boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Boks zawodowy na świecie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-01-11, 13:21   #1 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Obowiązkowa obrona Vitalija Kliczki z Odlanierem Solisem

Nie zauważyłem tematu Kliczko vs. Solis, więc takowy zakładam. W tytule od razu podkreślam, że to walka obowiązkowa. Bo jakże inaczej - nie dość że rywal trudniejszy niż Briggs i Sosnowski razem wzięci, to jeszcze z Donem Kingiem za plecami. Brrr! Vitalijowi nie było śpieszno do Solisa, mimo, że był wysoko w rankingach i chętny. Teraz musi, bo Kubańczyk wygrał eliminator. Można faktycznie narzekać na styl, ale jednak Austin to dobry, doświadczony bokser, który za bardzo nie podskoczył. Gdyby nie przedwczesne zakończenie walki i tak wyraźnie przegrałby na punkty.

Solis - cholernie utalentowany i cholernie gruby. Uważam, że będzie mistrzem świata. Ale nie ma co liczyć, że weźmie się za siebie już teraz. Może zrzuci 5kg, a to nic nie zmieni. Kliczko jest faworytem tej walki, faktycznie może nauczyć Solisa różnicy między profi a amatorką. Jak Odlanier zbierze lanie, to może więcej będzie trenował a mniej jadł. Nie mniej jednak on ma swój styl i nie polega od na częstej zmianie pozycji, ręce ma szybkie i zna wiele sztuczek. Nie musi latać na nogach, a pozycja która przyjmuje zapewnia mu dobry balans. Prawdopodobnie zgubi go mała aktywność, jednak Vit ma juz swoje lata, dynamika juz nie ta, jest kontuzjogenny... 55% do 45% na Kliczkę, ale będzie musiał ciężko sie napracować by wygrać. Jeśli chce skończyć przed czasem, sugeruję ciosy podbródkowe - akurat tu jest luka w dość szczelnej gardzie kubańczyka. Mam nadzieję, że Solis następnie wyciagnie słuszne wnioski i za 2 lata, juz jako dojrzały pięściarz, zdobędzie pas.

Thorgal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-11, 13:31   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Jeszcze do niedawna byłem gorącym zwolennikiem tezy, że Kubańczyk - może nie wygrać - ale dać niezły wycisk Vitkowi. Po ostatniej jego walce moje zdanie - chcąc nie chcąc - musiało ulec małej zmianie.

Z Austinem Solis zaprezentował się słabo. Pomijam fakt, że Austin zaprezentował się słabo, to znaczy na tyle, na ile mógł w wieku 40 lat. Hipotecznie, gdyby miał dyspozycję z walki z Ibragimoivem, wygrałby z Kubańczykiem. Solis wydaje się również wygodnym rywalem dla Kliczki.. Facet zbiera wszystko na gardę, zero balansu a to wydaje się dużym ułatwieniem dla Ukraińca.. Obawiam się, że to może być tak jak ostatnio bardzo jednostronne bicie...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-11, 13:34   #3 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Don King wspolpromuje Solisa?
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-11, 13:34   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roccoco Zobacz post
Don King wspolpromuje Solisa?
Współpromuje.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-11, 14:08   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Z tym 55-45 na Kliczkę to przesada, ja nie daję Solisowi więcej niż 25% szans i nie wiem czy i tak go w tym momencie nie przeceniłem.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-11, 16:23   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

Austin udowodnił że Solis kiepsko sobie radzi z lewym prostym wyższego boksera.
Vito ustawi Solisa lewym, narzuci duże tempo, zajedzie kondycyjnie i będzie rozbijać gardę.
Przynajmniej to myślę że zrobi.
Chyba że po raz n-ty złapie kontuzję.
tygrum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-11, 16:28   #7 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Solis nie ma najmniejszych szans. Vitek za zajabuje.
AdIPOL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-11, 17:16   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Solis w profi jeszcze nigdy nie obrywał po mordzie. Ciekawe jak się wtedy zachowa?
Nie mniej jednak w dobrej formie OSF to bodaj najtrudniejszy test dla Vita od walki z Sandersem. Potrafi boksować i potrafi przywalić. Pytanie czy jest twardy i czy będzie aktywny. Jeśli nie, przegra wyraźnie. Jeśli tak, będzie bardzo ciekawie.
Thorgal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-11, 17:58   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

solis zostalby znokautowany przed 5 runda-jestem sklonny postawic na to pieniadze. 0 ruchliwosci,0 balansu,0 kondycji i co najważniejsze-0 doświadczenia.nie wspominam już o warunkach fizycznych.taka mieszanka zwiastuje z Braćmi szybki i bezproblemowy nokaut-myśle że Haye czy Adamek też by Odlaniera obijali bez większych kłopotów.kubańczyk poprostu mnie w ogóle nie przekonuje....kariera amatorska w boksie zawodowym ma małe znaczenie,zwłaszcza w HW.nie mam nic do solisa ale teza że jest w top10 HW jest dla mnie wręcz śmieszna-solis zrobił olbrzymi krok w tył i bez jakiegoś wstrząsu nie widze szans na jego ewentualne namieszanie w HW....
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-11, 14:16   #10 (permalink)
prospect

Domyślnie

Solsi wypadnie gorzej niz Gomez który wygrał pierwsza rundę z vitkiem calkeim dobrze sobei radzil dopoki nie zebral paru cepów i nie zacząl cięzko oddychać.solis może pokaze 2-3 dobre rundy a;e jest za wolny i za kiepski w obronie zeby zagrozić vitkowi.Vitek to już slabszy bokser niż ten z lat 2000-2004 ale i tak lewym prostym wykończy czarnucha. nie sadze zeby poraża solisa czegoś nauczyła.już chyba nie zejdzie do 100kg i formy z czasów amatorskich.
świnia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania