View Single Post

stare 07-10-03, 18:07   #10 (permalink)
Sykes
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Sep 2002
Skąd: Chełm
Postów: 14268
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Za PAP:

"Testujemy teraz nowe narty oraz nowe kombinezony dla Adama Małysza i pozostałych kadrowiczów - ujawnił trener kadry skoczków narciarskich Apoloniusz Tajner podczas pobytu we wtorek w Krakowie, gdzie zawodnicy poddani zostali badaniom wydolnościowym.

"Chcemy, aby w nowym sezonie nasi kadrowicze mieli najlepszy, najnowocześniejszy sprzęt i aby nasi rywale pod tym względem niczym nas nie zaskoczyli - powiedział PAP Apoloniusz Tajner. - Testujemy obecnie nowe narty i kombinezony. Nie mogę ujawniać szczegółow technicznych, ale zapewniam, że będzie to sprzęt najwyższej klasy. Mamy na przykład kombinezony od kilku producentów i po sprawdzianach wybierzemy najlepsze".

W sporcie, także w skokach narciarskich, coraz większą rolę odgrywa sprzęt. Producenci poszukują nowych rozwiązań technicznych. Wiele wskazuje na to, że Polacy w nowym sezonie powinni dysponować również najlepszym sprzętem.

"Dla Adama Małysza przygotowane zostały ostatnio specjalne narty, wyprodukowane tylko dla niego zgodnie z naszymi życzeniami i z uwzględnieniem jego parametrów - dodał Apoloniusz Tajner. - Będzie je teraz testował. Są one nieco inne niż te, na których do tej pory skakał, jednak nie mogę ujawnić nic więcej. Adam otrzyma także nowy kombinezon. Będzie on bardziej obcisły niż dotychczasowy. Ale o jakości kombinezonu decyduje również materiał z jakiego jest uszyty oraz jego krój. Tu mogą być różne rozwiązania. Nadal testujemy i szukamy takiego, który będzie idealnie pasował na Małysza".

Przygotowania do sezonu skoczków narciarskich nie ograniczają się więc tylko do treningów, ale także do poszukiwania najlepszego sprzętu. Apoloniusz Tajner chciałby, aby już w pierwszych zawodach Pucharu Świata nasza reprezentacja skakała na nowych nartach i w nowych kombinezonach.

Równolegle z poszukiwaniami najlepszego sprzętu trwają treningi specjalistyczne. Nasi kadrowicze mają już za sobą kilka zgrupowań zagranicznych na igielicie.

"Podczas badań wydolnościowych w Krakowie spotkaliśmy się także z naszą nową dietetyczką, która powiedziała nam dokładnie jak się mamy odżywiać i wiemy już o co chodzi - stwierdził nasz najlepszy skoczek Adam Małysz. - Szczegółów nie mogę zdradzić. Przygotowania do nowego sezonu przebiegają dobrze. Jestem zdrowy. Skaczę jednak jeszcze nierówno i mam braki. Muszę je szybko wyeliminować. W nowym sezonie chciałbym skakać dobrze, ale nic więcej nie mogę obiecać. A jeśli będę skakał dobrze, to powinny przyjść także zwycięstwa".

Trener Apoloniusz Tajner twierdzi, że zmniejszył się dystans sportowy pomiędzy Adamem Małyszem, a pozostałymi kadrowiczami.

"Teraz skoczkiem numer dwa naszej kadry jest Marcin Bachleda - uważa Tajner. - Dobrze skakał w Pucharze Interkontynentalnym, także na treningach prezentuje wysoką formę. Liczę, że w sezonie sprawi nam kilka miłych niespodzianek. Dobrze skacze na treningach również Robert Mateja. Pozostali nasi kadrowicze także czynią postępy".

W środę skoczkowie przejdą kolejne badania, tym razem w Wiśle, a w czwartek pojadą na ostatnie skoki na igielicie do Innsbrucku i Predazzo. 10 listopada rozpoczną treningi na śniegu. Pierwsze zawody o Puchar Świata rozegrane zostaną 28 i 29 listopada w Kuusamo."

Spoko, spoko, tylko śpiewkę o tym, iż inni skoczkowie są w dobrej formie słyszymy od kilku sezonów, a jak narazie tylko Adam ma rezultaty. Chciałbym, aby chociaż wspomniany Bachleda pokazał się z dobrej strony w PŚ, bo na Mateję nie ma już co stawiać (fatalna psychika).

Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem