym wieku to zanim się dobiją do czołówki to forma będzie już chyba spadać.

stare 30-09-20, 20:06   #5014 (permalink)
champion

Domyślnie

@robercik, pomysł z walkami wielkich na pewno dobry, zresztą od jakiegoś czasu można takie walki zobaczyć zarówno w necie jak w TV. Przydałoby się więcej tego, raz w tygodniu jakiś klasyk z dobrym komentarzem.

Co do Machmudowa i Kossobuckiego, był kiedyś taki prospekt Andrew Golota, dobre walki dostał w czwartym roku działalności, a walczyło się wtedy znacznie częściej niż teraz, taki prospekt czasem i 10 razy w roku się bił. Powyżsi panowie akurat wchodza w czwarty rok, więc cierpliwości. Niepokoiłbym się, gdyby pod koniec 2021 nie przebili się do top 10. W normalnych czasach, bo teraz to wszystko się może popieprzyć.

Co do poniższej opinii
"Czasami padają głosy na forum, że dobrym kierunkiem jest dłuższa droga prospekta w walkach ze słabymi rywalami żeby jakoś dotrzeć do tej walki o pas mistrzowski i wtedy szukać swojej szansy. Ale mi się wydaje, że jak ludzie przed telewizorami są karmieni walkami w stylu Master vs Mabika albo Adamek vs Haumono, to nikogo z obserwatorow nie zaintryguje to do uprawiania boksu."

Myślę, że my to możemy sobie dużo chcieć, w Polsce nie ma promotorów, których stać częściej niż raz na kilka lat na dużą walkę (patrz: bardzo ryzykowne przedsięwzięcie Usyk - Głowacki). Więc o tym w ogóle nie myślę. Jest tylko kwestia czy można dać nie strasznie drogiego journeymana, który coś da od strony treningu, wypróbowania paru akcji w twardszej walce, czy dać buma. I walka się moim zdaniem toczy o to, żeby jak najczęściej był Master-Mabika, zamiast Parzęczewski-Janjanin. A to delikatne prowadzenie do walki mistrzowskiej to nie marzenie kibica, ale promotora, bo wtedy ma jakieś szanse na zysk. My możmy co najwyżej wywierać nacisk, by jednak obok doprowadzania Szeremety do dealu z GGG był też rozwijany ze znośnymi testerami Sulęcki, bo jak on będzie walczył z kimś niezłym raz na dwa, trzy lata, to i z top 20 wypadnie.

stare 03-10-20, 17:45   #5015 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Kolejne powroty wedlug boxrec:

7 listopada w USA dwie walki w wadze ciezkiej.

Filip Hrgovic vs Rydell Booker
Zhiley Zang vs Devin Vargas

A w walce wieczoru o pas WBC w wadze lekkiej Devin Haney zmierzy się z Yuriorkisem Gamboa.

stare 07-10-20, 23:49   #5016 (permalink)
champion

Domyślnie

Luis Ortiz ma się bić 7 listopada z Alexandrem Floresem, który przegrał przez KO z Parkerem i Martinem. W main evencie (!).

Myślę, że po Wilderze już nie zdąży dziadek nic poważnego zawalczyć.

stare 08-10-20, 00:07   #5017 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dadzą Ortiza Wilderowi na odbudowanie po porażce z Furym
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-20, 22:41   #5018 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

31 pazdziernika w Rosji Murat Gassijew zmierzy się z Seferem Seferim. Pierwotnie jego rywalem miał być Kevin Johnson.

Krótko pisząc walka cruisera z cruiserem w HW.

stare 15-10-20, 19:18   #5019 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
31 pazdziernika w Rosji Murat Gassijew zmierzy się z Seferem Seferim. Pierwotnie jego rywalem miał być Kevin Johnson.

Krótko pisząc walka cruisera z cruiserem w HW.
Czyli Sefer nie będzie bronił interkontynentalnego paska UBO? Otwiera się szansa dla naszych cruiserów. A tak poważnie to kiepsko ten debiut Murata w ciężkiej wygląda. Powinien walczyć z kimś ciężkim z TOP 50. Słabiutko.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-10-20, 20:39   #5020 (permalink)
challenger

Domyślnie

Idzie drogą Furego
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania