boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Boks amatorski

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-10-04, 10:31   #21 (permalink)
Rookie

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie jooooooooo

jooo e ja tak cwicze troszk ena silowni od roku i kiedys walczylem kung fu przez 4,5 lat cos tam umie jeszcze i kupilem statnio 2 pary rekawic i sie tu trzaskamy
i jestem z okolic Żor 19 lat waga tlkyo 70 kg ale power jeszcze jest i chcialbym sie ponapieprzac!!!!! kurde najlepiej w jakims klubie huj wie jakim no sory !!!ale zeby byl malo platny a najleipej woogle bo sie nie znam nara chce dluzej tam cwiczyc niz raz dostac w jeb od bosow problem tkwi w tym ze u mnie po zarejestorwaniu wogole nie moge tworzyc tematow,.....

imported_nayki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-04, 12:40   #22 (permalink)
prospect

Domyślnie Re: jooooooooo

Cytat:
Napisał nayki
jooo e ja tak cwicze troszk ena silowni od roku i kiedys walczylem kung fu przez 4,5 lat cos tam umie jeszcze i kupilem statnio 2 pary rekawic i sie tu trzaskamy
i jestem z okolic Żor 19 lat waga tlkyo 70 kg ale power jeszcze jest i chcialbym sie ponapieprzac!!!!! kurde najlepiej w jakims klubie h** wie jakim no sory !!!ale zeby byl malo platny a najleipej woogle bo sie nie znam nara chce dluzej tam cwiczyc niz raz dostac w jeb od bosow problem tkwi w tym ze u mnie po zarejestorwaniu wogole nie moge tworzyc tematow,.....
cale szczescie
imported_levy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-11-04, 18:54   #23 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Od pewnego czasu śledzę z pewnym zainteresowaniem poczynania osób starajacych się o posadę trenera bokserskiej reprezentacji Polski. I co zauważyłem? Że im "dalej w las tym mniej drzew" :? Cóż się zatem dziwić takiej, a nie innej sytuacji w boksie amatorskim, skoro nie ma chętnych na ww funkcję. Na placu pozostał tylko L. Buczyński i jakiś Białorusin - marny wybór :sad:
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-11-04, 12:07   #24 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sykes
Od pewnego czasu śledzę z pewnym zainteresowaniem poczynania osób starajacych się o posadę trenera bokserskiej reprezentacji Polski. I co zauważyłem? Że im "dalej w las tym mniej drzew" :? Cóż się zatem dziwić takiej, a nie innej sytuacji w boksie amatorskim, skoro nie ma chętnych na ww funkcję. Na placu pozostał tylko L. Buczyński i jakiś Białorusin - marny wybór :sad:
Masakra. Ja to po prostu w szoku jestem , ręce mi opadają. Ale mam info z w miare dobrego zrodla, że Skrzecz wskoczy na tą funkcję.
Lepszy rydz. niz nic. Paweł wychował paru dobrych bokserów (odkrył Wacha), wcześniej wychował Pawła Kakietka. Jest twardym trenerem z żelaznymi zasadami i ostrym podejściem do zawodników. Na takim pustkowiu to moim zdaniem dobry wybór.
Krzysztofbogusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-01-05, 19:52   #25 (permalink)
Moderator

Domyślnie

Zapomnijmy o lidze bokserskiej - ona przeszła do historii, podobnie jak wielkie sukcesy polskiego pięściarstwa amatorskiego. Czy to oznacza pogrzeb tej dyscypliny w naszym kraju? Władze związku twierdzą, że nie i proponują nową formułę rywalizacji.

PRZEZ KILKADZIESIĄT LAT polskim sympatykom boksu ulubiona dyscyplina nierozerwalnie kojarzyła się z ligą, choć pięściarstwo to sport indywidualny. Tak się jednak złożyło, że w okresie kiedy nasi reprezentanci brylowali na zagranicznych ringach, a trener Feliks Stamm cierpiał na ból głowy od nadmiaru talentów, zmagania krajowej czołówki drużyn elektryzowały tysięczne rzesze kibiców. Kluby bokserskie powstawały jak grzyby po deszczu i trzeba było znaleźć dla nich jakąś formę rywalizacji. Taką formą stała się właśnie liga, a zdobycie wejściówki na spotkania najlepszych zespołów było nie lada sztuką.

Początek kryzyzu

Dobra passa nie trwa jednak wiecznie i w miarę jak słabł polski boks, traciły na znaczeniu rozgrywki drużynowe. Kryzys pogłębiły przemiany, jakie zaszły w kraju po roku 1989. Dawni możni sponsorzy, głównie państwowe zakłady, nie mogły, bądź też nie chciały już łożyć na utrzymanie klubów, a te - nie nawykłe do samodzielności - z najwyższym trudem wiązały koniec z końcem. Dobitnym potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest fakt, iż w okresie 10 lat (1990-99) upadło kilkadziesiąt klubów, a wśród nich 5 takich, które w tym właśnie okresie zdobywały tytuły mistrzowskie (Czarni Słupsk, Zagłębie Konin, Concordia Knurów, Polonia Świdnica i Halex Elbląg).

Czara goryczy

Sezon 2004 dopełnił czary goryczy. Ekstraklasa złożona z 5 drużyn stanowiła parodię rozgrywek i kontynuowanie fikcji nie miało już najmniejszego sensu. Tak więc po kilkudziesięciu latach nasza pięściarska liga przeszła do historii. Pozostaje jednak problem - czym zastąpić tę nieszczęsną ekstraklasę, która, cokolwiek by o niej nie mówić, stanowiła ważną bazę rozwoju boksu amatorskiego.

Nowe władze polskiego pięściarstwa mają pomysł. Poza tradycyjnymi turniejami o mistrzostwo Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów, chcą zorganizować 5 turniejów o puchar prezesa PZB. Ich wyniki stanowić będą podstawę klasyfikacji poszczególnych klubów w rywalizacji o miano najlepszej krajowej drużyny. Czy ta formuła sprawdzi się, zależeć będzie głównie od sprawności organizacyjnej związku i konsekwencji działaczy terenowych, na których spoczywać będzie obowiązek przeprowadzania tych imprez. Nie ulega wątpliwości, że rozpoczynający się sezon będzie okresem ważnej próby dla środowiska bokserskiego. Jeśli działaczom uda się wypełnić lukę powstałą po upadku ligi, boks amatorski ma szansę na przetrwanie. (Przegląd Sportowy)
LUBU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-05, 17:08   #26 (permalink)
Rookie

Domyślnie Odp...

To prawda polski boks upada ja mam 14 lat i sam trenuje boks w klubie Hetman Białystok...Warunki są marne.Stare worki,renkawice,stara niewyremontowana sala...Opadający tynk itp...I jeszcze jedno ciągły brak kasy np. na zgrupowania dla nas...Np zamiast jeździć sami na wakacje na zgrupowania jeździmy z cristalem białystok!I weź tu trenuj!!moim zdaniem jeśli tak bedzie nadal polski boks upadnie ale już do końca!!
wojtazu-hetman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-02-05, 20:25   #27 (permalink)
journeyman

Domyślnie

moim zdniem fatalnie nie ma .Na sląsku boks ma coraz większą popularność
patrykk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-03-05, 16:00   #28 (permalink)
champion

Nominowany 5 razy w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Moim zdaniem w sytuacji kiedy wstrzymano rozgrywki ligowe to boks amatorski w Polsce mowiac krotko "padnie na morde".Zawodnicy do wieku juniorskiego jakos tam sobie poradza, poniewaz dosc czesto rozgrywane sa turnieje ( przynajmniej w moim wojewodztwie tzn.kuj-pom ).Po skonczeniu wieku juniorskiego zadnych perspektyw.Gdzie nasi zawodnicy maja zdobywac doswiadczenie jesli nie w lidze.W przypadku kiedy jej nie ma to na naszym podworku wyrosna DUPY a nie piesciarze.Beda mieli dwie imprezy w roku i co dalej ??? Mozna oczywiscie po skonczeniu wieku juniorskiego przejsc na zawodowstwo ale moim zdaniem zeby sobie poradzic na zawodowych ringach trzeba miec troche obycia zdobytego jako amator.Nie wroze dobrze polskiemu boksowi amatorskiemu.Moim zdaniem olimpiada w Atenach byla ostatnia na ktorej widzielismy polskich bokserow.... smutne ale prawdziwe. Biorac jeszcze pod uwage ze co lepsi bokserzy amatorzy rozpoczynaja przygode z zawodostwem to na naszym podworku zostana jedynie zwodnicy o przecietnych umiejetnosciach, a z takimi nawet na europejskich ringach nie ma co szukac.Chcialbym zeby sytuacja w PZB sie odmienila i w niedalekiej przyszlosci wznowiono rozgrywki ligowe, ale tak szczerze mowiac jest to chyba marzenie scietej glowy.
mareno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-05, 12:34   #29 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

No to chłopaki sobie "pojechali" :?

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-03-05, 11:47   #30 (permalink)
Rookie

Domyślnie

czy ktos kojarzy stanislawa makowca?bokser,z warszawy starsz juz pan troche podobno miał sporo walk moze mik tos cos o nim powiedziec,słyszeliscie ze ponoc saleta na sparingach zlał wacha?
bialy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania