View Single Post

stare 02-07-03, 09:38   #1 (permalink)
Sykes
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Sep 2002
Skąd: Chełm
Postów: 14230
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Zawirowania wokół A. Małysza

Jak podaje "Rzeczpospolita":

"Profesor Jerzy Żołądź i doktor Jan Blecharz nie są już członkami zespołu szkoleniowego, który opiekował się Adamem Małyszem i innymi polskimi skoczkami. Polski Związek Narciarski nie odnowił z nimi umowy, która wygasła 30 maja. To błąd, dlatego bijemy na alarm - informuje "Rzeczpospolita".
(...) Za ich kadencji zmęczony i zniechęcony do skoków Małysz zmienił się w wielką gwiazdę tego sportu, zdobył dwa medale na zimowych igrzyskach w Salt Lake City i cztery medale na mistrzostwach świata, w tym trzy złote. Trzykrotny zdobywca Pucharu Świata, podobnie jak inni polscy skoczkowie, mówił o nich per "doktory". Nie sprzeciwiali się temu nowemu naukowemu tytułowi.

Trener Apoloniusz Tajner wielokrotnie podkreślał, że w sukcesach Małysza mają udział wszyscy czterej członkowie zespołu szkoleniowego, i kategorycznie sprzeciwiał się, by próbować dzielić tort na cztery nierówne części. Nazywał swoją grupę "czterema muszkieterami", dając do zrozumienia, że u nich też obowiązuje zasada: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Nikt z kierownictwa związku nie odezwał się do nich i nie proponował zawarcia nowej. 30 maja skończyła się przygoda profesora Jerzego Żołądzia i doktora Jana Blecharza ze skokami narciarskimi."

Niedobrze, niedobrze

Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem