boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Boks amatorski

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 30-06-04, 09:55   #11 (permalink)
Rookie

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

ee to dla mnie za daleko zeby jezdzic na treningi.

Snake15 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-06-04, 15:35   #12 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał Snake15
ee to dla mnie za daleko zeby jezdzic na treningi.
Ja bym radził jednak zadzwonić - czasem są "niepubliczne" kluby bokserskie lub poradzą Ci czy jest w Olsztynie jakiś trener, którego z kumplami mógłbyś namówić na założenie klubu.
Szybszy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-06-04, 23:35   #13 (permalink)
Rookie

Domyślnie

Kupilem se rekawice za 198zl i dla tego nie chcem je zostawic nie uzywane a takze od jakiegos czasu kreca mnie sztuki walki z tym ze ja nadaje sie do zapasow lub boksu dla tego wybralem boks (chodzi o wage).
A co do zadzwonienia to nie jest glupi pomysl. Dzieki i pozdrawiam.
Snake15 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-08-04, 08:21   #14 (permalink)
Rookie

Domyślnie

Boks amatorski w Polsce powoli upada!!!! Ludzie nie chcą oglądać walk amatorskich ze względu na mały ich prestiż. Wolą sobie obejżeć walkę w telewizji o tytuł mistrza niż iść na walki ligowe!!! Niestety taka jest prawda, która w późniejszym czasie odbije się również na naszym boksie zawodowym!!! Takie jest moje zdanie.
imported_emilio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-09-04, 21:50   #15 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Czy ktoś lepiej orientujący się w temacie może potwierdzić lub zaprzeczyć, że obok Kuleja na prezesa PZB przymierzają się panowie G m i t r u k i W a s i l e w s k i?
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-09-04, 17:18   #16 (permalink)
Rookie

Domyślnie

Przewagę boksu amatorskiego podam w punktach:
1. Sposób rozgrywek, system selekcji.
W boksie amatorskim mistrzostwa œwiata czy Europy odbywajš się co dwa lata. Nie ma za dużo możliwoœci, żeby zostać mistrzem. Najpierw trzeba być najlepszym w swoim kraju, potem pokonać co najmniej kilku zawodników. O tym kto zostanie mistrzem decyduje sam zawodnik. Dzięki temu tytuł mistrza œwiata jest naprawdę dużym osišgnięciem. O olimpiadzie już nie wspomnę.
W boksie zawodowym o tym kto zostanie mistrzem decyduje manager, a o sławie zwycięzcy decydujš media. Nie ma ustalonych terminów, ani sprecyzowanych sposobów doboru zawodników. Bardzo często się zdarza, że tytuł zdobywa przeciętny, a nie dostaje szansy dobry bokser. Czasami jakiegoœ zawodnika cišgnie się na siłę, żeby został mistrzem: nie udało się w jednej federacji, znajdzie się innš.
Do tego kompletnym chaos wprowadzajš organizacje boksu zawodowego. Mistrza swojej federacji nazywajš mistrzem œwiata. To tak jakby na „syrence” nakleić napis ”USA” i uznać, że to mustang. W żadnym innym sporcie nie ma tylu mistrzów œwiata w jednej konkurencji.
Dochodzi do takich absurdów, że w przecišgu dwóch tygodni rozgrywane jest siedem różnych walk o tytuł mistrza œwiata w jednej kategorii; mistrz œwiata w jednym kraju jest nie znany za granicš, bo tam jest uznawany inny mistrz w tej samej kategorii; o tytuł młodzieżowego mistrza œwiata walczy zawodnik, który nawet w brydżu nie byłby juniorem, czy o tym o jaki tytuł będzie walka decyduje to, w której telewizji będzie transmitowana. Do małych walk stosuje się wielkie nazwy. Czy tylko mnie to œmieszy? Ktoœ kiedyœ napisał, że kibic wie który tytuł ma większš rangę, a który mniejszš. Czyżby? Czy jakby walkę Włodarczyka z kimœ tam nazwać walkš o tytuł Mistrza Œlšska, przyszłoby tyle samo kibiców? A tak, nawet Kulej się pojawił.
2. Poziom walk.
W boksie amatorskim, głownie dzięki długoœci walki, jest niesamowity poziom pojedynków. Walki sš szybkie, dynamiczne, pada duża iloœć ciosów, jest w nich mnóstwo determinacji. Podczas olimpiady trudno o jakieœ walce powiedzieć, że była nieciekawa (ja znalazłem jednš: Lopez – Saidow w superciężkiej).
O walkach zawodowców trudno powiedzieć, że sš porywajšce. Przeważnie dobry bokser walczy z przeciętnym (tak robiš polskie grupy). Nawet walki bardzo dobrych zawodników zazwyczaj sš nudne (chociażby Lewis – Kliczko). Oczywiœcie, i tu sš niezłe walki, ale trafiajš się raczej rzadko. W Polsce najciekawsze sš między samymi Polakami, przeważnie o pietruszkę.
3. Masowoœć sportu.
Boks amatorski jest na œwiecie bardzo popularny. W mistrzostwach œwiata czy mistrzostwach kontynentów startujš setki zawodników. Powoduje to spory wzrost umiejętnoœci i poziomu.
W boksie zawodowym odpowiedziš na masowoœć jest jedynie powiększenie iloœci organizacji i przyznawanych przez nie tytułów.
4. Poziom sędziowania.
Od razu zastrzegam, że nie mam na myœli maszynek. Sędziowanie w boksie można uznać za obiektywne. W turnieju im. Stamma na 104 walki jedna była jawnie Ÿle oceniona. Niecałe 1%! Życzę zawodowcom takiego wyniku. Po walkach zawodowców rzadko kto jest zadowolony. Dlaczego mało kto chce zdobywać czy bronić tytułu poza granicami swojego kraju.
5. Rekordy.
W boksie amatorskim rekordy indywidualne nie majš takiego dużego znaczenia. Kubańczyk Kindelan ma więcej porażek niż Zegan walk, a dwa razy wygrał olimpiadę i trzy razy mistrzostwo œwiata. W zawodowstwie œrubuje się rekord poza wszelkš miarę. Powoduje to niezliczone iloœci walk z kelnerami. Ja jeszcze rozumiem boksera, że chce sobie poprawić rekord. Ale dlaczego telewizja raczy nas takimi œmieciami?
Boks amatorski też ma wady:
1. Maszynki (brrr)
Właœciwie bez komentarza. Wszyscy jesteœmy zgodni.
2. Medialnoœć.
Boks amatorski jest bardzo trudny do obsługi medialnej. To głównie dlatego telewizje niechętnie się za to biorš. Turniej mistrzowski trwa kilka dni, jest dużo walk eliminacyjnych, ogólnie jest dużo walk. W finałach każda walka ma równš rangę. Poza tym turnieje rangi mistrzowskiej sš raczej rzadko
Boks zawodowy jest znacznie łatwiejszy do transmisji: każda walka jest o bardziej lub mniej mšdry tytuł, jest ich niewiele jednego dnia, każdy wybierze coœ dla siebie. I za tydzień można transmitować następne walki o tytuł.
Kiedyœ boks amatorski był łatwiejszy do transmisji, gdy toczono mecze bokserskie. Teraz, ze względu na wielkš liczbę turniejów, to trochę rzadsze imprezy. Ale gdyby ktoœ zorganizował mecz Kuba – Rosja na neutralnym terenie, to byłaby bokserska impreza dziesięciolecia. Najbliższy mecz Polska – Węgry pod względem sportowym będzie przewyższał niejednš „galę”.
Ktoœ napisał, że niepotrzebnie istniejš oddzielnie dwa sporty: boks amatorski i zawodowy, że w piłce nożnej, koszykówce czy kolarstwie nie przechodzi się na zawodowstwo. I miał racje. Sš dwa sporty na które przechodzi się na zawodowstwo. Drugi to łyżwiarstwo figurowe. Tam przechodzi się do rewii. I, czy chcemy czy nie, tym właœnie jest boks zawodowy. REWIĽ. Jednak to od nas, kibiców, zależy żeby to był sport przez duże S. Nie wolno nam gloryfikować wszystkich tytułów, nie możemy nazywać mistrzowskimi walk, które na ten tytuł zasługujš. Wtedy wszyscy zdobywcy tytułów mistrza œwiata będš na taki tytuł zasługiwać. Tak jak było kiedyœ.
Na koniec z innej beczki. Zgłaszam swojš kandydaturę do walki z Włodarczykiem o jakiœ ciekawy tytuł. Wczeœniej myœlałem, że będę mógł walczyć tylko o tytuł mistrza œwiata, ale teraz widzę, że o młodzieżowy również. Wagę mam podobnš, wiadomo o mnie tyle samo, co o jego innych przeciwnikach, umiejętnoœci mam podobne, a na pewno będę tańszy. Polecam.
czata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-10-04, 13:49   #17 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Interesujace spostrzeżenia czata.

Teraz coś z dzisiejszej prasy:
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

stare 01-10-04, 20:02   #18 (permalink)
journeyman

Domyślnie

[quote="Sykes"]Czy ktoś lepiej orientujący się w temacie może potwierdzić lub zaprzeczyć, że obok Kuleja na prezesa PZB przymierzają się panowie G m i t r u k i W A S I L E W S K I [quote]
Dziś Leszek Błażyński powiedział mi , że rozmawiał z Gmirukiem i ponoć stwierdził iż nie będzie kandydował gdyż 'nie chce byc prezesem zakładu pogrzebowego'.
Krzysztofbogusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-10-04, 20:09   #19 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krzysztofbogusz
Cytat:
Napisał Sykes
Czy ktoś lepiej orientujący się w temacie może potwierdzić lub zaprzeczyć, że obok Kuleja na prezesa PZB przymierzają się panowie G m i t r u k i W A S I L E W S K I
Cytat:
Dziś Leszek Błażyński powiedział mi , że rozmawiał z Gmirukiem i ponoć stwierdził iż nie będzie kandydował gdyż 'nie chce byc prezesem zakładu pogrzebowego'.
Nieźle to ujął, z drugiej strony szkoda, ze to stwierdzenie mało mija się z prawdą :?

Zatem kto pozostaje w grze - Filipek, Kulej, Kusior?

stare 01-10-04, 20:46   #20 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sykes
Cytat:
Napisał Krzysztofbogusz
Cytat:
Napisał Sykes
Czy ktoś lepiej orientujący się w temacie może potwierdzić lub zaprzeczyć, że obok Kuleja na prezesa PZB przymierzają się panowie G m i t r u k i W A S I L E W S K I
Cytat:
Nieźle to ujął, z drugiej strony szkoda, ze to stwierdzenie mało mija się z prawdą :?

Zatem kto pozostaje w grze - Filipek, Kulej, Kusior?
Sadze, ze tylko Filipek i Kusior. Na Kuleja dzialacze nie beda glosowac, mało kto wierzy w jego "cudowne zdolnosci marketingowe".
Co do słow p. Gmitruka to niestety na chwile obecna musze przyznac mu racje. PZB jest w tej chwili zdominowane przez dziadkow, ktorzy mysla tylko o swoich tylkach niz o pozycji boksu na arenie miedzynarodowej.
Liga umiera, Ptak mowi, ze wszystko jest ok, mlodzi bokserzy odchodza od uprawiania tego sportu, gdyz nie widza w nim perspektyw i jak tu myslec, ze PZB prowadzi do samozaglady...Jesli nic sie nie zmieni na lepsze w ciagu najblizych dwoch lat to do Pekina w 2008 roku moze nawet nie pojechac ani jeden Polski bokser!! Sytuacja teraz jest tragiczna, a jak spelnia sie moje przewidywania (odpukuje w niemalowane drzewo) to bedzie juz katastrofa. O całym tym gównie mógłbym pisać całą noc, ale nawet nie mam na to ochoty.....
Krzysztofbogusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania