View Single Post

stare 31-07-03, 19:58   #4 (permalink)
Sykes
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Sep 2002
Skąd: Chełm
Postów: 14230
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ciekawe wieści podaje Sport, otóż coraz głośniej jest o "Talencie na miarę Małysza".

"11-letni Paweł Słowiok (Wisła Ustronianka) został podwójnym mistrzem świata młodzików w skokach narciarskich na igielicie. Sylwetkę tego zawodnika dla "Sportu" przedstawił jego klubowy trener Jan Szturc.

"Paweł uprawia skoki od prawie 5 lat. Już w ubiegłym roku, na takich samych zawodach, zdobył brązowy medal, a wtedy startował z o rok starszymi od siebie rywalami" – stwierdził Jan Szturc. – "To bardzo zdolny i pracowity chłopak. Ma bardzo duże predyspozycje do skoków. Już dysponuje dobrą techniką lotu".

Pierwszy trener Adama Małysza, opiekujący się obecnie Pawłem Słowiokiem, pokusił się o porównanie obu skoczków.

"Paweł ma zdecydowanie mocniejsze odbicie z progu niż miał Adam w jego wieku, ale z tego nic nie musi wynikać. Do wieku seniora zostało mu jeszcze siedem lat i wiele zależy od tego, jak będzie się fizycznie rozwijał. Na razie wszystko jest w najlepszym porządku, a Paweł czyni ciągłe postępy, czego dowodem jest fakt, że ma już za sobą skoki na K-85 – na skoczni w Szczyrku i na Średniej Krokwi" – powiedział Szturc."

Ażeby forma rosła i nic nie pokrzyżowało jego planów sportowych, może za 7,8 lat usłyszymy o nim w jakiejś większej imprezie dla seniorów. Jak narazie to dobry prognostyk.

Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem